2015-02 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Feb 2015, 19:02

SOTD-jcki v februarju 2015 :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Merkur 41C, Vokshod in Omega

Odgovor Napisal/-a olly » 01 Feb 2015, 19:36

Slika
  • Pred britjem: umivanje obraza z glicerinskim milom
    Milo: /
    Krema: Omega Shaving Soap Cream Tube with Eucalyptus oil
    Čopič: Omega 10065
    Skleda: plastična skleda iz Merkurja
    Brivnik: Merkur 41C open comb, based on the classic Gillete 1904
    Britvica: Voshod Teflon Coated
    Po britju: Biobaza gel
Danes sem prvič preizkusil brivnik, kateri je po krivem zapostavljen med člani tega foruma. Nisem namreč opazil, da bi si ga lastil še kdo. Upam, da se motim. Brivnik je majhen, neopazen, ni 'zmagovalec med zmagovalci', kamor se uvršča Mühle R41 in je zaradi tega po krivem zapostavljen in tega si res ne zasluži. Res je, vsi se ženemo za zmagovalci, toda tale brivnik si zasluži, da bi ga uvrstili tudi mednje.

Gre za pravi 'open comb' in ne le nazobčan safety bar, kakršnega ima npr. Mühle R41. Je mil, nežen brivnik svojemu odprtemu glavniku navkljub.

Odločil sem se, da preizkusim kremo Omega z evkaliptusovim oljem. Spenila se je brez težav, uspel sem zadeti pravo konsistenco. Čopič sem malce otresel, ker vem, da bi preveč vode kremo hitro razmočilo do te mere, da bi bila neuporabna. Rajši po potrebi dodajam vodo po kapljicah, če vidim, da je manjka.

Prvič sem uporabil tudi Vokshod britvico s teflonsko prevleko, pričakoval od nje nisem dosti, vendar me je pozitivno presenetila, saj se je mojega trodnevnega strnišča lotila brez problemov.

41C je v prvem WTG prehodu pobral skoraj vse - pravo nasprotje Phoenixu. Zahteva celo rahel pritisk, nevarnosti, da bi se urezal, ni. Za vsesplošen BBS je zadostoval en WTG, en XTG in na koncu ATG, popravek je bil potreben le na philtrumu (ne poznam slovenskega izraza za to področje), ki sem ga po nesreči spregledal.

Ureznin in iritacije nisem pridelal, sem pa dobil dve pikici krvi na desni strani brade, ki sta posledica prevelike samozavesti, ko sem ugotovil, da si lahko z brivnikom veliko privoščim. Zdaj, ko to pišem, ju ni več.

Na splošno sem z brivnikom zelo zadovoljen, omogoča sproščeno britje v primerjavi z R41 in veliko lažje v primerjavi s closed combom, R89.

Ugotavljam, da meni closed comb brivnik enostavno ne paše, ker se moram preveč truditi za isti rezultat, ki ga z open combom dosežem brez pretiranega truda. Closed comb vendarle zahteva večjo natančnost, zato resno razmišljam, da bi ga začetnikom odsvetoval in jim namesto tega priporočil open comb, kot prvega predstavnika le-teh pa ravno Merkurja 41C.

Razočarala me je Omega - krema, s katero sem se obril in mi je po končanem britju tako zategnila kožo na vratu, da sem imel občutek, kot bi jo ustrojil s tanini.

Ko sem na kožo nanesel Biobaza aftershave gel, je napetost popustila, koža se je zmehčala in občutek je zdaj tak, kot mora biti.

EDIT: pozabil sem omeniti, da je Merkur 41C prvi brivnik, s katerim sem v prvem poskusu uspel brezhibno obriti meni vedno problematična predela, kotička ustnic zgoraj in spodaj. Tam mi vedno ostane dlaka, ali nekaj teh, 41C je to podelal brez problema in niti enkrat samkrat se nisem znašel v situaciji, ko bi se lahko porezal. Zaradi tega dam 41C en res velik plus.
Zadnjič spremenil olly, dne 01 Feb 2015, 21:33, skupaj popravljeno 1 krat.

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Merkur 41C, Vokshod in Omega

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 01 Feb 2015, 19:59

olly napisal/-a:
Ugotavljam, da meni closed comb brivnik enostavno ne paše, ker se moram preveč truditi za isti rezultat, ki ga z open combom dosežem brez pretiranega truda. Closed comb vendarle zahteva večjo natančnost, zato resno razmišljam, da bi ga začetnikom odsvetoval in jim namesto tega priporočil open comb, kot prvega predstavnika le-teh pa ravno Merkurja 41C.
Kaj pa vem, če je to brivnik primeren za začetnike, ker če se spomnim kakšne neumnosti sem jaz počel s svojim prvim in sem bil konkretno porezan.
Je pa res, da se OC ni potrebno bati. Verjetno bi sam na začetku namesto EJ 89 izbral kak OC, če se ne bi preveč bal izpostavljenega rezila.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 01 Feb 2015, 21:32

Primeren je, verjemi. Jaz sem začetnik v svetu DE britja. Do današnjega dne se z DE brivniki brijem nekje okrog 2 meseca in pol (Mühle R89 sem dobil okrog 20. novembra 2014).

Urežeš se lahko tudi s closed combom, če si šlampast in grob.

Menim, da je previdnost nekaj, kar že podzavestno počneš, ko se lotevaš nečesa novega, sploh, če je to britje z nečim tako ostrim, kot je britev, ali britvica.

Ni potrebe, da bi se bal izpostavljenega rezila, če delaš počasi, previdno in spoštljivo do orodja, ki ga držiš v roki.

Kdor tega ne zmore, je res bolje, da ostane na kartušah. In trpi :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 02 Feb 2015, 00:19

Slika
po dolgem mirovanju spet pogumno naprej...služba ni zahtevala urejenosti...še enkrat sem vse naštudiral in šel po @bikeman@ navodilih "britje po korakih"...spet samo WTG...ne upam si kaj več...čutim na koži da še tega posega ni vajena...se motim?...v glavnem sem zadovoljen...šlo je zelo elegantno...nisem zadovoljen s čopičem in peno...
vprašanje: a sprostite napetost žiletke po britju?...
lahko noč
Zadnjič spremenil brico, dne 06 Feb 2015, 20:43, skupaj popravljeno 2 krat.
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Omega » 02 Feb 2015, 06:40

a sprostite napetost žiletke po britju?...
Jaz osebno jo dam ven iz brivnika samo če žiletka ni stainless, da mi ne zarjavi. drugače pa jo pustim kar v brivniku, mislim da nima negativnih učinkov. ostali?
Up spirits!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 02 Feb 2015, 07:14

Jaz jo pustim v brivniku.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 02 Feb 2015, 08:17

Zadnje čase odvijem cca. 2 navoja, da se sprosti, splaknem in v takem stanju dam sušit. Ker sem ugotovil, da se sicer ne splaknejo čisto vse kocine.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 02 Feb 2015, 08:18

Pustim v brivniku.

Bajkman

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Feb 2015, 09:57

Pustim in ne naredim nič.

Odgovori