Bur (Solingen) - restavracija :)

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Bur (Solingen) - restavracija :)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Jan 2014, 23:59

Na mojo jezo se je zgodilo nekaj kar si najmanj zelim, namrec da se gotove britve ne da (oz mi je ne uspe) nabrusiti, takrat si mislis, ok mogoec je v meni problem, poskusis na eni drugi, ki ti jo uspe nabrusiti v trenutnku, potem gres spet na tezavno in spet nic... na koncu se odlocis da je (zate) nenabrusljiva ne glede na vlozeno delo restavriranja in gres dalje.

Tako se mi je zgodilo z britvijo "The Electric Razor" (KLIK za temo), ki se je zelo dobro ocistila, ime je zelo pozanno in obetajoce in nikoli nebi rekel da bodo z njo problemi, no na mojo zalost se je prav to zgodilo. Ker pa smo borci in je bilo poleg britve tudi v rocaje vlozeno veliko dela( :) ) se nisem dal in nasel eno drugo, ki je ustrezala rocajem in se lotil dela, Na zacetku je izgledalo tako kot tu spodaj, rezilo na prvi pogled ne prevec zarjavelo (predvsem zato ker se ga je nekdo ze trudil cistiti na hitro, podrobnejsi pogled pokaze da je prisotnega nekaj "pitting-a", ki pa da staremu rezilu tudi svoj car)

Slika

Slika

Rocaji stara plastika, skratka neuporabni..

Slika

po nekaj urah dela s ciscnenjem rezila in naknadnim kemicnim temnenjem rezila (crni deli na rezilu) sem scaral to :)

Slika

Slika

Slika

..se malo detajla temnjenih delov, poleg tanga in "monkeytaila" je temnjen tudi "point" oz spica/konec rezila

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
britev.si ruleeees :)

Fasan

Re: Bur (Solingen) - restavracija :)

Odgovor Napisal/-a Fasan » 18 Feb 2014, 18:33

Kakšne vrste les uporabljaš??? Vsi ročaji so rdeči?? Zgleda dobro meni je všeč, lahko bi bili pa tudi še drugih barv.... ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Bur (Solingen) - restavracija :)

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Feb 2014, 19:46

:D :D. Ja lahko bi bili dugih barv, samo les take barve je treba najt ;). Ta les tu je roxinho, barban no oz z drugimi besedsmi je to naravna barva lesa.
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Bur (Solingen) - restavracija :)

Odgovor Napisal/-a akaj » 09 Sep 2014, 13:09

Tejle rocaji so pa naravnost fantasticni. Izredno lep les in detajl beli distancnik je pika na i cudoviti izvedbi. Ker me je ta les res ganil sem se malo pozanimal o njem in je res nekaj posebnega in zelo kvalitetnega.

Bravo!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Bur (Solingen) - restavracija :)

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 16:12

ja ta les je zelo lepe/zanimive barve (s casom baje malo potemni, razen ce ga zapres z UV obstoijnim premazom), in zelo trd, edino smrdi na zacetku, ampak se potem zlufta :D... kar dober les za rocaje britev se mi zdi
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Bur (Solingen) - restavracija :)

Odgovor Napisal/-a akaj » 09 Sep 2014, 16:19

Ja mores zascitit z uv prememazom baje...in je toliko trd da standard orodja niso dovol. Pa ko se ga zaga baje da nek dim spusca ki cloveku ni prijazen. Ce ga dezes z nedovol ostro masino zacne spustat neko smolo ki ti bo unicla orodje...skratka res hu in poseben les :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Bur (Solingen) - restavracija :)

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 16:34

ja rad se zazge na cirkularju (rata crn),. glede olja ga lahko v vakuumu impregniras, ceprav ce ga z dovolj redkim oljem impregniras ene 10x je lih tako dobro 8samo traja :D), prah pa itak ni ravo dober od veliko lesov, eni so toksicni, ce oljko npr vdihujes je meni ko da bi skoraj solziec vdihoval, res iritira.. jaz dam masko ce je kaj takega pa je mir oz boljse :D
britev.si ruleeees :)

Odgovori