Polsilver SI žiletke

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
Bajkman
Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Mar 2014, 23:06

miha napisal/-a:@Bajkman: sme mislil d abos ti prisel pogledati,..

Če bo možnost na tvoji in moji strani istočasno, bom vsekakor prišel na ogled. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Mar 2014, 23:58

kakor ti bo po volji lahko in eno in drugo ;)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2014, 10:46

Kot sem napisal v sosednji temi, dobil sem 200 Polsilver britvic iz Bolgarije po ceni 46$ (33,40 EUR) od tega prodajalca:
http://badgerandblade.com/vb/showthread ... ing-number!

Tako ceno ima do konca marca, sicer bi bila cena 48$ (34,85 EUR), kar je tudi super ugodno:
http://badgerandblade.com/vb/showthread ... ing-number!

Presojo original/ponaredek za sedaj prepuščam vam na podlagi fotografij. Še danes pa mislim poslati primerke našemu administratorju. Prosil ga bom, če primerke mikroskopira. Če bo uslišal prošnjo, bomo dobili "znanstveno" potrditev.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2014, 11:51

Zaradi firbca sem šel delati primerjavo, s katero JE zelo utemeljen sum o ponaredkih. A sama sama pakunga in vse do odprtja britvic vse deluje kot bi pričakoval. Več v slikah.
Nujno moram poudariti, da je potencialni ponaredek vedno zgoraj, spodnji primer pa je original Polsilver, naročen pri G&C:

Slika

Slika

Slika

Slika

Do tukaj še nekako OK, od sedaj pa dvom narašča. Skozi papir se vidi, da bi znale biti pri potencialnem ponaredku črke nekoliko tanjše:

Slika

Slika

Če do tukaj še za silo izgleda, se pojavi večji dvom tukaj:

Slika

Sedaj pa grem fotografirati nekaj, kar si ne želite videti.. :evil:

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2014, 12:10

O tem sem govoril:

Slika

Potencialni fejk je levo

Še povečano:
Slika

Slika

Slika

Lahko mikroskop sploh še kaj doda? :evil: :lol:

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Mar 2014, 12:16

Hočeš reči da niso stainless? Če se ne motim sem tudi par drugih znamk 'stainless' videl zarjaveti..Ja nič, moral se boš obriti pol obraza z eno, pol z drugo...Edino tako boš ločil razliko..Verjetno boš tako moral narediti kaka 3 britja, da se bodo tako še bolj poznale razlike..
Jaz jim bom dal šanso da se izkažejo..
Zadnjič spremenil Primorec, dne 25 Mar 2014, 12:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 25 Mar 2014, 12:17

Ne vem, težko je po mojem glede na to sklepati, da je ponaredek. Malce tanjše črke še nič ne pomenijo, lahko so samo spucali/menjali printer, druga barva...
Rja pa lahko pomeni samo, da je pač ta paketek stal nekaj časa na vlagi. Podobni madeži rje so se pojavili na večini odpadnih žiletk, ki sem jih še malce vlažne zmetal v mojo posodico za odpadne žiletke.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Mar 2014, 12:21

Ja, žiletke gredo po brušenju še na elektrolitsko poliranje in nanos platine, kroma ali ptfe..whatever...po tej kopeli pa še na rinse, da se vsa škodljiva kemija odplakne dol..Če se jim je mudilo in niso v redu osušili žiletk pred pakiranjem, potem je to glavni razlog za madeže..Meni naprimer sharpedge yellow prav smrdijo po kemiji ko jih odpakiram..
Hočem reči daj jim šanso..Vsi napisi, pregibi embalaže, barve embalaže, vse se ujema tako dobro da kdor bi ponarejal bi se moral krepko potrudit..Za tako ceno kot se prodajajo bi bil zaslužek ponarejevalca majhen...Ne vem če se splača..mogoče se pa motim...

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2014, 12:50

Bomo videli, kako bo @miha mikroskopiral. Če je ponaredek, je res zelo dober. Bom še komu dal na test. Če @simonu ne bo problem, bi mu poslal. Morda tudi TMB-ja zanima?
@Primorec, ti boš lahko iz prve roke povedal, ko dobiš.

Pa da vidimo! :D

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2014, 15:30

Še nekaj bi znalo biti sumljivo. Namreč če pogledam skozi ovojček s hrbtne strani, sta pri originalu na britvici vedno cifri 3 in 4. To govorimo o tistih cifrah, kjer smo ugotavljali, kaj bi pomenile. Pri teh bolgarskih pa je čisto random.
Hrbtno stran tretiram nasproti od strani kjer se ovojček odpre:
Slika

Odgovori