Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jan 2017, 19:51

res je, mi jo je kar skoda,.. je le drugacen filing ce je iz lesa (Ceprv je manj scentrirana) kot pa ce je 3D print (ki pa je seveda tudi super :)..

danes je prispela nova, ravno pravi cas

Hand fidget spinner hybrid ceramic bearingvrtavka @ www.britev.si.jpg
Hand fidget spinner hybrid ceramic bearingvrtavka @ www.britev.si.jpg (91.7KiB)Pogledano 9025 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 29 Jan 2017, 19:59

miha napisal/-a:Smrk na 2 kosa je sla ;(, verjetno od kaksnega udarca ko kdaj po tleh pade..

IMG_9701.JPG
Miha, cianokol (sekundno lepilo) rešuje življenja v tem primeru. Jaz sem že večkrat kak razpaden lesen predmet kar solidno rešil na tak način. čez celo površino na obe strani malo lepila, ko se posuši pa še eno kapljico in nato stisneš skupaj in zadeva spet dela :lol:
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Jan 2017, 20:40

bregargasper napisal/-a:
miha napisal/-a:Smrk na 2 kosa je sla ;(, verjetno od kaksnega udarca ko kdaj po tleh pade..

IMG_9701.JPG
Miha, cianokol (sekundno lepilo) rešuje življenja v tem primeru. Jaz sem že večkrat kak razpaden lesen predmet kar solidno rešil na tak način. čez celo površino na obe strani malo lepila, ko se posuši pa še eno kapljico in nato stisneš skupaj in zadeva spet dela :lol:
gasper, hvala za info. Ponavadi uporabim cianoakrilatna lepila z kaj kar se ree nikoli ne premakne, saj je spoj zelo trd in v primetu torzisjkih sil popusti. Zato sem raje uporbil epoksi, naredi lsme tocno tako kot si ti napisal, najprej zlepil in potem se okrog "nasral" lepilo, da je dodatn ostaabiliziralo spoj,.. ki pa je zal zdrzal nekaj dni in spustil.. Bom kdja ko pridem do cajta naredil kaj novega :).


...btw.. ce je kaj interesa lahko naredimo enega skupinca za tele hand spinnerje :).. ce bo naredimo loceno temo, da ne bomo tukaj smetili
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 29 Jan 2017, 20:48

miha napisal/-a:
bregargasper napisal/-a:
miha napisal/-a:Smrk na 2 kosa je sla ;(, verjetno od kaksnega udarca ko kdaj po tleh pade..

IMG_9701.JPG
Miha, cianokol (sekundno lepilo) rešuje življenja v tem primeru. Jaz sem že večkrat kak razpaden lesen predmet kar solidno rešil na tak način. čez celo površino na obe strani malo lepila, ko se posuši pa še eno kapljico in nato stisneš skupaj in zadeva spet dela :lol:
gasper, hvala za info. Ponavadi uporabim cianoakrilatna lepila z kaj kar se ree nikoli ne premakne, saj je spoj zelo trd in v primetu torzisjkih sil popusti. Zato sem raje uporbil epoksi, naredi lsme tocno tako kot si ti napisal, najprej zlepil in potem se okrog "nasral" lepilo, da je dodatn ostaabiliziralo spoj,.. ki pa je zal zdrzal nekaj dni in spustil.. Bom kdja ko pridem do cajta naredil kaj novega :).
Malo si me narobe razumel. jaz sem imel v mislih dva koraka leplenja. v prvem namažeš vsak kos posebej z lepilom in počakaš da se posuši, nato pa ju z minimalno količino dodatnega lepila zlepiš skupaj. Se pa strinjam s tabo glede krhkosti sekundnega lepila.
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 29 Jan 2017, 20:49

miha napisal/-a:

...btw.. ce je kaj interesa lahko naredimo enega skupinca za tele hand spinnerje :).. ce bo naredimo loceno temo, da ne bomo tukaj smetili
Recimo da sem za :lol:
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Jan 2017, 20:49

Jaz sem vas dal kar na ignore :twisted:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Jan 2017, 20:59

olly napisal/-a:Jaz sem vas dal kar na ignore :twisted:
potem pa obvezno daj na ignore se TOLE (klik) temo :twisted: :twisted: :roll: :twisted: :twisted:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Feb 2017, 20:29

tale zadeva je danes priletela v nabiralnik :)... zanimiva je zato ker se kuglice, ki delujejo kot utezi premikajo glede na vrtenje oz centrifugalno silo :), raje ne pomislim kaj bo ko bo prvic padla na tla :(
Septatron.jpg
Septatron fidget spinner @ www.britev.si
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jun 2017, 19:56

heh zadnje case tudi v Slovenji silno raste povpraševanje :D..
.. nekaj spinnerjev

pisan kolesarjem na kožo in unikaten :)
bike fidgetspinner @ www.britev.si.jpg
bike fidgetspinner @ www.britev.si
bike fidgetspinner @ www.britev.si.jpg (359.39KiB)Pogledano 8558 krat
kovinski spinnerji, enaki, razlikujejo se le po teži kovine (baker je najtežji, posledično naj bi bilo malo več teže, malo več vrtenja),... ... hint kakšen od teh bi bil na prodaj, če j ekdo zainteresiran naj mi pošlje pm
stainless steel copper brass fidget spinner @ www.britev.si.jpg
stainless steel copper brass fidget spinner @ www.britev.si
stainless steel copper brass fidget spinner @ www.britev.si.jpg (218.64KiB)Pogledano 8558 krat
se en samo doma narejen spinner, to je inox varianta s keramičnim ležajem (Bones)
inox diy spinner @ www.britev.si.jpg
inox DIY spinner @ www.britev.si
inox diy spinner @ www.britev.si.jpg (317.73KiB)Pogledano 8558 krat
tri spinner (inox)
tri-spinner @ www.britev.si.jpg
tri-spinner @ www.britev.si
tri-spinner @ www.britev.si.jpg (332.01KiB)Pogledano 8558 krat
tehnološko zelo zanimiv a tudi drag spinner
fidget spinner @ www.britev.si.jpg
fidget spinner @ www.britev.si
fidget spinner @ www.britev.si.jpg (223.53KiB)Pogledano 8558 krat

skupinska 8-)
fidget spinners @ www.britev.si.jpg
fidget spinners @ www.britev.si
.. ko smo ze pri vrtenju pa se vrtavka partyy :)
vrtavka party @ www.britev.si.jpg
vrtavka party @ www.britev.si
vrtavka party @ www.britev.si.jpg (375.75KiB)Pogledano 8558 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a brico » 06 Jun 2017, 22:10

Ćo, mi dva bi laho unovčila ta naš, sicer kopirani, produkt...zadnjič sem podaril eno ketnco mulcu od frenda in je glavni frajer v osnovki....juhuuuuuu...

žena je rekla mulcu v glasbeni da sem jaz sam naredil spinner in ji mulc ne da dihat...hoče ga videt... :lol: ....

kurz, ko rabim dobro uro da ga skompletiram...končno sem nekako prišel na finalni look....seveda se da improvizirat, ampak nekako je to to...eventuelno barvaste ketne....edino da naročim materijal pa jih na morju delam....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori