2016-01 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 03 Jan 2016, 18:30

miha napisal/-a:Cestitam da si probal 8-) ! Ce prav razumem ti ni zal :).
Ne veliko bolje kot sem pričakoval. Dvakrat sem že probal enkrat z brivijo in enkrat z shaveto. Na lestvici od 1 do 10 je bila izkušnja za dva sedaj bi pa rekel za 8. Teža britve, obcutek v roki, ostrina, vse je bilo super. Sedaj samo še natreniram grif in se bom verjetno večino časa bril z britvijo če bo le podobno tej prvi izkušnji.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Jan 2016, 18:35

caus24 napisal/-a:
miha napisal/-a:Cestitam da si probal 8-) ! Ce prav razumem ti ni zal :).
Ne veliko bolje kot sem pričakoval. Dvakrat sem že probal enkrat z brivijo in enkrat z shaveto. Na lestvici od 1 do 10 je bila izkušnja za dva sedaj bi pa rekel za 8. Teža britve, obcutek v roki, ostrina, vse je bilo super. Sedaj samo še natreniram grif in se bom verjetno večino časa bril z britvijo če bo le podobno tej prvi izkušnji.
Pa to vam jaz tupim ze cel cas, je pa res da se kaksna britev noce in noce nabrusiti (pa ce se na glavo postavim), tiste cakajo novo priloznost ali pa novo roko :D.
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 06 Jan 2016, 20:13

Slika


Sotd 6.1.2016
Haslinger aloe vera
AC jazbec
Feather AS-D2
Feather klinga
Pitralon polar

Super britje. Čopič je vrhunski, pene kolikor hočeš. Brivnik pa vreden svojega denarja. Težek v roki tako da imaš občutek da držiš vrhunski stroj, izdelava brez komentarja.
Ko pa začneš briti pa moraš preverit ali sploh brije ker imaš občutek kod da bi samo drsel po peni. Opravil sem dva pasa XTG in ATG. Z fether britvicami sem imel vedno težave, ne glede na to koliko sem se trudil da bi imel nežno roko sem imel vedno miljon malih urezninic. Danes nič, čeprav je bila featherka nova.
Prvi brivnik pri kateremu sem na koncu pomislil z tem bi se pa lahko obril z zaprtimi očmi.
Še en brivnik kateri definitivno ne gre naprej od mene

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a blaz » 07 Jan 2016, 20:03

Na željo administratorja pišem sem. Saj je 15min nazaj bilo moje prvo "official" mokro britje s primerno opremo. Danes sem dobil težko pričakovani paket iz TVBja. Do sedaj sem se 3x bril, na ca 4 dni z očetovo Astro501 in prav tako Astro klinco (hvala @iii) In sem ugotovil, da imam posledično zelo "grobe" in ostre kocine. Pa sem nameraval počakat še kakšen dan, da bi bile kocine daljše. Hja malo morgen. Najprej vonjanje dveh testerjev aftershave-ov žal nevem katera sta, ker ni nikjer nič napisano. Vonj izredno starinski malo spominja celo na naftalin v blagi obliki. Potem igranje s čopičem. Že v štartu mi je bil čopič všeč, kakor hitro sem ga vzel iz škatle. Sploh ni tako trd in če bo še nežnejši postal toliko bolje. Upam, da obdrži svojo ti. hrbtenico/kompaktnost. Merkur 34c hmm..malo kislega priokusa, izredno kratek držaj ampak OK bomo že. Zdaj je kar je.

Hujši kot otrok, brez samodiscipline. Čopič pustim namočen v topli vodi, ta čas se stuširam in umijem lase. Skodelice žal ni tako, da sem peno iz ovčjega Haslingerja moral narediti tako na roki in na obrazu. Verjetno ne znam naredit pene. Edino, ko sem ožel čopič je prišla ven kompaktna pena. Torej malo na roki, malo na obrazu in za silo sem naredil gosto peno. Na uro raje nisem gledal, ampak tako dolgo se že res nisem nikoli bril. Še noge si hitreje obrijem z mach3. (sem kolesar in tekač, da ne bo kdo kaj na druga pomislil ob tem podatku :twisted: ) Opaziti je bilo da žiletka Astra, vzeta iz očetovga brivnika (njeno tretje britje), je rezala, ko puter pod zalisci in na ravnih predelih brade. Glave brivnika sploh nisem pomislil, da bi pritiskal, ker je sama po sebi težka. Kar se tiče kratkega držala brivnika pride v plus, ko začnem čarat pod čeljustjo, po vratu. Tako,da mislim, da se bom na ta kratek brivnik zeloo hitro navadil

Minusi: ni mi všeč, da je že pri novem čopiču začela odpadat žima,"kocine" ali je to zgolj v uvodu? Pri drugem in vsakem naslednjem nanosu pene me je po obrazu peklo, ravno toliko, da sem občutil. Sedaj nevem ali je to milo ali je to stvar na katero se moram privadit?

Naredil sem 4 ti. passe oz. britja (dajmo malo Slovenščino uporabljat) komaj sem pogruntal, kaj pomenijo vse te kratice. :) največ problemov sem seveda imel z britjem v kontra smeri rasti kocin na obrazu ti. ATG? četrti prehod je bil v bistvu mix vsega in popravljanje, ker sem si zadal, da bom res "dojenčkova rit". Zdaj nevem kako to definirate, kdaj je ta cilj dosežen? Ko podrsim z dlanmi, prsti po licu v smeri proti ustnicami, je res gladko. (Da se včasih zalotim kot da se sam sebe božam, ker mi je všeč. (ne klicat psihiatrije , jutri bo že pikalo)) Ko pa grem nazaj proti ušesom ali po vratu navzgor pa še vedno pika. Sploh če nategnem kožo in pritisnem blazince prstov močneje. Celo sliši se prasketanje. Nisem več hotel maltratirati kože in čeljustnega sklepa in sem nehal. Mislim, da 100% BBS ni moč dosežit v vse smeri glajenja. Mogoče takoj po depilicaji obraza - ne hvala lepa. Že tole pisanje o mojem britju mi je malo tako, tako. Kaj šele da bi šel na nevem kakšne "tretmaje" :oops:


Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Jan 2016, 22:52

za zacetek ti je slo cisto fajn,.. pol pa samo se vaja dela mojstra,..
Tale Haslinger je kar blagodejen za kozo, mene se ni pekel (kaksna druga so me)
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 08 Jan 2016, 08:39

Sedim na školjki...preklinjam! Kaj za vraga mi je blo tega treba? Kako? Zakaj?
Da skratim! Tako slabega britja pa še ne! Ne vem zakaj sem se sploh odločil briti. Na hitro sem si rekel, to bo kot sprehod, saj je brada le dva dni stara.
Skoraj nova Feather klinga v Feather brivniku. Rdeča krema Proraso direkt v penzl in na obraz. Pena je zgledala lepa!
Že prvi poteg in mi je blo jasno, da ne bo šlo kot ponavadi! Brada trda, koža mehka. Nekaj ni štimalo.
Groza! Zdaj zgledam kot en amater, razdražena in poškodovana koža. Ajajaj!
Nič, upam, da bo prorasov balm kaj pomagal!!!
Blato sem odvrgel...ajd čau! Lep dan želim!
Nothing less...than BBS

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Jan 2016, 12:31

Puskin napisal/-a:Že prvi poteg in mi je blo jasno, da ne bo šlo kot ponavadi! Brada trda, koža mehka. Nekaj ni štimalo.
E, znan občutek. V takem primeru že vnaprej vem, da bo kriza oz. po prvem WTG zamenjam za 3-rezilno kartušo..

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Jan 2016, 14:01

Ja, tudi meni se to dogaja :D pač slab dan al kaj ti jaz vem.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Jan 2016, 08:11

SOTD: 6.1.2016
Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Jan 2016, 19:28

2016-01-10 SOTD mihaa.jpg
2016-01-10 SOTD mihaa.jpg (60.9KiB)Pogledano 10903 krat
Soap: Green Mountains Soap
Brush: Omega 10098
Razor: Williams 7/8 custom
Krumpert's Finest Bayrun
l'Occitane AS balm
britev.si ruleeees :)

Odgovori