Etui za DE brivnik

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Etui za DE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Jan 2014, 15:21

...aha torej o mojem etuiju govoris :twisted: ;).
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Etui za DE brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jan 2014, 15:28

Edmond Dantes napisal/-a:Tole bi pa jaz kupil, če bo za normalen denar.
Mislim da je za normalen denar, 3,50 EUR.
A doma se mi zdi to pač nesmiselno, ker se brinik in žiletka počasneje sušita.
Za potovanja ali za v kampu na morju pa mi deluje več kot dobrodošlo.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Etui za DE brivnik

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 20 Jan 2014, 16:54

Cena izdelka je OK, vendar pa je poštnina do SLO 9,90€, kar pa je zame nateg in zaradi tega ne bom kupil.

Bajkman

Re: Etui za DE brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jan 2014, 16:57

Počakaj še malo, da se pojavi na connaughtshaving, kjer pa bo poštnina za SLO 1,80 funta

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Etui za DE brivnik

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 20 Jan 2014, 17:07

Uredu! Ker ne spremljam redno teh online trgovin, se priporočam, da me opomniš, če boš kaj opazil. :)

Lp

Bajkman

Re: Etui za DE brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jan 2014, 17:20

Seveda bom, če opazim. Ampak velja tudi obratno! ;)

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Etui za DE brivnik

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 20 Jan 2014, 17:38

Ni problema!

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Etui za DE brivnik

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 10 Sep 2014, 01:49

Malo gledam tole zamisel in me nekaj stvari "žulji"...

Vidim da je zadeva s precej prostega mesta, da se britvice ne dotikajo šivov, a se mi vseeno zdi, da so mogoče šivi na ravno najbolj ranljivem delu "čepice".
Bom uredil še naprej, samo da pregledam še enkrat prvi post.

EDIT:
Tule imam zgolj za idejo poceni kitajski "usnjen" etuijček namenjen različnim velikostim DE brivnikov. Za vzor, bi pač vzel ta predel namenjen zaščiti glave brivnika, ki je tu močno podaljšan, da se lahko vstavijo tudi daljši DE-ji.
Slika:
Slika
Slika
Slika
Za primerjavo sta zraven dana moj Timor, ki je bolj kratkega ročaja, ter wilkinsonov DE, ki se mi zdi da je dokaj standarnde dolžine.
Tole kitajsko "usnje" je debelo sicer kakšen milimeter, ali celo manj, a je dovolj da približno zaščiti glavo ter britvico. Večina šivov je zgolj okrasnih, izjema je le tok, kamor gre držalo DE-ja.

Nisem vešč v obdelavi usnja, daleč od tega, me pa že lep čas mika, da bi se malo podučil v tej smeri...
Je pa moja ideja takšna:
Slika

Tok bi odrezal, da bi imel luknjo in bil tako neodvisen od dolžine ročaja.
Skrajšal bi tudi "obod" za glavo, saj potem ni več toliko odvisen od dolžine ročaja, bi pa pustil malo daljšega za kakšne debelejše glave brivnikov ter posledično dodal še dva gumbna "(g)neta" za določanje potrebne širine.
Tako bi blo večinoma usnje tisto, ki bi blo izpostavljeno britvi, če že, slednje se pa ne zreže tako hitro, niti v potovalki ne (če je ta čipčap kitajski skaj al kaj je zdržal...).
Mogoče še edinole "dodatek" za zatezanje preostanka toka za držalo, bi bila kakšna vrvica/trakec, ki na principu vezalk malo zategne "grip". Je pa ta stvar zelo opcijska.

Kaj praviš ti na tak "dizajn"?

Odgovori