2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Mar 2015, 17:09

Nakupi v marcu 2015
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a caus24 » 01 Mar 2015, 22:38

Razmišljam da bi naročil nekaj stvari iz http://www.stirlingsoap.com . Bi koga zanimal skupinski nakup.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: 2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 12 Mar 2015, 10:56

Coticule Selected honing stone

Slika

Uh od novega leta pa do zdaj sem porabil že 500€ za hardware stuff..zdj bom pa ročno zategnu (upam) :D

medobear
Prispevkov:29
Pridružen:10 Feb 2015, 12:58

Re: 2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a medobear » 12 Mar 2015, 17:13

Slika

Omega 10049 Black

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Mar 2015, 18:06

@bizzy1: o super,.. a si ga ze sprobal? porocaj kako se obnasa

rocno zategnu,... pa ni to avto,.. to je bolj kot 500000 tonska ladja k se ji je rikverc pokvaril :D
britev.si ruleeees :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: 2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 12 Mar 2015, 18:49

@miha..veš da ga nism mogu gledat, tko da sm ga takoj danes že sprobal :D Prvi odzivi so lahko odkrito rečeno "slabi"..kaj to pomeni? Pomeni, da se bom moral vsega naučiti sam in to z prakso..recimo da izgleda tako, kot prva vožnja s kolesom, avtom..

Prvo sem po-dullal britev na stekleni flaši potem pa naredil slurry podlago (ki je narejena expresno hitro) na kamnu..začel sem seveda z "heavy slurry" naredil kakih 40 X potegov pa potem nadaljeval podoben postopek z dodajanjem vode..na koncu sem šel še par krogov na kamnu brez slurry podlage..probal sem tudi tako, kot delaa večina ki uporablja Coticule stone, da primem kamen z "slabšo" roko, z "boljšo" pa britev in brusim..boljši filing, kot bi bil eno z kamnom :lol:

Valda me je zanimal, če se bo dalo obriti z svojim robom :lol: in sem se šel brit..WTG je šlo, ATG je pa zatikalo sicer sem se povsod obril z "svojim nastavljenim" robom le okoli brade sem raje šel z brivnikom..

Morm rečt da britje z britvo že kar obvladam ampak za nastaviti rob na britvi bo pa potrebno še velik dela..malo prebiram Coticule forum tko da sem vsaj malo na tekočem :D Honanje na naravnem kamnu je zelo zabavno vendar zahtevno sploh zame za začetnika..kr skos bi brusu haha ampak se morm brzdat, ker nočm da bi kaj uničil..po honanju sem pogledal rob britve in je povsod enak, tak lep na pogled nevem no :D

Kolikor sem uspel zvedet je vse v nastavitvi t.i. Bevel-a, ostalo je polishing..honanje z Coticule je zelo zanimiva izkušnja, težja kot pri sintetičnih kamnih, ker se moraš res poglobit v debelino pene-slurryja med fazami in upam da mi bo uspelo enkrat delat udoben rob za britje :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Mar 2015, 22:28

@bizzy: ja no ne gre takoj, sploh glede rabi malo vec prakse, paziti je treba da je kamen raven (ti. lapping), glede na to da je s fabrke oz iz rudnika in nov bi pricakoval da je raven..

glede drzanja britvve,.. jaz jo se najraj z obema rokama ko brusim, ker se mi zdi da tako lazje kontroliram pozicijo rezila,.. v rekdih primerih brusim tudi z eno roko,. je pa res da k ogledas videe velik ofolka brusi z eno..

ce ti kamen drsi ga lahko das na non slip podlago, ali na stojalo, tako da ti ga niti ne bo treba drzati, oz minimalno

bevel moras nastaviti seved adobro (mora roko dobro briti), da potem koncas oz spoliras,.. ce ni bevel dobro natbrusen oz formiran ne bo nic...
britev.si ruleeees :)

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: 2015-03 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Timotej » 13 Mar 2015, 13:43

Slika
Naročil včeraj, dobil danes. Za vse tiste, ki nameravate kupit Speick men active kremo za britje vedite, da boste denar stran vrgli, ker je krema na zelo slaba.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Mar 2015, 20:17

zadnjic sem nabavil 2 klasicna vonja, mentol in bayrum, tako milo kot aftershave

gre se za poznanega oz zelo hvaljenega buticnega proizvajalca iz amerike, Krumperts - http://krampertsfinest.com/, ce se ne motim njegove vonje zelo cnei nas chrom (in sedaj tudi jaz :) )


Slika

Slika

Slika

Slika

danes sem preizkusil milo in AS frost bite in je super (pa jaz do sedaj nisem maral mentol mil),.. bayrum ofd krumpert-a pa sem uporabljal ze prejsnji teden in je resnicno najboljsi kar sem jih imel sanso preizkusiti (npr HTGAM vonj se pred tem lahko skrije), ta linija seifenglatt mil je meni zelo dobra,.. mislim da je osnova ista kot je bila pri "Seifenglatt francoskih" Savon a raser milih.. ..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Mar 2015, 20:28

pa je res alkohol v AS :D :D ,.. nisem niti vedel, ker se ga nic ne cuti (to ni isto kot klasicni alkoholni aftershavei, ki jih poznamo)... preko uporabe oz obcutka po britju bi prej rekel da je brez alkohola,.. kako sem spravil cez,.. iz amerike, v paketu, nisem niti vedel da je noter alkohol, ocitno ni nobeden imel za mar predvidevam..
britev.si ruleeees :)

Odgovori