2015-02 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Bajkman
Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Feb 2015, 15:04

Jurbanovski, kaj če bi naredil WTG + XTG?

Bi bil še toliko bolj za v javnost. In morda ne bi bil problem niti še tretji pas, kateri bi bil 45 stopinj med XTG in ATG.

Ampak seveda, če se mudi, samo WTG in zdravo.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Timotej » 21 Feb 2015, 15:14

Problem s fatip-om je da moreš britvico centrirat, kar ne uspe vsakič. Ko sem šel prvič ATG z fatip-om se je končalo z pol litra manj krvi v sistemu. Pol se navadiš pa ni problema z ATG.

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 21 Feb 2015, 15:24

Kar pravi Timotej je res, žiletko je treba malce centrirati, ampak to niti ni tak problem.

XTG in ATG še pridejo na vrsto, ko se malce bolje spoznam z brivnikom. Pri prvem britju je bil to zame kar konkreten preskok. Sicer imam Parkerja OC, ampak tisto je igrača proti Fatipu. Drugi razlog zakaj zadnje čase nisem obseden z BBS je moja koža, ki pozimi ni ravno naklonjena britju. Poleti ni bilo nobenih težav, britje in AS. Sedaj pa uporabim balzam in kremo, če ne imam res suho kožo.

Zadnje čase načeloma delam WTG in XTG, mogoče še kak popravek na delih ki so zame težavni. Za moje pojme dobim sprejemljivo britje.

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Nedelja 22. februar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 22 Feb 2015, 14:31

Nedelja 22. februar 2015

Slika

Mastro Livi Damasteel, 7/8 Full Hollow, Livi Point

Super gladko britje! To je prva naravnost britev Naročil sem, da Mastro ľivi in ​​zagotovo je eden izmed najboljših v moji zbirki. Sedaj je približno dve leti, odkar sem kupil to britvico in to me je vedno služil brezhibno. Nikoli osla ali celo dotaknil z kromovega oksida pasto, še vedno brije, kot prvi dan. Za užitek v tem prelepem britju sem dodal novo pridobitev: Voigt & Cop britje krtačo, dobro narejena čopič v Italiji dva obrtnikov in od katerih sem zelo vesel. Današnji britje lahko zagotovo imenujemo pristen in zelo dobro britje v Italiji.
  • Pred Britjem: Roberts Destilirana Rose Water
  • Milo: Stirling Naked & Smooth
  • Čopič: Voigt & Cop - Visoka Mountain Bela Badger - Maple Burl Handle - 24 mm vozel
  • Skleda: Gerby Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi Damasteel, 7/8 Full Hollow, Livi Point
  • Post Britjem: Umbrian ekstra deviško oljčno olje
  • Po Britju: RazorGuy Bay Rum
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 22 Feb 2015, 14:56

Slika
3p,Texugo,Cobra,Kai Captain,Milo testno,Speick,Olivno olje.
Zdaj pa potrebujem nekaj časa,da se navadim na težo brivnika in obliko ročaja! ;)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Feb 2015, 15:44

Američani bi rekli - A-W-E-S-O-M-E!

Tisto zadaj je pa santoku, kajne?

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 22 Feb 2015, 23:40

Na sliki je http://www.osterrob.si/nozi/koro-uchi-utility imam pa še http://www.osterrob.si/nozi/koro-uchi-nakiri Od teh nožev nisem pričakoval veliko.Recimo, da sem se učil brusiti in jih vzel z sabo na piknik.Na začetku sta oksidirala po vsaki uporabi,po nekaj mesecih pa se je zadeva umirila.Rezilo je tanko,trdo in zelo ostro,zahtevata pa nekaj več nege in brušenja.
To serijo sedaj veliko bolj cenim,ker je razmerje med ceno in tem kaj dobiš zelo ugodno.Skratka nože kot so na primer WMF,Global itd ne uporabljam več. ;)

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Četrtek 26. februar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 26 Feb 2015, 14:07

Četrtek 26. februar 2015

Slika

George Wostenholm & Sons IXL Peerless, 11/16 Full Hollow, Round Point

George Wostenholm & Sons, je le še ena v redu Sheffield znamka Vedno sem ljubil. Njihove IXL britvice so popolnoma lepo in zelo navdušeni. Gladke in ostre, ta stara britvica vedno sposobni zagotavljati vrhunsko britje. Všeč mi je tudi italijanske mandljev britje, mila in to Saponeria Artigiana ima popolnoma očarljiv vonj, vendar pa zelo dobro milo. Aqua Velva, klasika v britju, je po britju prinaša zelo dobre stare spomine, po mojem mnenju, in čeprav je njena dišava lahko štejejo letnika, I love it!
  • Pred Britjem: Myrsol Emulsión
  • Milo: Saponeria Artigiana Almond
  • Čopič: Osredotočiti 103 ščetinami
  • Skleda: Old Barber Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: George Wostenholm & Sons IXL Peerless, 11/16 Full Hollow, Round Point
  • Post Britjem: Arganovo olje
  • Po Britju: Aqua Velva Loción
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Odgovori