Heracles - britev skozi proces restavriranja

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Heracles - britev skozi proces restavriranja

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Dec 2013, 02:00

Na to britev sem naletel slucajno, ponjo sem se optimisticno odpravil iz sluzbe v cca 13 km oddaljen kraj, ko sem prisel tja sem videl da je britev spet bolj oz zelo boga, ker sem bil ze tam sem j ovzel, no na poti nazaj se je ulilo (ampamk res ulilo) tako da mi je po moje se organe premocilo :D ... ker se ni bilo dovolj se mi je se bicikel pokvaril ampak vozil je se.. skratka same fajn stvari... na britvi pise ime proizvajalca Heraclesm, ker je rezilo te pritve odkruseno (h sreci na zacetku) sem jo sklenil malo preoblikovati, d bo spet uproabna ... zacetno stnaje je spodaj, rje sicer ne izgleda veliko ampak je je kar dosti :D, nadaljevanje pa sledi

Slika

Slika
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Heracles - britev skozi proces restavriranja

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Dec 2013, 19:47

glede na to da sem moral odbrusiti polomljen del rezila sem se odlocil predrugaciti celo rezilo, tako da bo lepse rahlo zaokrozen barbers notxh, potem sem se pa sel igrati se malo z obdelavo hrbtenice,.. da ne b oravno ravna, ampak malo zavita, torej neke vrste ornament na hrbtenici :).. sicer je stvar kar dolgotrajna (je kaljeno, torej tezko za brusenje hkrati pa moras paziti da z brusenjem ne segrejes ker lahko razkalis) in se ni koncana pa vseeno,.. povrsina rezila ima se vedno nekaj luknjic od rje (pitting), za katere ne vem ali bi jih tu se celo pustil ker so uniformno razporejene po celem rezilu (eni delajo s kisom in podobnimi mesanicami naspricano patino na britvah).. skratka za enkrat zgleda tako :) ..


Slika

Slika

Slika



PS. ob dajanju rocaja narazen se je del rocaja zlomil (kar je zelo pogosto pri starih plastikah in drugih umetnih masah)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Heracles - britev skozi proces restavriranja

Odgovor Napisal/-a TMB » 18 Dec 2013, 20:45

Kako pa si preoblikoval rezilo? Dremel ali kaj drugega?
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Heracles - britev skozi proces restavriranja

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Dec 2013, 20:59

Dremel in dolgo dolgo cajta in diamantna plosca (brus).
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Heracles - britev skozi proces restavriranja

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jan 2014, 21:47

s to izgleda da ne bo nic ker mi je sploh ne rata nabrusiti, na sreco sem prej probal kako se bo nabrusila, preden sem zacel delati rocaje :D ...
britev.si ruleeees :)

Odgovori