2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Jan 2018, 21:22

z njima se teoreticno lahko tudi obrijes :D!

Stanley No4
stanley No 4.jpg
stanley No 4.jpg (264.64KiB)Pogledano 5276 krat
ps. ce kdo kje zasledi kaksne podobne variante sporocite, trenutno sem na lovu za stanley No7, ce kdo najde kaksnega v bp stanju za dobro ceno naj javi :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Timeless Bronze

Odgovor Napisal/-a G_man » 23 Jan 2018, 10:12

...v pričakovanju:
Timeless bronze.jpg
Timeless bronze.jpg (130.91KiB)Pogledano 5275 krat

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 23 Jan 2018, 13:15

Stanley je sicer dobro orodje, ampak ne maram železne obliče...sicer je fine tuning zelo precizen...raje imam svojega Peugeota iz konca 1800...

pri obdelovanju lesa, neprecizen gib ti lahko zelo globoko udari v les...les ob les je zmeraj manjša škoda...pač moje izkušnje...

kje bi ga nabavil???...Ebay.co.uk...Stanleya...nekoč so se dobili pri nas v raznih agro trgovinah, semenarnah, Kosi...mogoče kak Baumax ali podobna trgovina...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jan 2018, 14:41

@Brico:
Lesenih imam nekaj pa mi jih nikakor ni uspelo dovolj dobro oz natancno nastimati (v primerjavi s tema dvema kilometre narazen)..
dobil sem jih od kolega ki jih je nimel viska, sem jih samo scistil in cisto malo osvezil rob in amerika, odprtina, rezilo ven/noter, levo/desno nagib... v nulo, sem res zadovoljen. Pri nas jih zal nisem zasledil.
Bi pa kupil se enega vecjega (6ko ali 7ko) in enega malega (low angle blck plane), za kaj malega zravnat in kaksen rob pobrat..

@G_man: kaj to ti nekaj zanimivega cakas, daj nam kaj vec povedati :)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a G_man » 23 Jan 2018, 22:18

miha napisal/-a: @G_man: kaj to ti nekaj zanimivega cakas, daj nam kaj vec povedati :)..
Hmm, to je nekaj, kar upam da bo imelo samo dobre lastnosti mojih dveh najljubših brivnikov. "Moč" AS-D2-ja in "prijaznost" Rockwell-a. :D

Gre za Timeless brivnik (poznani so po svojih SS brivnikov). Tale je bronze.. Spada torej v kategorijo blagih učinkovitih brivnikov.

Več pa, ko ga dobim..

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 26 Jan 2018, 13:06

miha napisal/-a:@Brico:
Lesenih imam nekaj pa mi jih nikakor ni uspelo dovolj dobro oz natancno nastimati (v primerjavi s tema dvema kilometre narazen)..
dobil sem jih od kolega ki jih je nimel viska, sem jih samo scistil in cisto malo osvezil rob in amerika, odprtina, rezilo ven/noter, levo/desno nagib... v nulo, sem res zadovoljen. Pri nas jih zal nisem zasledil.
Bi pa kupil se enega vecjega (6ko ali 7ko) in enega malega (low angle blck plane), za kaj malega zravnat in kaksen rob pobrat..

@G_man: kaj to ti nekaj zanimivega cakas, daj nam kaj vec povedati :)..
https://www.youtube.com/watch?v=JrmCyADNhe0

https://www.youtube.com/watch?v=v3Ad6tBdLbM

:lol: :lol: :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jan 2018, 14:26

brico napisal/-a:
miha napisal/-a:@Brico:
Lesenih imam nekaj pa mi jih nikakor ni uspelo dovolj dobro oz natancno nastimati (v primerjavi s tema dvema kilometre narazen)..
dobil sem jih od kolega ki jih je nimel viska, sem jih samo scistil in cisto malo osvezil rob in amerika, odprtina, rezilo ven/noter, levo/desno nagib... v nulo, sem res zadovoljen. Pri nas jih zal nisem zasledil.
Bi pa kupil se enega vecjega (6ko ali 7ko) in enega malega (low angle blck plane), za kaj malega zravnat in kaksen rob pobrat..

@G_man: kaj to ti nekaj zanimivega cakas, daj nam kaj vec povedati :)..
https://www.youtube.com/watch?v=JrmCyADNhe0

https://www.youtube.com/watch?v=v3Ad6tBdLbM

:lol: :lol: :lol:
ja vem, sem ze videl to, to so tudi svetovna tekmovanja :d, sam nisem imel japonskih ampak nase variante (potisne, ne vlecne), nastimati sem poskusil na vse zive nacine pa ni bilo kaj prida rezultat,.. pri zgornjih 2 sem nastimal z lahkoto in dela ko urica (brusil nisem ,tkao da verjetno tukaj lahko se kaj pridobim)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 26 Jan 2018, 14:37

najprej poravnaj leseno podlago...potem na grobo...še fine tuning in bo delal...za fino hoblanje so dvojni noži...za grobo enojni...
ko se enkrat navadiš naših, je za japonske škoda dajat denar...
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a kavka » 30 Jan 2018, 19:07

Jest pa ta mesec samo za foto opremo zapravljam. Po novem pri bajti Olympus OM-D EM-1 (stari), pa "untervaser" ohišje za to igračko.
LP Gorazd

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2018-01 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a olly » 30 Jan 2018, 20:35

Kaj te pa žene v takšno zapravljanje? Si si službo pri Nationalu zrihtal? :)

Odgovori