2015-05 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 17 Maj 2015, 21:12

Pri prvi uporabi je bila zelo neprijetna in agresivna.Skratka pridelal sem nekaj ureznin in ni bilo prijetno.Moj nasvet lahko jemlješ z rezervo,sam pa ne bom več testiral. ;)

Stropanje na roki z pomočjo mila rezilo očisti.O tem je veliko napisanega.V vsakem primeru pa mi javi kako je bilo brez stropanja. :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Maj 2015, 21:15

Stropaš le z ene strani, ali britvico obrneš in jo stropaš še na drugi strani?

Moram reči, da se niti nisem prestrašil, še vedno nameravam uporabiti KAI britvico takšno, kot je, brez stropanja, a zagotovo bom pri britju zelo previden :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 17 Maj 2015, 21:32

Uporabi takšno kot je.Rad bi te samo opozoril, da ne boš razočaran nad prvo uporabo omenjene britvice. :)
Danes bom stropal na obe strani,ker me je prvič dobro obdelala.Skratka poročaj kaj se dogaja?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Maj 2015, 21:53

Sigurno bom poročal! Sem se mislil danes obrit, ampak so kocine še prekratke, nima smisla. Morda jutri.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 17 Maj 2015, 23:19

@simon koliko britij ti zdržijo britvice v Cobri preden jih menjaš?

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a TMB » 18 Maj 2015, 09:13

Meni so 10 - 12 ne vem koliko pa Simonu.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Maj 2015, 21:52

Lepilo...drugič! Drugič sem tudi z njim nafilal levo uho...temu bi lahko rekel že moja brivska deformacija! :D
Palmira, hm...pripravil po Bajkmanovem napotku. Najprej sem pustil košček mila, ki mi je ostal od zadnje uporabe v scuttlu v lužiči mlačne vode. Časovno, nekje dva štikla na CD-ju. Nato sem s penzlom zamešal. Pena je bila kot zadnjič, lepa, gosta... nekako se mi pa zdi, da je najbolj drseča, ko je ful mokra in ne do konca razpenjena.
Fatipa sem posodil, zato sem se odločil za britje s starino Gillette Rocket (Giromatic). Vanjga sem vpregel ganc novo Featherco! V slantu je je bila napeta Polsilver, kateri ne štejem več britij.
Prvi nanos pene, kot vedno očistim levo uho pene, ker me jezi, če ne slišim stereo. Pihnem skozi nozdrvi, da odpihnem nanešeno odvečno peno in štartam. Seveda sem za prvi prehod uporabil težkokategornika...brutalca med mojimi brivniki. Slant je v WTG z lahkoto pospravil moje ščetine. Drugi nanos pene...v roke sem vzel Sputnika in krenil. ATG z lahkoto! Nežen, nežen...prenežen zame! Obril sem se sicer kot gospod, a sem rabil kar dva prehoda popravkov, da sem bil zadovoljen. Ok, okoli ust, pod nosom sem kar drsal in drsal. Nobene iritacije in le lep BBS. Nekako mi ni všeč, da je tako nežen. Nekako sem se navadil na te brutalce, da v enem zamahu odnese kocine v korito.
Pa sem peno nanesel na glavo in seveda v dveh prehodih BBS. Tu pa tam sem še kje malo postrgal...izgleda, da Polsilverki v slantu že nalahko jenja ostrina. A sem se odločil, da ostane še vedno vpeta, pa da vidim do kod bo prirezala. Britje na duge staze! :D
Ostale nadležne kocine sem pobril z raketo. Odlično!
Klasična dva nanosa...prvi nanos Old Spice, drugi Proraso balm- v mojem pogledu odličen za to ceno...odličen!
Mater sem zadovoljen, ko se dobro obrijem. Danes sem sicer dobil za testirat belo Proraso kremo...forumski kolega Žiga mi jo je zjutraj dostavil. Mislil sem jo uporabit, pa sem pol vidu tisti zapuščeni košček Palmire v scuttlu in sem se pač drugače odločil! Palmira zame ne umira...hudiča, še sedaj smrdim po tem lepilu.
Zdaj pa...dragi moji brivski kolegi...na plošči se vrti zadnji štikl in jaz še nisem alkohola omenil! :D
A dneva zame še ni konec in kot pravi južni primorec se odpravljam na večerni sprehod...upam na dobro pivce in da bo nežni vetrc z morja odpihnil vonj po lepilu!
La Brise de Mer! Ah...uživancija! ;)
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 18 Maj 2015, 21:56

Tale KAI britvica je zelo trpežna.Sicer nisem štel kolikokrat sem jo uporabil , recimo 7- krat.Ker pa se brijem po celi glavi itak nisem neko merilo za vse ostale. GEM Personna je na nivoju vendar se ne more primerjati. ;)
Cobra mi trenutno res odgovarja. :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 18 Maj 2015, 21:59

simon napisal/-a:Uporabi takšno kot je.Rad bi te samo opozoril, da ne boš razočaran nad prvo uporabo omenjene britvice. :)
Danes bom stropal na obe strani,ker me je prvič dobro obdelala.Skratka poročaj kaj se dogaja?
Simon, poročam:

Britje s KAI Captain Titan MILD britvico, originalno, nič stropano je za mano.

Še boljše je bilo kot prvo britje s Featherjevo britvico.

Nobenih urezninic, nobene iritacije, nobenega cukanja, nobenega praskanja, zgolj in le užitek pri britju. Prav navdušen sem!

Simon, je možno, da si takrat, ko te je Cobra s KAI-jem, tako zelo oklala, spregledal, da si britvico morda nepravilno vstavil v ležišče? Meni se je to zgodilo prej, a sem na srečo pogruntal že takoj, še pred britjem. Opazil sem, da rezilo ni za robnimi držali, temveč nekako nad njima. Odprl sem čeljust, britvico naravnal in tokrat je bilo OK. Pomislil sem, da si morda takrat to spregledal in bi bilo prav čudno, če se ne bi porezal.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-05 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 18 Maj 2015, 22:33

Kot da bi mi bral misli.Včeraj sem slučajno opazil da britvica ni sedla v pravilni položaj in zadevo naravnal tako kot je treba.Tudi na tujih forumih so se pritoževali glede vstavljanja britvic, pa sem zmotno mislil kako pretiravajo.V vsakem primeru je Cobra zakon. :roll:
Zadnjič spremenil simon, dne 18 Maj 2015, 23:24, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori