Restavriranje zlomljene britve

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Nov 2013, 02:33

Tokrat sem se lotil ene zlomljene in zatorej v takem stanju neuporabljene britve. V tem primeru sem se odlocil da odlomljeni del odbrusim ter naredim britev spet uporabno, le malo ozjo. Visina britve je cisto malo manj kot 5/8, rocaji so bili lepi zato sem pustil originalne in jih le pobrusil in zloscil da sem jim vrnil njihov prvotni izgled. Slike so tudi tokrat bolj boge, ampak glede na uro so cisto ok :D .. Nakup taksnih britev (polomljenih) odsvetujem saj je vedno vprasanje ce se jih d popraviti. Tale britev roma h nasemu najbolj zagnanemu clanu Bajkmanu, saj si ze kar nekaj casa zeli zaceti briti z britvijo, sedaj torej ni vec ovir :). Kaksna se vam zdi, meni se zdi kar sexish :D .. ko gledam koncno obliko mi pride na pamet fraza: "they said I could be anything so I baceam a kamisori" :D

Slika
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Nov 2013, 09:55

Odlično si spedenal, prav perverzno izgleda. Komaj čakam, da gre na tudi britev na testno vožnjo. :D

Res pa ne bi bilo potrebno estetsko štimat. Ker mislim da bi lahko poizkusil tudi če ne bi izgledala kot nova.

Velika hvala za tvoj trud!

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Nov 2013, 10:30

Dobro ti je tole uspelo Miha. 8-)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Nov 2013, 11:32

@Bajkman: kako mislis testno voznjo,.. to sem ti postimal britev da se bos bril, ne pa probal pa pol nic vec :twisted: ... zato tudi celotno rihtanje, da b obritev tako kot je treba (samo malo ozja :D, kar pa za zacetek ni tako slabo ker b otreba na manjso povrsino na enkrat paziti in bo bolj obvladljiva), skratka po moej idealna britev za zacetek ;)

@TMB: hvala
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Nov 2013, 11:43

Vsekakor bom moral probat za začetek. Seveda ne bom kar odnehal, kar se vztrajnosti tiče naj te ne skrbi. :D A že v naprej govoriti, da mi bo sigurno všeč, je pa žal nemogoče. :lol:

Seveda upam, da mi bo in v tem primeru bom uporabnik tako britve kot DE

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Nov 2013, 12:28

ja bos videl no,... odlocitev je itak tvoja..
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Nov 2013, 15:10

Ne razumem čisto dobro, a to je bilo rezilo odlomljeno stran? In si potem zašvasal?

Bajkman

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Nov 2013, 15:13

Mach3 napisal/-a:Ne razumem čisto dobro, a to je bilo rezilo odlomljeno stran? In si potem zašvasal?
Mislim da ga je samo dodatno odbrusil. Tole švasat najbrž ni kar tako. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Nov 2013, 15:25

del rezila je bil zlomljen,... take britve se naceloma ne splaca kupovati ker ne ves koliko je to poceno itd itd ,.. v najboljsem primeru ugotovis da je odlomljen samo tisti del in ga odbrusis, pobrusis se kaj kar moti, kaj kar estetsko noter ne pase in potem porihtas kot bi navadno britev porihtal, s tem da ima rezilo namesto (mere se zmisljujem) 10 cm samo 7 cm, tak oda tisti odlomljen del sem odbrusil, svasal pa nisem nic, ker ni bilo tako odlomljeno,...
britev.si ruleeees :)

Fasan

Re: Restavriranje zlomljene britve

Odgovor Napisal/-a Fasan » 21 Dec 2013, 20:23

Kar je dobro, ni slabo !!!! :D

Odgovori