2015-04 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a Omega » 24 Apr 2015, 22:54

da se ti uspe obrit v taki galami :lol:
Up spirits!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 26 Apr 2015, 20:09

Ma pri meni je vedno galama. Če ne drugače pa v glavi. :D
Kaj zdaj boš pa trdil,da si ti v glavi sam? ;)
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Apr 2015, 22:34

Ne morem verjet!
Kako za vraga mi vedno to rata...saj ne, da me ful moti, a neverjetno je. Neverjetno res, ja...kako mi vedno uspe, da si s penzlom v levo uho nanesem peno. In to vsakič!
Malo me to frustrira, a pustimo to na strani. Pravkar sem končal z britjem, poslušam Yugo-Country...Plava Trava Zaborava...spomin na poletne dni na Bernardinu, kjer so redno nastopali. Hm...cirka 30 let nazaj.
Današnji setup: pena iz ostanka rezinice Speick-a in centi Tabac kreme. Pena sicer lepa, a po drsnih lastnostih pod povprečjem. Ni se mi dalo še enkrat namešat, pa sem se kr spravil k britju. V starino sem namestil novo Polsilver klingo in zategnil. Uau! Pa sem odtegnil in spet zategnil...in tako še parkrat. Ni matranja s centriranjem...no problemo...brivnik to sam odlično naredi. In to v nulo! Moj slant bi rabu eno okoli kepe, da mu kaj takega rata.
Na oko na hitro ocenim izpostavljenost žiletke in ja lahka bo ta. Dva prehoda in popravki do BBS-a. Teral sem ga levo, teral sem ga desno pa cukal in ribal. A BBS je tu...koža me nič ne peče, nobene iritacije, nobene pikice. Niti na najbolj nežnem predelu me ni ugriznil. Res, imel sem malo več dela na gostih ščetinah, a delo je hrabro opravil. Gillette Giromatic je po moji oceni blag brivnik (nisem glih neka ocenjevalna referenca), lahek...lažji od mojega Fatipa in celo ročka je krajša. Ročka je odlično narebrena in ne polzi med prsti. Idealen za vsakodnevno britje. Priznam, da sem se pod nosom in okoli ust bolje obril kot z mojimi brivniki. Bolje in lažje. Celo boljši BBS na tem področju. Zdaj sem pa v dilemi, če ne bi raje Fatipa prodal. :D
Šok takoj zatem, ko sem nanesel peno na glavo in vzel v roke Slanta...kaka batina!
Če bi se moral briti vsak dan, bi ga obdržal zase...a ker moje brivnike čaka vedno malo daljša brada mi bolj odgovarjajo agresivnejši brivniki. Priznam pa, da mi je oko zapelo za Featherjev brivnik...in bo šlo vse od bajte, da ga bom le en dan imel!
Še požirek neke domačice, nanos sloja prorasovega balma in nina nana. Jutri je nov dan...baje! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 01 Maj 2015, 01:57

Slika
Miha hvala!Britev ki sem kupil na bolhi ni bila nikoli uporabljena in že po odstranitvi zaščitnega premaza dovolj ostra za britje. :D
Velikost rezila in ročaja mi res odgovarja, tako da sem tudi v zadnjem delu glave pridelal le nekaj manjših ureznin.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Maj 2015, 07:58

TO Simon, anti si bil tisti ki je kupil, sem videl da je takoj sla. No vidis pa si za dzabe dobil dobro britev ;), ki je za povrh vsega se shave ready. Glede na jro SOTD me spominja name ko sem sredi noci porihtal kaksno britev in se z njo potem obril :D. Glede na to da ti je ze sedaj in tudi po glavi slo super, sem preprican da bo slo tudi naprej brez tezav. Lepa fotka btw ;)! Britev tudi glede na finish zgleda popolnoma nova in tudi grind je super..
britev.si ruleeees :)

Odgovori