2015-11 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Bajkman
Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Nov 2015, 10:43

Slika

TVBshaving soap + bowl / Zenith silvertip / Feather / Merkur 34C HD / R&P cologne

Bajkman

Re: 2015-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Nov 2015, 10:57

Slika

Lebelle soaps - Spice bombardier / Omega Pro 49 / Merkur 34C HD / Feather / Extro Pirata

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 07 Nov 2015, 21:11

Za vogalom hotela, v katerem sva z ženo bila nastanjena, je brivnica. Opazil sem jo že prvi dan, izdalo jo je sušilo polno brisač, ki se je bohotilo na ulici polni restavracij. Zraven sušila in brisač je bila reklamna tabla, na njej se je smehljala faca iz Arko sticka...a namesto napisa ARKO je bil napis IBRAHIM. IBRAHIM ja. To ni ulica v Sloveniji...ta ulica je v Istanbulu...ulica, kot sem že povedal...polna restavracij in agresivnih turkov, ki se trgajo, da te zvlečejo v svoje lokale....a brez skrbi, odločen sem bil to jutro!
Možakar, mali zavaljeni turčin, je ležerno sedel na stolu pred svojim lokalom in listal nek lokalni časopis. Takoj sem vedel, da mi ne bo treba čakat. Pozdravil sem in ga malo nahecal, da se sliši glas, da je najboljši brivec tukaj naokoli...model mi pritrdi in se pohvali, da brije že 29 let. No pa da vidim, sem si rekel...itak rabim britje, saj me nazaj v deželo ne bi spustili, ker sem na dokumentih obrit.
Pa me posede na stol, segreje vodo, zalije penzl in z ostankom vode v skodelici za čaj utopi celega arkota...zanimivo.
Malo pokramljava o tem od kje sem, kaj in kako...hitro se mi pohvali, da je bil že v Ljubljani, Umagu...jaz pa takoj pomislim, aha...tudi pri nas si šaniral, baraba! Sigurno je šaniral...ne me j...bat! Taki so, taki so...
Možakar mi povezne zaščitno pregrinjalo, kot včasih pri frizerju... Z desno roko vzame turško sabljo...mislim penzl in zameša po posodici, kjer se je Arko utapljal. Meni se je zdela nekakšna brozga, a sem mislu, možakar pač pozna svoje delo...Pa to brozgo nafloca po mojem obrazu...s čopičem mi masira obraz, občutek je moker in topel, a prijeten.
Seže po šaveti v katero je pred mano namestil novo žileto in krene. Brije me...njegovi gibi so odločni...samozavesni. S prsti leve roke mi zateguje kožo in vleče s šaveto preko mojega obraza... Ko krene z britjem pod robom brade se mi desna roka podzavestno dočepa do noža v žepu...izvlečem ga in odprem...
Možakar se ne zaveda, da se pod zaščitnim pokrivalom skriva kos nabrušenega jekla, pripravljenega, da mu ob najmanjšem zdrsu njegove roke na mojem vratu, prebode vamp. In...in mirno, zanesljivo do konca opravi svoje delo.
Nagne me nad umivalnik in mi izmije ostalo peno. Nato mi z brisačo posuši obraz in nanese nekakšen arkotov aftershave. Z rokami mi ga razvleče čez cel obraz, mi zmasira čelo, sence...nadaljuje z masažo vratu in ramen me potreplja in reče, da je končano...
Na hitro grem površno s prsti po obrazu v smeri WTG...izvlečem bankovec in plačam možaka.
Sam sebi se zdim gospod, ko šetam dalje po ulici...pa žena prekine to moje zadovoljstvo, ko mi pove, da imam par rdečih pikic...
Ok, pretipam malo bolje...ajajaj...pa ljudje božji...če bi tak padel v vato se ne izmotam iz nje do novega leta.
Pa moja nona bi me bolje obrila...kaj naj...šalabajzerji! Ne bom rekel nikoli več, ker...ker sem morda naletel na nekoga, ki ne zna, ki si morda ne upa, ki, ki, ki...
Drugič bo bolje...vsekakor pa je občutek ko se pustiš nekomu v britje drugačen, kot, če se sam.
Kakorkoli...priporočam!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Nov 2015, 21:54

Petal Pusher Fancies - Briar
synthetic Catrice brush
Standard razor (w feather)
Floid blue AS
Priponke
2015-11-11 SOTD miha.jpg
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 15 Nov 2015, 13:39

Včerajšnje britje v stilu turškega brivca.
Šaveta in Arko stick!
Obril sem se bolje kot me je on...res pa,da sem rabil malo več časa. :D
Seveda v šaveti ganc nova polsilver.
Glede na to,da nisem šavete držal v roki eno leto in da je to v bistvu prvič,da sem z njo prvič bril kompletno brado...sem zelo zadovoljen z britjem. Enostavno se sploh nisem trudil z iskanjem v ogledalu, ampak sem vlekel kar na blef! Ureznin ni bilo...morda kakšna rdeča pikica na vratu,a je zginla ob splakovanju z vodo!
Če se še parkrat tako luštno obrijem se bojim, da si bom zaželel Featherjevo šaveto ali pa kako novo britev! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 17 Nov 2015, 16:59

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Nov 2015, 00:50

Bricotov brivska sonata :D
Nothing less...than BBS

Odgovori