2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47
Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a chrom » 18 Feb 2015, 10:42

Bajkman napisal/-a:Danes sem od Simona prejel pol mila Cold River Soap Works - Citrus in pol mila Saponificio Varesino - Aromatica. Kot rezultat @chrom - @simon connection. :D
No, me zanima kaj porečeš....

Bajkman

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Feb 2015, 10:46

Včeraj sem se obril, tako da bo na pravi test v praksi potrebno nekoliko počakati. Bom pa že danes ocenil peno na roki z večimi čopiči. Komaj čakam. :D

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a chrom » 18 Feb 2015, 12:15

Bajkman napisal/-a:Včeraj sem se obril, tako da bo na pravi test v praksi potrebno nekoliko počakati. Bom pa že danes ocenil peno na roki z večimi čopiči. Komaj čakam. :D
Kar pomeni, da bo cela hiša dišala po limoni. In širše!

Bajkman

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Feb 2015, 00:41

Začnem kar s tem, s čimer smo zaključili - vonjem. :D CRSW - citrus ima pa res vonj 1A, tako da pritegne tudi mene. Ni tisti sladkoben - toplovodarski, pač pa naravno osvežilen. Niti ne premočan.
Saponifico Varesino Aromatica vonj pa definitivno ni zame. Toliko močno parfumiranega mila mislim da še nisem imel. Delal sem peno na roki in ne pretiravam, dejansko me je pekel nos. Tip vonja sicer ne bi znal opisati.

Če gremo na tehnične lastnosti, pa se mili obnašata podobno. Zelo enostavni mili za nabiranje na čopič, na koži se pena tvori v trenutku. Obilnost pene je vrhunska, skoraj tako kot Le Pere Lucien. Sta precej podobni HTGAM do nekega trenutka, nakar sledi prehod do maksimalne količine vode, kjer pa se oddaljita od HTGAM.
Vendar pa pena vseeno ni tako svetleče - homogena, in težka, kot je to pri Vitos, Stirling, Strop Shoppe.

Drsnost: CRSW ima drsnost 1A. Kar pa me zelo preseneča, da glede tega pri Varesinu nisem opazil zaostanka. Pa čeprav nima loja. Morda nisem dobro opazoval.
Vendar če se nisem zmotil, potem se da narediti tudi rastlinsko milo dovolj dobro. Najbrž pa je težje in zahtevneje kot pri pravih milih z lojem.
CRSW ima najbrž kar lepo količino lanolina, kar zna biti razlog, da ni tako lepo homogena, pač pa vseeno je nekaj mehurčkov.

Mili sta vrhunski, vsak z minimalnimi prednostmi na svojem področju. Zelo težko bi izbral boljšega, saj ne izsušujeta kože. Neznanka je še stabilnost pene, katere nisem preverjal. Moral bi dolgo čakati.

Odločil bi se za CRSW samo iz razloga, da je vonj Varesina preagresiven za borbončice. :lol:

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Timotej » 20 Feb 2015, 13:12

Slika
Slika

Britvice niso isto pakirane, kot prve, ki sem jih kupil nekaj mesecev nazaj. Pogledal po spletu, zakaj so tako pakirane in nekateri navajajo, da gre za ponaredek. Sem jih testiral pri današnjem britju in so zelo tope, si upam trditi, da še Derby niso tako tope. Z britvicami nisem niti malo zadovoljen.

Muhle 41 sem kupil samo glava, poskusil dati na ročko od fatip-a in mi ni uspelo. Gre pa na ročko od RiMei brivnika. Zadovoljen z nakupom.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a chrom » 21 Feb 2015, 15:33

Čakam Bajkmana da se obrije z CRWS milom in oceni občutek PO britju...

Bajkman

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Feb 2015, 17:16

Mislim da bom že danes poizkusil in tudi napisal. ;)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a simon » 21 Feb 2015, 17:18

Slika
Slika
Včeraj sem na pošti prejel tole Cobro classic. Cobro sem že zdavnaj testiral in od takrat naprej sem se ukvarjal z mislijo ,kje naj kupim nekaj kar praktično ne obstaja.
Brivnik ima zelo,zelo visoko ceno in kar je še huje, nikoli ni na zalogi?Verjetno nima smisla,da omenim kako drugačen je po videzu in teži od tega kar nam je znano.Učinkovit je tako kot Feather ASD2,samo uporabo in britje pa se ne da primerjati.Brivnik je seveda veliko širši,kako dolgo zdržijo žiletke ostrino bom pa lahko sedaj tudi sam ugotovil. :P

Bajkman

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Feb 2015, 17:31

Majko mila! Majko mila...

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-02 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Puskin » 21 Feb 2015, 17:31

Jaz bi tudi to...
Nothing less...than BBS

Odgovori