2015-08 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
shkorc
Prispevkov:16
Pridružen:26 Sep 2013, 17:16
Re: 2015-08 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a shkorc » 28 Avg 2015, 19:27

Kaj pa veš, nikoli ne reci nikoli ;)

Fino nabrusi pa probat en WTG.

Šalo na stran, to uporabljaš poklicno?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-08 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Avg 2015, 20:28

Brico: glede na proizvajalca bi rekel da mora bkti superduper :), kolko si dal a je bilo ugodno?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-08 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Avg 2015, 20:29

shkorc napisal/-a:Kaj pa veš, nikoli ne reci nikoli ;)

Fino nabrusi pa probat en WTG.

Šalo na stran, to uporabljaš poklicno?
puf pant...itak ga moram na novo nabrusit...skoraj vsako ggouge dleto ki mi pride v roko je napačno nabrušeno in dodatno, fine tuning, spolirano... dleto nabrusiš po potrebi ali kot si navajen...da bi se obril?...malo težko z gouge...sploh 6ko....mogoče kako kopanje po nosu ali ušesih... :lol: ...bi šlo lažje s flat....drgač, dleta rabim dnevno za popravila, restavriranje, servisiranje inštrumentov...ni glih poklicno, profesionalno, ker ne živim od tega...je pa hobby vezan za profesijo...

so pa intarzije na brivski škatli v sosednji temi najbrž delane s podobnim dletom...polmeseci...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-08 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Avg 2015, 20:50

miha napisal/-a:Brico: glede na proizvajalca bi rekel da mora bkti superduper :), kolko si dal a je bilo ugodno?
puf pant...kaj je danes ugodno?...težko reč....tipa sem v prejšnji rundi vprašal če bo poslal v SLO pa ni odgovoril...v drugi rundi je očitno opazil da ni zanimanja pa mi je poslal mail...torej, vse skupaj okoli 15 euriča from Anglija...zadeva je "stainless" tako da je kvaliteta vprašljiva...ne vem...moram ga uredit pa bomo videli...nasplošno je tako kot pri drugih stvari....ročno kovano dleto je 1000x boljše kot navadno železno...z obema boš naredil isti rez, samo do gdaj....neverjetno ampak my favorite dlet brusim dvakrat na leto...ostala sranja vsak drugi dan...pa so kao vrhunska in draga...vsekakor če ne experimentiraš ne veš...zato včasih gre denar v dim...
@miha@, tu še zmeraj ne vem navidezno za kaj gre pri britvah...kako jeklo je?...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-08 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Avg 2015, 21:12

Brico, kaj pa Pfeil? Tudi spada v kategorijo krša?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-08 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Avg 2015, 21:20

Brico: sicer ne vem dosti ampak.. britve so v veliki vecini karbonsko, nekaj malega inox, glede na to da matrice za mass produced britve dela 1 ali 2 so glede materiala po moje skoraj vse (kake 5/8 in 6/8) isti smoren, razlika je v grindu, in finishu (konica, okraski, rocaj ipd),

Druga pesem so custom made britve kjer je sk, the limit. Lih zadnjic sem pri enem ki dela custom-builts-restorations povpraseval za britev delano iz jekla japonskega meca iz 16 stoletja, tisto ki je se imel je fixna ne preklopna in ima se napis izdelovalca meca (napis so dajali v del meca na katerega je bil nasajen noz). Imas tudi celo vrsto damaskus jekel, pa raznih bolj naprednih in kompleksnih mesanic, samo tu dostikrat nastopi problem brusenja, ker je jeklo pretrdo.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-08 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Avg 2015, 21:46

...@brico: da ne bomo offtopic-irali... sem kar novo temo odprl in se lahko se kdo razpise na tem ojekla,.. verjamem da marsi kdo ve kaj od jekla ;)
http://britev.si/viewtopic.php?f=3&t=770&p=14202#p14202
britev.si ruleeees :)

Odgovori