Radijsko vodeni avtomobili

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37
Radijsko vodeni avtomobili

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 10 Feb 2017, 19:45

Po krajšem forumskem dopustu se mi zdi primerno, da spet kaj napišem.

Po novem letu se mi je zahotelo, da bi se spet podal v RC vode. Že lani poleti sem skupaj spravil prvi frankenstein avtomobilček (mislim da v merilu 1/24), katerega osnova ni bila nikoli namenjena premikanju več kot nekaj metrov po stanovanju (plastično podvozje, karoserija iz litega cinka), sploh pa ne hitrostim, ki jih je zadeva po gladki cesti dosegala. Zaradi rahle nekompatibilnosti komponent sta se v dokaj kratkem času obrabila oba pogonska zobnika, kar je avto naredilo praktično nevozen.

Med brskanjem po kleti sem ponovno na plano potegnil to skrpucalo in znova se mi je prebudila modelarska žilica. Tokrat v bolj resni obliki. Pala je odločitev, da bo prihajajoči projekt v merilu 1/10. Prebrskal sem ebay, naročil diferencial, kolesa, ležaje, kardane in še nekaj malenkosti, sproti pa že razmišljal kako bo vse skupaj delovalo. Če koga zanimajo detajli o elektro zadevah jih z veseljem posredujem, se mi pa trenutno ne da vsega pisati na telefonu. Podvozje in vzmetenje bom izdelal sam iz materialov, ki jih osebno dokaj obvladam (kovine, steklena vlakna, poliester..)

Vprašanja in predlogi so dobrodošli
Zadnjič spremenil bregargasper, dne 10 Feb 2017, 20:40, skupaj popravljeno 1 krat.
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Radijsko vodeni avtomobili

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 10 Feb 2017, 20:21

še nekaj slikovnega gradiva ;)

Frankenstein bmw :lol: kakega zagretega modelarja bi po črevesju zvijalo, če bi videl tole
_IGP1820.jpg
_IGP1820.jpg (66.54KiB)Pogledano 4294 krat
_IGP1822.jpg
_IGP1822.jpg (69.19KiB)Pogledano 4294 krat
_IGP1823.jpg
_IGP1823.jpg (71.94KiB)Pogledano 4294 krat
Nov projekt (ne izgleda še ravno kot avto ampak obljubim, da bo enkrat)
_IGP1826.jpg
_IGP1826.jpg (81.05KiB)Pogledano 4294 krat
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Radijsko vodeni avtomobili

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Feb 2017, 22:35

opa, o tem pa se nismo govorili.... ko sem bil mulc sem vedno hotel kaksno taksno masinco (no toko na srece, plasticno masinco, ki sem jo videl v reklamah), samo takrat tega ni bilo, so bili na baterije na kabel :d


kaksne hitrosti pa je dosegal ta tvoj fankenstajn, in kaksne predvidevas da bo ta novi..

ps. glede na sukcesijo meril, bos naslednjega delal v merilu 1:1 :shock: :) ?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Radijsko vodeni avtomobili

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 11 Feb 2017, 00:06

Kolikor se spomnim sem na nek način prišel do hitrosti cca. 30km/h. Glede na velikost in tehnično zahtevnost novega avta bom reduktor prilagodil, da bo maksimalna hitrost okrog 50-60 km/h, bom pa sproti videl kaj mi bolj ustreza (več navora ali pa višja hitrost)

Glede na to, da je elektrika čedalje močnejše področje avtomobilske industrije, se mogoče nekoč tudi v 1:1 merilu znajdem :lol:
If you don´t have a razor, make one

Odgovori