2015-02 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:
Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a iii » 06 Feb 2015, 06:49

alo - gremo nazaj na SOTD

Slika

Pred britjem: Nič
Milo: Arko
Čopič: Kitajska sintetika za 3€
Brivnik: Muhle R89 Chrome
Britvica: Astra Superior Platinum
Po britju: Calvin Klein Obsession After Shave Balm
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Petek 6. februar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 06 Feb 2015, 16:31

Petek 6. februar 2015

Slika

Mastro Livi Damasteel Ladder, 6/8 Full Hollow, French Point

Še posebej sem navdušen Damasteel britve. Čeprav je zelo težko za mene, da povem, kaj jeklo rad najboljši med tistimi, ki jih Mastro ľivi uporablja - vsak ima svojo kakovost in značaj - Rad Damasteel zaradi njegove agresivnosti. Tole je del osebnega serije odredil sem Mastro ľivi in ​​se uporablja v svojih potovanjih: čeprav je moje najljubše so velikosti 7/8 in 8/8, manjše so rezila bolje, ko ste na poti. Lovely britev, vključno z njenimi amarant BUCKEYE burl lestvice, material, rad zelo veliko, tako za svoje videz in vzorec.
  • Pred Britjem: Roberts Destilirana Rose Water
  • Milo: De Vergulde Hand
  • Čopič: Omega Bristle 83
  • Skleda: Kitajski Bowl
  • Pas: Mastro Livi Travel Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi Damasteel Ladder, 6/8 Full Hollow, French Point
  • Post Britjem: Umbrian ekstra deviško olje
  • Po Britju: Pinaud Clubman Classic Vanilla
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 06 Feb 2015, 19:05

Slika

Danes zopet padlo britje tokrat z drugič uporabljeno feather pro super žiletko torej najagresivnejša, imel pa sem iste probleme kot prvič sicer bbs ampak veliko mini ureznin in pikic nevem no mogoče je preveč agresivna potrebno bo še ogromno potestirat.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Feb 2015, 19:07

Za moje pojme eden boljših SOTD-jev!

Na roke napisan setup daje fotografiji osebno noto.

Čudovito!

Še več takšnih!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 06 Feb 2015, 19:54

Se pridružujem komentarju! :D
Olly bo naslednjič slikal še nalivko s katero bo napisal!
Sami fetišisti na tem forumu! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Feb 2015, 20:00

Evo, izziv: izrezljaj setup s Fällknivenom in ga daj zraven na fotko ;)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 08 Feb 2015, 09:42

Ker sem svetlobna leta od Puskinovega ustvarjalnega pisanja bom samo objavil dve slike današnje jutranje uživancije.

Slika

Slika

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Nedelja 8. februar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 08 Feb 2015, 17:06

Nedelja 8. februar 2015

Slika

Mastro Livi CarboInox, 6/8 Full Hollow, Barber's Notch

Še vedno na poti in še vedno ima neizmerno veselje britje s tem Mastro Livi CarboInox ravne britev. Všeč mi je vse o tem britvico: rezilo je preprosto omamljanje z dvema jekla in modro obarvano Damasku jekla, cocobolo lestvice so samo lepa, kombinacija svetlimi in temnimi barvami, je neverjetno. Splash moje Bay Rum britju, za osvežujoč in pikantno britje!
  • Pred Britjem: Roberts Destilirana Rose Water
  • Milo: Aquagena britje Milo
  • Čopič: Optim'Hom Synthetic J082
  • Skleda: Kitajski Bowl
  • Pas: Mastro Livi Travel Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi CarboInox, 6/8 Full Hollow, Barber's Notch
  • Post Britjem: Arganovo olje
  • Po Britju: RazorGuy Bay Rum
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 08 Feb 2015, 22:58

Caus24...pišem samo zato, ker se mi ne da, nalagat fotografij. :D
Imet foto stroj, ki dela velike fajle in ga pol prisilit,da slika v podhranjeni resoluciji za na forum...nope! :twisted:

Sicer pa, kar se današnjega britja tiče...imel sem velika pričakovanja!
Navdušen nad novim dnem in nad tem, da bom obril že več kot teden dni staro brado sem se dvignil iz postelje in opravil vse jutranje potrebe. Odločil sem se, da bom porabil do konca tisto rezino Speick stika, ki sem si jo odrezal zadnjič. Čakajoč, da iz pipe priteče topla voda sem Fatipu odvzel featherco in jo vtaknil v slanta.
Centriranje je bilo začuda hitro. Glede penzla ni več dileme, saj zadnje čase uporabljam le Omego...nekako mi je prijaznejša do kože in lepo nastepa peno. Takoj, ko sem s toplo vodo napolnil medprostor v scuttlu sem obril obraz, brado in lasišče z alepskim milom. V majhni lužici v scuttlu se je tačas namakala tudi rezinica Speicka.
Nisem glih prepričan, a zdelo se mi je, da mi je zadnjič uspelo narediti bolj drsečo peno...Vseeno ni bila slaba. Povprečje pač. Pa sem namazal prvič in z užitkom opazoval, kako slant odnaša kocine. Res sem imel že dolgo brado, a slanta to ne ustraši. Heavy duty tool. Izmil sem ostanek pene in obritih kocin z obraza in nanesel drugi sloj pene. Napadem, recimo temu ATG. Takoj sem na vratu čutil, da mi zateguje kožo, ko se zatika v kocine. Kako hudiča, saj sem jo uporabil le enkrat pred tem in še to le za britje po vratu.
Kljub temu sem zaključil tudi ta prehod,namazal sem še tretjič in krenil s popravki. Bljak, razdražena koža, kar pekla me je. Temeljito sem izmil obraz in vzel prazno dozo prorasovega balma ter vanjga nalil par kapljic vode. Vsebino sem dodobra premešal in na obriti del nanesel ta zvarek. Glih tolko, da umiri razdraženo kožo. Sranje, ob pogledu v ogledalo me je imelo, da z levim krošejem odtrgam omarico z ogledali in z vsem kar se nahaja v njej. besen sem bil kot ris, saj sem imel velika pričakovanja, ki pa se niso izpolnila. Pa sem šel naprej na britje glave. Seveda, živčen in besen sem turiral slanta in valda pridelal nekaj rdečih pikic. Na tintari se mi kaj takega že dolgo ni pripetilo... Pa sem zaključil britje pajsk in se odpravil pod tuš. Pod tušom sem pozabil na slabo britje...
Kasneje sem kot po navadi, nanesel dva sloja prorasovega balma in med pitjem jutranje kave premleval kaj za vraga je šlo narobe. Morda mi pa na občutljivih delih bolj paše Fatip, ki naj bi bil agresivnejši kot slant. Drugič...bo bolje!
That's it folks!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 08 Feb 2015, 23:14

Slika
3p-GEM Ever Ready-GEM Personna-Varesino Arromatica-Duke 3-Speick-Olivno olje
Tole je najbolj glasen brivnik kar jih imam.Menjava in čiščenje žiletke pa je enostavno, da bolj ne more biti.Opazil sem tudi, da brivnik ni tako agresiven kot GEM bullet tip.Milo ima minimalno porabo in nudi ogromno kvalitetne gladke pene za več prehodov.
Lepo je kombinirati tako star brivnik in tako novo milo. :D

Odgovori