Hand fidget spinner - ročna vrtavka

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Dec 2016, 22:55

brico napisal/-a:drugič nabavi balinjere po objemkah... :lol: ...ne pa objemke prilagajat...

pa še to poizkusi...isto navojno palco z dvemi podloškami in zaključni matici daj skozi balinjeru... boš lažje držal vse skupaj.... ;) ....
ja to se trudim nabaviti pa ni lih za dobiti,. se najlazje bi bilo da bi en strugar 5x potegnil mesing ali inox. Jutri grem v trgovino po ene cinkane "rocajcke za vrtenje", samo je steblo vsakega dolgo 6mm (lager je 8mm), tako da bo po moje predebelo, bom poskusil pobrusiti, samo potem bo sel navoj :(.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a brico » 05 Dec 2016, 23:03

kaj ni za dobit...izmeriš notranji fi lagerja, kupiš šrauf, malo daljši, odrežeš pravo dolžino, ozke podloške da ne poklope lager in dve zaključni matici...zaliješ z lepilom za navoje in vse dobro stisneš...voila...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Dec 2016, 00:27

brico napisal/-a:kaj ni za dobit...izmeriš notranji fi lagerja, kupiš šrauf, malo daljši, odrežeš pravo dolžino, ozke podloške da ne poklope lager in dve zaključni matici...zaliješ z lepilom za navoje in vse dobro stisneš...voila...
to je vse znano, notranji fi je 8 mm, sem ze preiskal precej pa pri nas ne najdem, ce kupim preko neta so kovinske kapice kar drage.


v mislih imam nekaj podobnega tem..
end cap2.png
end cap2.png (352.51KiB)Pogledano 8479 krat
end cap3.png
end cap3.png (677.82KiB)Pogledano 8478 krat
end cap4.png


ali pa sraufe podobne telim (torej ce j emogoce da so na zunanji strani cim bolj ali cisto zaokrozeni in cim sirsi..
end cap.png
end cap.png (199.4KiB)Pogledano 8479 krat

kot receno neaj podobnega sem nasel,... samo je tezava da so stebla teh kapic dolga 6 mm (cel lager je 7 mm), kar pomeni da bodo verjetno prevec strlele ven in ne bodo scentrirane (to mogoce lahko resim z o-ringi na vsaki strani), druga varianta je da ta stebla pobrusim, stanjsam, smao potem bom verjetno navoj unicil (kamor bi prisel stebelni srauf (npr 6 mm), ki sem ga ze nasel)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Dec 2016, 15:36

Huaaa! nov lager (silicijev nitrid ce se ne moti, no to je oznaka Si3N4) malo glasnejsi, precej lepsi tek, nic podmazovanja oz korozije... vrti se cca 3x dalj od navadnega jeklenega, ludnica :D :)!

hand spinner.JPG
hand spinner.JPG (273.62KiB)Pogledano 8458 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Dec 2016, 15:40

zdaj si me zaintrigiral....bom še jaz enega naredil....daj kako žiletko na fotko da dobim občutek velikosti...kolk je zunanji fi balinjere?

slikat zdaj ne morem ker se mi mudi, mera od centra do zunanjga kraka 4,5 cm
zunanji fi je 22 mm, drugace je to klasicni skejterski lager, 22mm, notranji fi 8 mm, visina 7 mm, ko bos delal pusti malo manj od 22 da bos fine tunal preden das noter, da ga samo porines noter brez lepljenja lagerja

lager ti lahko jaz dam ce zelis.
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Dec 2016, 17:26

imam ene balinjere od rolerjev, samo to so smeti...v BTCju je firma ki prodaja bolj kvalitetno robo.... vem pa da so dragi...Japonska roba...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Dec 2016, 17:31

Ma saj za zacetek ti bo vsak lager ok, dobro ga razmasti pa z enim zelo tekocim oljem malo podmazi (jaz sem z Ballistol-om). Ce lepo naredis potem lahko na izi menjaas lagerje, ce npr novega kupis..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Dec 2016, 17:38

OK, to mi je jasno...samo, kolikor se spomnem, lagerji niso mazani, oljeni...to da dodaš slabem malo olja je ok, ampak on bi mogel delat brez mazanja...vem kake probleme sem imel ko sem menjaval lagerje na gramofonski ročki....pa sem kupil nove, zaprte, japonske...ajde, malo preveč kompliciram... :lol: ...ko bo kaj konkretnega, se javim....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Dec 2016, 17:54

ja namazani so po defoltu, z mastjo, samo mast ga zavira, sploh ko gre za tako lahko stvar (ne pa vola na skejtu, tam verjetno ni vec toliko pomembno). Ce ni namazan zelo lepo tece, a ti bo skorodiral, zato je fajn da je minimalno namazan da ga korozija ne nazre.

Imas varianto za poponoma keramicne ali pa hibridne lagerje,.. na ebayu so poceni (koliko so dobri ne vem), pravi skejt pro keramicni lagerji so pa po 30 euricev na kos..
ce bos kaj z ebaya narocal pa lahko kaksnega keramicnega narociva (za nizje stroske). .. tu so popolnoma keramicni za cca 7 euricev..

takele variante ponujajo kitajci,.. kvaliteta zna biti verjetno, khm, kitajska :D

http://www.ebay.com/itm/New-608-Ceramic ... Swj85YRSiz

evo imas zadosti gradiva extra za danes surfat po netu :D :D :ugeek:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Hand spinner - ročna vrtavka

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Dec 2016, 20:46

še zmeraj ne znam nalagat fotke in se mi tudi po netu ne da njuškat....tisto, kar sem naložil, je čisto po naključju....
bom pa checkiral najprej našo trgovino da vidim kaj imajo na razpolago ali kaj lahko naročijo...balinjera je moj večni spremljevalec še iz otroštva, tako da mora "bit"...vse ostalo lahko improviziramo... :lol: ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori