Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Apr 2018, 22:13

Sem pregledal teme in ni še nobene na temo menjave vozla.
Fantje so to sicer že počeli, ampak jaz bom poskušal vse skupaj še poslikati in po korakih opisati.

Tole je čopič:
Stirling boar.jpg
Stirling boar.jpg (36.29KiB)Pogledano 5923 krat
Pred kratkim sem ga kupil, ker mi je ročaj všeč in hotel sem imeti enega prasca prave velikosti (širina vozla 24mm). Vsi moji so namreč dokaj veliki (Omega pro 49, Omega 20102), Somegue-i, ki so bili malo manjši, pa so se tako razcveteli, da jih ne uporabljam več.

Skratka, izkazao se je, da je vozel je zelo slab, na britje izpade po 10 dlak ali več, "glue bump" je zelo izrazit. Naj še povem, da so pri shavingtime, kjer sem ga kupil takoj odreagirali na moje vprašanje o puščanju dlak in vrnili kupnino.

Seveda je to zdaj idealna prilika, da se lotim menjave vozla.
Nov sintetični vozel je že naročen:
Slika

Želel sem sicer prasca, vendar nisem nikjer našel pametne variante. Želja je bila bel vozel, na aliexpressu sem jih sicer našel, ampak jih je bilo treba več naročiti.
Skratka, nekje na poti je sintetični bel vozel, ki bo tudi super.

Prvi korak sploh še ni narejen - vozel moram spraviti iz držaja. Sem prijel za dlake in na vso moč potegnil :lol: Ma kaki. Mislim, da je lepljen z epoksijem. Bo treba vse skupaj zagreti, da bo lepilo popustilo.

Poročam...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Apr 2018, 22:35

kako to mislis da ni :shock: :oops: :evil: .. samo beseda je druga ... reknotting


:D :D KLIK :D :D


je pa res da se ni se nobeden tega lotil in nam privoscil kaksno temo oz porocilo o tem,.. bi se pa sam z veseljem 1 ali 2 copicev, samo nisem nikoli prisel do nakupa vozla .. ka jsele takega ki bi mi bil vsec.. :D.. imas kaksnega viska?


vsekakor super da si se lotil in z veseljem cakam na porocilo, rezultat :)!! enkrat se tudi jaz lotim 8kot receno ko pridem do vozla (kaksnega 2-band ali manchurian-a se nebi brani)

dlake dobis ven tako da grejes nad paro, je pa res da ce je se kje drugje epoksi zna tud itam popustiti ;)

PS. meni tudi semogue svinjski copici niso vec (oz mi nista bila vsec 2 ki sem ju imel), glede n ahvalnice sem imel (pre)velika pricakovanja..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Apr 2018, 23:11

O super :)

A veš, da sploh nisem pogledal pod temo čopiči (bedak), ampak samo delavnico.

Hvala za namig in linke ;)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a G_man » 09 Maj 2018, 10:21

Evo, pred nekaj dnevi sem končno našel čas in se lotil tega "reknotting-a" :)

Za identičen čopič sem videl na yt, da ga je nekdo kar v vrelo vodo vrgel in se na tak način lotil lepila, ki drži vozel v ročaju - in mu je uspelo!
Jaz sem ubral varnejšo pot in čopič izpostavil pari. V loncu sem zavrel vodo, not postavil stekleno posodo v katero sem dal čopič in vse skupaj pokril s pokrovko (na tak način je čopič bil izpostavljen pari in ne vodi!):
Slika

Zdaj pa sledi šok!! :shock:
Ko sem čopič po 30 minutah vzel iz posode in poskušal izpuliti vozel, mi je v eni roki ostal vozel s polovico ročaja, v drugi roki pa druga polovica ročaja!!! :o :o
To grozoto sem poslikal, ampak hudiča ( :evil: ) nikjer ne najdem slike. Za silo bo razvidno iz naslednje slike.

No, tisto polovico ročaja z vozlom sem potem v jezi kar vrgel v vrelo vodo. Čez 10 minut sem ga vzel ven in še enkrat poskusil. Vozel se ni premaknil. Misleč, da nimam več kaj izgubiti, sem vzel jedilni nož in vozel na silo izbezljal iz ročaja!!
Slika

Imel sem še kaj za izgubiti, saj sem poškodoval še "ustje" ročaja in pridelal dve vertikalni razpoki :lol:

Ampak zgodba ima na nek način srečen konec. Material ročaja je tak, da razpoka ni čisto gladka, kar pomeni, da se ga da fajn lepit. Vzel sem kar sekundno lepilo in si dal duška. Z jedilnim nožem (spet) sem potem še odstranil odvečen epoksi. Po kakšne pol ure sem testiral lim tako, da sem ročaj na vso moč poskušal spet prelomiti, ampak se ni premaknil :)
Takole zgleda lepljen:
Slika

Danes grem po epoksi in bom projekt dokončal. Končna varianta bo zgledala tako:
Slika

Vozel, ko še ni bil vstavljen v ročaj, se mi je zdel izrazito premehek in brez hrbtenice. Ampak to je normalno. Ko ga zdaj vstavim, pa deluje ravno pravšnji! Če nič druga, je čopič definitvno unikat! In glede na "profesionalno orodje", ki je bilo pri projektu uporabljeno, se je še kar dobro izšlo. :lol: 8-)

Če se še kdaj lotim tega, grem pa po dremelj! :geek:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Maj 2018, 16:22

Dobro si resil situaciji :)! Ravno to sem tuhtal, da ce da kaksen copic s sestavljenim rocajem bo verjetno razpadel :). Ce bom menjal vozel (ga moram prej kupiti :D), bom po moj nprobal zbrusiti ven z dremlom...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a G_man » 12 Maj 2018, 19:35

Evo, še zadnje dejanje. Vozel zlepljen z epoksi lepilom.
Loft je malo manjši, ker sem vozel spravil še malo globlje.

Danes pade britje.Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Maj 2018, 19:37

Torej ce prav razumem se je loft sedaj pobral oz ojacal?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Maj 2018, 19:37

Lep ročaj si izbral, meni se zelo dopade!

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a G_man » 12 Maj 2018, 20:39

@miha, ja, zdaj deluje ravno pravšnji. Trši od Pissona, recimo. A ne tako "vzmetast" kot Yaqi, RR plissoft..

Naredil sem že test na dlani in je deloval super.

@olly, hvala. Tudi ergonomičen je ;)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Zamenjava vozla v brivskem čopiču

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Maj 2018, 20:41

Hehe, kot da tvegaš sindrom karpalnega kanala, če ne bi bil :lol:

Odgovori