2015-02 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a denis » 02 Feb 2015, 10:10

Na EJ DE89 sem odvil par obratov, ampak samo zato, da se je hitreje posušil. Sedaj ko imam nastavljivega, pa ga le obrnem na najbolj odprto nastavitev.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a mango » 02 Feb 2015, 17:43

Tudi sam menim, da če imaš malo občutka in spoštovanja do brivnika, se težko porežeš. Sam se nisem od začetka nikoli porezal, šele kasneje, ko sem se igračkal z giljotinskim rezom in britvica ni bila več prav ostra sem se porezal, saj je bila dlaka pretrda in je šla britev samo bočno :) Od takrat se brijem normalno in ni več ureznin :) Žiletko drugače vsakič odstranim iz brivnika in jo posušim.

Uporabniški avatar
erythrocyte
Prispevkov:56
Pridružen:29 Nov 2014, 17:35

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a erythrocyte » 02 Feb 2015, 22:56

Tudi jaz žiletko odstranim po vsakem britju in jo posušim. Brivnik pa lepo očidtim oz. "zglancam" :D
Eppur si muove

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Torek 3. februar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 03 Feb 2015, 16:17

Torek 3. februar 2015

Slika

Traveling with a Mastro Livi CarboInox

Užitek britje in potovanju z mojstrovino! To Mastro Livi CarboInox naravnost britev je veselje videti in veselje za britje z. Druga opazna stvar, o tem britju, je, da mi je končno uspelo, da bi dobili nekaj Pinaud po britju, saj je v zadnjem času je vedno lažje najti tudi v nekaterih evropskih trgovinah. Pinaud je pereč pekel na obrazu - alkohol, se zdi, da je zelo veliko - vendar pa zagotovo počuti zelo osvežujoča in gladka.
  • Pred Britjem: Roberts Destilirana Rose Water
  • Milo: Negozio leggero lešnik in Lavender
  • Čopič: Mühle Travel Silvertip Fibre, 21mm
  • Skleda: Kitajski Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi CarboInox, 6/8 Full Hollow, Barber's Notch
  • Post Britjem: Arganovo olje
  • Po Britju: Pinaud Clubman
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a denis » 04 Feb 2015, 07:36

3. 2. 2015
Slika

Pred britjem: tuš
Milo: Calani Iberische Sonne
Čopič: Omega 10029
Brivnik: Gillette Slim Adjustable
Britvica: Polsilver
Po britju: modri Bepanthol

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Feb 2015, 07:45

  • Pred britjem: umivanje obraza z glicerinskim milom
    Milo: hjm Aloe vera
    Čopič: Omega 10065
    Skleda: plastična skleda iz Merkurja
    Brivnik: Merkur 41C open comb, based on the classic Gillete 1904
    Britvica: Voshod Teflon Coated
    Po britju: /
Današnje britje je zaokrožil zelo pozitiven vtis, ki ga je pustilo hjm milo. Dolgo ga že nisem uporabljal, nazadnje z DM Balea čopičem z dlako od jazbeca. Danes sem uporabil vsem nam dobro poznano Omego 10065 in milo je s tem čopičem prav zasijalo. Čopiča nisem ožel in ne otresel, milo sem nabiral cca. 20 sekund, razpenil sem ga z dodatkom par kapljic vode v skledi, pene je bilo dovolj za 3 prehode in še ostalo jo je, po britju sem jo ožel s čopiča in jo shranil nazaj v posodo. Nastala je čudovita gosta, kompaktna pena brez mehurčkov, zelo drseča in z milim, subtilnim, svežim vonjem, ki ga rahlo voham še zdaj.

Voshod britvica je bila uporabljena drugič, pri prvem WTG prehodu je dajala medel vtis, kot bi bila že topa, vendar je vtisu navkljub odlično opravila svoje delo z enim WTG, enim XTG in enim ATG prehodom, rezultirajočimi z BBS povsod, brez ureznin in brez iritacije. Vseeno pa mislim, da bo tretje britje s to britvico hkrati tudi zadnje. Toda pustil se bom presenetit.

Naj še enkrat poudarim, kako zelo se je izkazalo hjm milo - po britju nisem potreboval nobenega aftershava, koža je mehka, voljna, gladka in primerno vlažna. Čisto nasprotje Omega kremi, ki me je zadnjič razočarala in mislim, da je ne bom več kupoval.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a chrom » 04 Feb 2015, 08:51

Je mogoče hjm kaj v sorodu z Edwin Jegger milom? Samo povonjam sem oba, ampak ne naenkrat tako da še zdaleč ne morem soditi...

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Feb 2015, 09:16

Ne vem, nimam Edwin Jagger mila, da bi primerjal.

Kolikor pa pišejo po tujih forumih, gre v bistvu za isto stvar:

  • Muhle, Edwin Jagger and HJM shave soaps are basically the same thing.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a chrom » 04 Feb 2015, 09:48

No, se mi je zdelo. Torej gre v bistvu za milo, k je zelo prezrto, saj se ga z lahkoto dobi pri nas in imamo na voljo v trgovini še eno kvalitetno milo poleg Tabaca.

Sem hotel to izpostaviti že pred časom, pa sem pozabil...

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Feb 2015, 10:10

Že sam sem hotel to napisat in z vsem se strinjam.

Dobi se ga v Müllerju, žal pa sem pozabil ceno. Cenejši je od Tabaca, seveda. Pakiran je v plastični lonček z navojem, teža je 65 gramov. Za dlako težje od Haslingerja (60g) in trše, a se ga z lahkoto speni s svinjsko Omego.

Jaz ga vsekakor priporočam.

Odgovori