2015-06 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Jun 2015, 23:12

Here we go!
Paket je prišel, zato ne bom dolgovezil in nakladal...na hitro vam opišem občutke ob prvem britju s tem brivnikom.
Najraje bi se kar tipal in božal...saj je BBS perfekten.
Pred mano ta stara računalniška škatlica, ki bo pravkar razpadla, na desni kozarec, v njem Lagavulin 16 y.o. na levi pa brivnik...kaj govorim, ne brivnik,to je gospod brivnik! Da me vidite zdaj bi sigurno rekli, da sem malo čez les...depresiven...a jaz še vedno ne morem dojeti! Niti ne vem, kje naj začnem pisat...strmim čez okno v lučke...božam, tipam po bradi...sem pa tja srknem malo te opojne pijače, medtem mi pa prsti leve roke drsijo in božajo nežno grobi ročaj brivika.
Ah...
Paket sem dobil popoldan, a sem bil še vedno z glavo pri delu, tako, da sem samo na hitro odprl, pogledal, če je to to in se vrnil na delo. Šele doma, sem si vzel čas, se vsedel za mizo in odpakiral zadevo. Embalaža...je lepa, izdaja, da je v njej nekaj veličastnega...a je samo embalaža...pa jo odprem. V njej pa lično zapakiran ta gospod brivnik. Vzel sem ga ven in si ga začel ogledovati. Kvaliteta izdelave je... irreprochable ...bi rekli Francozi. Po naše bi se to malo smešno slišalo kot: nepribližljivo!
Izdelek je...je...! Enostavno nimam besed...saj je to to! Lahko bi rekel, da je občutek podoben, kot če imaš pred sabo vrhunsko izdelano britev. Šokiran se odpravim dat namakat penzl in pripravit ostale potrebščine.
Pred prvo uporabo sem ga na hitro za kakšno minutko namočil v vrelo vodo.
Ne bom nakladal...peno sem naredil iz Tabac kreme...Tabacov močan vonj je zapolnil kopalniški prostor. Morda ni...in sem imel vse čute našponane do fula. Ne vem...
Pena nič posebnega, v bistvu precej suha. Prijel sem v roko tega lepotca, globoko vdihnil in pričel z britjem. Pet dni stara brada je kar močan zalogaj. Takoj najdem pravi kot in brivnik brije...brije...
Končam prvi pass, splahnem in nanesem novi sloj pene. ATG...brivnik sploh ne brije...ta brivnik liže! Liže me po licu, kot bi me kuža lizal po obrazu. nanovo sem nanesel peno jo z roko razmazal in krenil v popravke...Brivnik ima lepo težo, a je lažji kot moj slant. In prvič odkar se brijem na klinge sem brivnik pritisnil...pritisnil!!! Si lahko predstavljate?
In nič! On še vedno samo liže...Kako je to mogoče, saj sem vendar pritisnil?!?
Ružim, stružim, drsam a on oprošča...! BBS...popoln! Nobene ureznine, nobene rdeče pikice...ne morem verjet da je tako. Krenem nad glavo, zamenjam brivnik... Slant v dveh prehodih opravi z lasmi in me nekje zareže...A mi ni mar...Spet sem zamenjal brivnik in z njim z lahkotnimi, nonšalantnimi gibi pobril še vse ostalo!
Kaj naj vam rečem...vedel sem,da bo to to! Nakup se je izplačal...morda sem še preveč pod začetnim vplivom...bom počakal na nadaljna britja in poročal...a najraje bi šel nazaj v kopalnico in pobril še roke, noge in morebit celo obrvi!!!
Res je en dražjih brivnikov na tržišču a to ni le brivnik...to je gospod brivnik!
Ta brivnik si ne moreš lastiti! Temu brivniku si samo čuvaj za naslednje generacije!
Feather AS-D2 je brivnik, ki me bo definitivno preživel! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Jun 2015, 23:28

No, @Puskin, zdaj pa brž povej, kaj hudiča, si nalepil na šparovčka, da so ti ga tako hitro napolnili?!?

Čestitke ob dragoceni pridobitvi!

In ja, podpišem se pod tale citat tudi jaz:

Ta brivnik si ne moreš lastiti! Temu brivniku si samo čuvaj za naslednje generacije!


Drži! Stoprocentno!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 17 Jun 2015, 08:17

Šparovec še ni poln...priložnost je bla, pa sem v regres stisnu! Bom pa do naslednje plače riž in hrenovke mlatil... :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Jun 2015, 09:34

:shock:

:lol: :lol: :lol:

Bajkman

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jun 2015, 09:51

Slika

Merkur 37C Slant / Polsilver SI / Floid Blue / Brinell Classic Shaving Cream / Loccitane Plisson

Bajkman

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Jun 2015, 20:33

Slika

Mühle R89 / Polsilver SI / Palmira soap / Simpson Duke D3 Best / Floid Genuine

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 25 Jun 2015, 11:07

Britje z JAPAN preciznostjo... (Včeraj zjutraj...ni blo cajta prej napisat)
Bujenje ob 07:00, vem, ni zgodaj...a na moj fraj dan je to precej zgodaj! :D
Britje brez muzike...no ja...za spremembo v tišini. Ni bilo slabo! Peno sem naredil iz alepskega mila. Tokrat v scuttlu in nisem mogu verjet, pena je bila po videzu podobna smetani...lepa gosta. Ponavadi je bila kot ena vodena brozga, ki pa je bila odlično drsna...a izgled ni najbolj pomemben.
Brada je bila že dolga zato sem se odločil za prvi prehod uporabiti slanta. In tako je bilo...prvi prehod je slant solidno opravil. Nisem se niti trudil, da bi prehod bil odličen, zato so sem pa tja ostale male zaplatice daljše brade. Drugi prehod pa seveda Feather AS-D2 in popravke prav tako! Odlično! Čisto brez pritiska sem bril in na občutljivih delih sem pridelal BBS in to brez najmanjše iritacije...pikice, itd!
Glavo je spet obril slant...z odliko! Ostalo pa spet Feather.
Nanesel sem Old Spice se sprehodil po stanovanju in šel zbudit drago, ki ji je ura že najmanj petkrat zvonila. Kot vedno me draga zaspano objame in seveda takoj ugotovi, da sem se bril...takega BBS-a ne moreš spregledat! :D
Po ostalih jutranjih radostih sem zajahal moj pecikel in se odpravil iz pristaniškega v ribiško mestece. Vonj po morju, sonce...kaj bi še več! Najboljše stvari v življenju so vedno zastonj!
Pa pičim...sončna očala za oster pogled in seveda, mojim očem ne uide...ne uide brhko dekle na pomolu, ki sonči zizeke v ranem soncu!
Žal je pot prekratka in opravki na banki nujni...Pa seveda, kot vedno je treba malo počakat. Pred mano dama v poletnem krilcu na pike...in kaj ne, seveda pogled zdrsne kamor je ali pa tudi ni nujno treba. Hudiča!
Taki smo, ne?! A glej ga zlomka...baba ima noge kot srnica...vitke a tudi kosmate! Madona...to ne gre...ne v moji glavi! Zakaj sem jaz lahko BBS, ta baba pa tak šalabajzer? Vse to se mi mota po glavi, vse dokler ne pridem na vrsto. Rahlo sem zmeden zapusti banko, a kaj čmo...vsakemu svoje! :D
A začutil sem, da mi je čas naklonjen pa sem zajahal pecikel in se odpravil na kavo nekam ob morje...
Kaj naj vam rečem...spalačalo se je zgodaj obriti!
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Jun 2015, 11:13

Puskin, je bila prva tudi kaj kosmata? Mislim po jozlnih...

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 25 Jun 2015, 14:46

Ni bla! Prisežem pri morski deklici! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 25 Jun 2015, 15:29

Slika

Haslinger Schafmilch...Omega...Enders brivnik...customized SE žiletka...Pitralon AS...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori