2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
netlore
Prispevkov:18
Pridružen:19 Maj 2014, 14:30
Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a netlore » 22 Maj 2014, 14:40

Evo link za stojalo: http://m.ebay.co.uk/itm/131093118835

Na penzlu pa piše omega 48...zakaj bi biu pa jeben? Meni je zaenkrat čisto vredu, je pa res da še nisem sprobal nobenega drugega :D

Za cel kit sem dal 49€ +7€ poštnine. Dobil sem pa EJDE89, britvice Astra, Feather, Derby, Gilette 7 o'clock, alum pen, Proraso Mint Eucalyptus, ter že omenjeno Omego 48.

So me nategnili? :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Maj 2014, 14:48

nee bom za 100% trdil ampak trgovina je poznana in dvomim da bi so a nateg, ne vem sicer ce je biostogo najceneejse ali ne, je pa po moje precej gotovo cisto v redu naup,.. bo pa se kdo drug povedal svoje mnenje ;)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Maj 2014, 14:48

Hvala za link. Copic je jeben=jebeno dober, tako da nisi nic nategnjen, hehehe. Ceneje mislim da ne bi slo skozi, razen ce kupis brivnik na Connaughtshaving, ziletke spet na kaki drugi nacin, penzl, kremo in styptic pa usput v Italiji.

Omega Pro 48 je najvecja Omega im je po velikosti prava posast. Ugotovili smo, da jo ima celo postojnski brivec. Ce brije 80 let, Potem ze ve zakaj je vzel ta copic. ;)

Bajkman

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Maj 2014, 16:11

Pa še namig, kako tvojo Omego po hitrem postopku pripeljati na pravi nivo --------->KLIK

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a kemik » 23 Maj 2014, 00:26

Bajkman napisal/-a:To sem že spucal, najprej sem dal v vrelo milnico iz čistola za posodo. Tam se je namakalo kakih 5 ur, da se umazanija razmoči in brivnik dezinficira.

Potem pa sem ga ščetkal z zobno krtačko. To na slikah je že rezultat, tako da bom imel kar takega. Če bi želel, da je vizualno lep, bi bila potrebno novo kromiranje ali nikljanje. To pa še sedaj ne vem, kje v SLO bi lahko naredil.
Se mi zdi, da je neko podjetje na Glineku, ki to dela, morda se pa uspem kaj dogovoriti.

Slučajno delam v tem podjetju :D

Na novo kromiranje oziroma niklanje.

Sprva se odstrani krom, nato se da v razniklavanje. Pomebno je vedeti iz katerega materiala je osnovni material. Če je napačno, osnovni material izgine skupaj z niklom :shock: .

Odstranimo lahko nikelj, ki je nanešen z električnim tokom, obstaja tudi kemično niklanje, ki ga ne moremo odstraniti (traja veliko časa, ne odstrani v celoti, na drugem koncu pa že začenja nagrižat osnovni material).

V Glinku lahko razniklavamo predmete iz železa in predmete iz bakra in bakrenih zlitin.

Nato se zadeva ponikla in pokroma.

Je hec, ko razni sodelavci prinačajo zadeve v razniklavanje in potem požre vse skupaj, ker se ne ve iz česa je zadeva (tudi to se občasno zgodi).

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Maj 2014, 00:55

uf kemik,.. potem bi pa jaz imel eno vprasanje zate... sicer drugacno ampak,.. a mogoce ves kje se dobi ti silver-nickel palice, oz drat (srebrn in verjetno precej odporen na oksidacijo a poceni in relativno mehak),.. govorim o cca 1,5mm debelih,.. oz ce sem natancen o 1/16 inch-e , sem spraseval vse naokoli pa seveda nikjer noben ne ve,.. sem mislil iz anglije narociti (bi bila postnina vec kot palice) pa ni imel na zaogi in se ne odziva... skratka ce ves kje to dobiti ali pa imate tudi vi se priporocam za ingo... rabim pa to za delati zakovice za britve, ki so lahko srebrne (silvernickel) ali medeninaste (to imam)

hvala :)
britev.si ruleeees :)

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a kemik » 23 Maj 2014, 01:13

Nikelj, oziroma vse anode so v obliki plošč ali čipsa (kot kovančki), izjema je krom, kjer so anode svinčene in se krom dodaja samo v elektrolit.

Tako nimamo nobene zadeve v obliki žice ali palic, lahko pa vprašam v službi. Samo sedaj imam dopust (petek in cel naslednji teden).

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Maj 2014, 01:21

no ce bi s ti dalo po dopustu vprasati bi bilo super,.. saj naceloma rabim samo dobavitelja v sloveniji,.. pa da njih kontaktiram :)

ps. uzivaj na dopustu :)
britev.si ruleeees :)

netlore
Prispevkov:18
Pridružen:19 Maj 2014, 14:30

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a netlore » 23 Maj 2014, 15:33

Glede Omege 48.... sem jo mal močneje otresel in mi je notranja polovica (v katero so ščetine zalimane) odletela čez kopalnico :roll: Polomilo se ni nič, sem vstavil nazaj not pa je vredu...

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: 2014-05 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a TMB » 23 Maj 2014, 21:26

Nabavi v Merkurju hitro epoksi smolo ali pa uporabi sekundno lepilo in zalepi. Meni je tudi pred enim mesecem v roki ostal vozel enega čopiča. :mrgreen:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori