Roba iz Italije

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53
Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a akaj » 08 Sep 2014, 13:45

Pozdravljeni.
Danes sem od znanca iz Trsta dobil par napotkov kam po nakupe v Trstu. Niso nevemkako specificni, a jih bom jaz dopolnil ob prvem obisku.
In sicer mozakar pravi:

-Floid se dobi na ulici 'via Settefontane' tocnega imena trgovine zaenkrat nimam.
-razlicne Proraso zadeve v nakupovalnem centru Torri d'Europa
-in glavno: na ulici 'via Mazzini' je trgovina 'Antro del profumo'. Ta naj bi bila zelo dobro zalozena trgovina, od mil in krem, brivnikov in ziletk ipd. Naprimer, sigurno imajo Tabac(ki ga koprski Muller nima), naj bi se dobilo tudi Cello.
To prodajalno je zelo hvalil, pravi da je tudi lastnik zelo v redu mozakar in da je ambient sam zelo zanimiv in starinski.

To je to, kar sem uspel dobiti napotkov/nasvetov glede Trsta.
Naslednjic, ko grem do Trsta bom bol detaljno napisal kaj je kje.
Sicer pa ce me kdo prehiti kar na plano z informacijami! :)

Lp, Jaka

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a akaj » 08 Sep 2014, 14:03

Gugel ob iskanju niza 'Antro del profumo' poda obetavne slike.
Primer je: http://www.goodmorningtrieste.it/wp-con ... antro3.jpg
To je tudi odgovor na Bajkmanovo vprasanje kje dobiti Cello v Trstu.

Bajkman

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Sep 2014, 14:39

Ej lejga! To pa je nekaj novega, koristnega. En namig, ko bos sel po teh stacunah. Vzemi sabo fotoaparat in vprasaj ce ti dovolijo narediti kako slikco za na forum.

Konec koncev jih naj ne bi motilo, saj je to reklama.

Bajkman

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Sep 2014, 14:50

Se to: Ze veckrat se je na forumu pojavilo vprasanje, kje dobiti brivske stvari v Sloveniji in blizini. Sedaj imamo odgovor.

Jaka, BTW, znas kaj Italijanscine? Osebno ne znam, google translate pa pogosto daje nenavadne prevode.
Zanima me, kaj recejo o milu Prep Italijani na forumu ilrasoio.
Kadar ti bo ostajal cajt, bi bil vesel informacije. Seveda ce si kompetenten. :D

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a akaj » 08 Sep 2014, 15:08

Znam italjansko. Bom malo kasneje, ko bom doma, prebrskal malo po forumu Ilrasoio in naredu en povzetek o tem kaj praviio glede Prep mila.

Bajkman

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Sep 2014, 15:10

Prosim, ne se preveč muditi, samo osnovno: Prons, cons, in če je dobro ali slabo.

Pa ne mudi se. ;)

Hvala

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a akaj » 11 Sep 2014, 22:28

Bajkman, na hitro zem prebral nekaj postov o Prep-u.

Pros: enostavno penjenje, nizka cena, hladilni efekt
Tako-tako: srednje spolzka pena
Cons:obstojnost pene, nega po britj- izusuje kozo(tukaj komentar zate, jaz uporabim vec vode kot se mi zdi da je potrebno za zeleni proraso in nimam problemov s suho kozo, ce je lremalo vode cim potegnes peno z brivnikom proc, nemores it seenkrat cez isto mesto ker je takon suho, ce ne pa dovol vode, pa labko gres tudi cez ze obrite predele, so sevedno dobezedno mokri)

To je kar sem na hitrco prebral...bom v priliki se malo raziskal. :)

Bajkman

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Sep 2014, 22:38

Te informacije so mi čisto zadostne, Hvala lepa! ;)

Sam pri vseh milih in kremah poizkusim dodati čim več vode, seveda toliko več, da pena še ne steče dol. :D
To apeliraš na moje trditve, da Proraso izsušuje kožo? Morda bi moral dopisati, da imam tak občutek po britju, ne med britjem. torej po britju je taka gumasta koža, če grem čez s prsti, odskakujejo. :D

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a akaj » 11 Sep 2014, 22:57

Ja sem mislil nekako med britjem...pri meni kot zem reku ce ni dovol vode cim potegnem z brivnikom ce prakticnk takoj suho in nebi bilk za it senkrat cez...ce pa dam dovolj vode, pa grem lahko ponovno cez tudi cez ze obrite predele ker so dobesedno se mokri.
A glede na to da si probal in ti ne odgovarja suha koza po britju nimam kaj vec dodat :)
Meni za samo britje je sicer super ampak kot pravis, po britju in ko temeljito sperem obraz je res kar suha. Kaj sele po alumu :) a to resi kombinacija zeleni lotion in beli balzam ki mi je super, kozo mi naredi vlazno a nic mastno kar obozujem.

Bajkman

Re: Roba iz Italije

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Sep 2014, 23:01

Počakajmo, da vidimo, kaj boš rekel za DR Harris. In tudi za Cello, katero vidim, da boš slej ko prej dobil. Lahko vprašam, če si Poleg zelenega Prorasa poizkusil še kako kremo/milo?
Recimo samo za test.

Odgovori