2016-10-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07
Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a vostok » 25 Okt 2016, 19:26

Od danes zjutraj, dober občutek še kar vztraja :)
SOTD14.jpg
SOTD14.jpg (100.4KiB)Pogledano 4565 krat
milo: Mitchell's Wool Fat
čopič: Omega 10049
britev: Crown & Sword
AS: Pitralon Classic

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a blaz » 25 Okt 2016, 19:39

Kaj porečeš na čopič? je požrešen a ne? :) :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a vostok » 25 Okt 2016, 19:49

Večna klasika in vedno moja prva izbira za MWF. Edini čopič, ki drži dovolj vode za to žejno milo. Kljub velikosti odlična hrbtenica. Požrešen dovolj, da je kremaste pene za 3 prehode +. Imam ga v redni rotacji že preko dve leti in zanj nimam žal besede.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a blaz » 25 Okt 2016, 19:53

Tudi sam imam podobnega (bel ročaj) Zelo všečen, ker ima res obilo hrbtenice in čedalje bolj udoben postaja.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 25 Okt 2016, 20:21

vostok napisal/-a:... vedno moja prva izbira za MWF. Edini čopič, ki drži dovolj vode za to žejno milo.
Jaz sem sprva menil isto, kot meniš ti - da je MWF žejen. Nikoli mu ni bilo dovolj vode, če sem hotel naredit pošteno peno.

Zdaj sem spremenil mnenje - ne zdi se mi več tako žejno. Nakapljaj nekaj kapelj (rajši kakšno kapljo več, kot manj) vroče vode na površino, razmaži s prstom in pusti stat, dokler se ti namaka čopič. Čopič pred nabiranjem prav fino ožemi, ampak ga ne otresaj. Med nabiranjem po potrebi po kapljicah dodaš vodo.

Rezultat je vrhunska pena in MWF se zaradi te pene in še bolj zaradi post feelinga nahaja zelo visoko, postavljam ga celo pred Haslingerja.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Okt 2016, 21:13

blaz napisal/-a:Tudi sam imam podobnega (bel ročaj) Zelo všečen, ker ima res obilo hrbtenice in čedalje bolj udoben postaja.
Če imaš bel ročaj, imaš No.49, ki ima malenkost krajši loft. Vostok-ov No.48 ima zavidljivih 65 mm, tvoj pa (le) 60 mm. :) Vem, ker imam tudi sam No.49 v črni barvi.
Gre res za fenomenalen čopič. Jaz sem ga na ponovno odkril, sicer je bil to eden mojih prvih čopičev. Ker ima res ogromen vozel in zelo dobro hrbtenico, nabere in speni milo kot za šalo.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Okt 2016, 21:19

olly napisal/-a:
vostok napisal/-a:... vedno moja prva izbira za MWF. Edini čopič, ki drži dovolj vode za to žejno milo.
Jaz sem sprva menil isto, kot meniš ti - da je MWF žejen. Nikoli mu ni bilo dovolj vode, če sem hotel naredit pošteno peno.

Zdaj sem spremenil mnenje - ne zdi se mi več tako žejno. Nakapljaj nekaj kapelj (rajši kakšno kapljo več, kot manj) vroče vode na površino, razmaži s prstom in pusti stat, dokler se ti namaka čopič. Čopič pred nabiranjem prav fino ožemi, ampak ga ne otresaj. Med nabiranjem po potrebi po kapljicah dodaš vodo.

Rezultat je vrhunska pena in MWF se zaradi te pene in še bolj zaradi post feelinga nahaja zelo visoko, postavljam ga celo pred Haslingerja.
Tudi jaz sem (bil) mnenja, da MWF rabi ogromno vode. Nisem pa čisto dobro razumel: se pravi nabiraš ga z ožetim čopičem. A pa tudi generalno dodaš malo vode? A vseeno dobiš spolzko peno?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 25 Okt 2016, 21:26

G_man napisal/-a:Tudi jaz sem (bil) mnenja, da MWF rabi ogromno vode. Nisem pa čisto dobro razumel: se pravi nabiraš ga z ožetim čopičem. A pa tudi generalno dodaš malo vode? A vseeno dobiš spolzko peno?
Na milo nalijem vročo vodo, toliko, da dobim majhno lužico.

Lužico potem s prstom razporedim po površini mila in pustim nekaj minut stat, da jo milo vpije in se zmehča. Ne vem, koliko, ne gledam na uro.

Čopič, ki sem ga namakal, ožamem tako, da ga stisnem v pesti.

Potem ga še malo potresem, toliko, da spravim ven presežek vode, a ne preveč, ker hočem, da v čopiču vseeno ostane še malo vode.

Čopič je moker, a ne premoker, nujno mora biti malo bolj suh, ker lahko kasneje dodaš vodo po kapljicah in manjko vode s tem popravljaš. Če je čopič premoker, ne moreš več nič popravit, pena bo mehurčkasta in vodena in takšno je najbolje vreči stran in ponoviti postopek nabiranja od začetka (meni to do zdaj še ni bilo treba).

Med nabiranjem vidiš, da čopiču manjka vode, pomočiš prste v vodo in jo natreseš na milo in nadaljuješ z nabiranjem.

Če opaziš, da manjka vode, je spet dodaš in spet in spet, dokler ne oceniš, da si nabral dovolj mila. Ki ga seveda ne smeš šparat.

Pena, ki jo dobim, je točno taka, kot mora biti - idealna.

Ponavadi delam face lather.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Okt 2016, 21:47

Čaki čaki, se pravi ti vso potrebno vodo že med nabiranjem dodaš? :?: :shock:
Ko delaš facelather je sploh ne dodajaš več?

Oziramo, če drugače obrnem: se pravi ti si pri nabiranju MWF-ja v toliki meri pomagaš z vodo, da je je dovolj za naredit peno? :geek:

Sori za vsa podvprašanja, ampak res me zanima.. :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 25 Okt 2016, 22:30

Vso potrebno vodo dobi čopič med namakanjem in nabiranjem mila.

Ne, pri facelatherju ne dodajam več vode, edini dodatek je tista, ki ostane na obrazu, ko ga umijem med dvema prehodoma.

Ja, čopič med namakanjem in nabiranjem mila dobi dovolj vode, da iz tega nastane pena, ki je med britjem ni več potrebno popravljat in pri vseh mojih čopičih zadostuje za tri prehode, včasih imam celo malo viška.

Odgovori