2015-02 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Bajkman
Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Feb 2015, 10:48

Mislim da je cena cca 6€. :)

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 04 Feb 2015, 22:30

Danes prvo britje s Fatipom. Zelo zanimiva izkušnja, res zelo agresiven brivnik. Kar se tiče gladkosti je bilo britje zelo dobro in to celo po dveh prehodih. res lepo pobira dlake, super končni efekt je bil tudi tam kjer ostali briniki ne poberejo preveč dobro. Malo manj sem bil uspešen kar se tiče ureznin in podražene kože. Če ga primerjam s svojim OC Parkerjem, potem Parker nima kaj iskati med agresivnimi brivniki.

@olly, verjetno delaš za podjetje, ki prodaja obliže, če želiš dati R41 začetnikom. :lol:

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Feb 2015, 23:01

Jurbanowski napisal/-a:@olly, verjetno delaš za podjetje, ki prodaja obliže, če želiš dati R41 začetnikom. :lol:
Jurbanowski, nisi prav razumel mojega sporočila.

Jaz začetnikom priporočam Merkur 41C in ne Mühle R41.

Pištolca proti mitraljezu :mrgreen:

To je Merkur 41C:

Slika

Majhen, nežen, ne moreš se urezati z njim.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Feb 2015, 10:57

Peti februar...al se obijem sam, al me bo obrila burja. To je bila moja prva današnja misel, ko sem odprl oči.
Danes je od hudiča,res! A nisem si dal motiti moje rutine...biti zavit v deko in preko telefona poslušat muziko iz youtuba!
Po par odvrtenih štiklih, sem se le odločil vstati.
Pristavil sem za čaj in začel pripravljati brivske zadeve. Pustil sem teči vodo iz pipe v moj novi scuttle. Vanjga sem vrgel še čopič...prej al slej bo ja pritekla ta topla voda. Medtem sem odprl nov, zadnji, paketek desetih featherjevih klingic. Eno sem odvil in jo, kaj pa vem zakaj, povohal...kaj naj rečem...diši ostro! No, namontiral sem jo v Fatipa in previdno zategnil. Seveda sem pri tem pazil, da ne bi prišlo do mikro odstopanja...alergičen sem na to. Slanta nisem niti odtegoval, tako, da nimam pojma kakšno klingico imam notri. Bi izgubil preveč dobre volje in časa s centriranjem klinge. Mislim pa, da je not Personna...za neobčutljivi, poraščeni del bo odlična!
Pisk...piska pisker, voda vre, a nisem se dal motiti, saj sem polnil vročo vodo v scuttle in z nožom odrezal rezino Speick sticka, ter ga dal namakat v toplo vodo. Klasika, priprava čaja...opazovanje topnosti Speicka.
Ta čas sem z Aleppskim milom umil obraz, glavo in zmasiral dlake na vratu. Taka tanka ploščica ga je še, da je skozi njega videt zeleni del mila.
Naredil sem prve požirke čaja in zamešal z Omeginim penzlom. Iz precej vodene brozge je nastala odlična pena...čisto druga pesem kot face leather. Priporočam takšen pristop vsem, ki niste bili navdušeni nad Speickom...pena res nora!
No, naflocam prvič in previdno upeljem featherco v moje strnišče...WTG seveda! Kaka drsalnica , vam rečem, takle Speick je fantastičen. Pa sem že bil na tem, da ga dam stran! Izmijem, nanesem drugič peno. Ja, no...ni isti efekt nanosa! Ni tistega občutka, kot včasih, ko mislim, da me po vratu liže pohotnica! Le zakaj...seveda...pena je v tem scuttlu topla! No pa sem šel še ATG...no problemo! Potipam obriti del in nanesem peno še tretjič. Malo levo, malo desno...drsam, grebem, popravljam in pridelam BBS. No, bril sem samo vratni predel, ker sem se odločil, da še malo pustim brado.
Pa grem na glavo...namažem peno, vzamem slanta in štartam. Mah, brezveze...v dveh prehodih pridelam BBS! Res lepo drsi ta pena.
Faza tri! Pajske in intima. No problemo. Gladek, zadovoljen sem stopil v tuš kabino in užival pod vročo vodo.
Kot vedno, mamažem Prorasov balm in zaključim prvo skodelico čaja.
Natočim si še eno skodelico čaja in namažem dva kosa kruh z arašidovim maslom... Vklopim računalnik, da spesnim ta dva stavka. Dragi moji, priče je kraj...zadovoljen z britjem, grem nanest še drugi sloj balma...jao fantje kaki BBS...danes sigurno pade sex! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Feb 2015, 11:45

Evo, @Puskin, pa se je splačalo nabavit scuttle! Sem vedel, da sem ga polomil, ker v oglas nisem zapisal, da garantira poleg nore brivske izkušnje še vesele urice ;)

Mimogrede, mojster, ki ga je izdelal, garantira, da se lahko vanj brez strahu vlije vrelo vodo. Da pa dlje ostane vroča, luknjo zapri s plutovinastim zamaškom.

Bajkman

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Feb 2015, 12:14

Seveda se lahko vlije vrelo vodo, saj je to glina. To posodo se je žgalo dvakrat v peči, prvič na okrog 1000 stopinj, drugič zaradi glazure pa še več. Pozabil točne vrednosti.

Za daljše trajanje visoke temperature se vlije vročo vodo v medprostor in v zgornjo posodo, počaka, da posoda postane vroča, odlije vodo in v medprostor vlije novo vročo vodo.
Vendar opozorilo, pena iz mil z lojem nekako ni stabilna na višji vročini. Takrat uporabimo nižjo temperaturo. Pri glicerinskih milih/kremah pa ni problem. Zaradi višje temperature pa se oba tipa seveda hitreje sušita zaradi močnejšega izparevanja kot posledice višje temperature.

Puškin je pa res profesor doktor Puškin, pesnik in pisatelj. :D

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Feb 2015, 22:35

Hahaha,dva taprava se oglašata!
Eden mi je scuttle prodal,ta drug pa dizajniral!
Hvala obema!
Sicer imam enega posebnega v mislih,a ideje ne bom razkrival! Hudo bolna ideja,a je trenutno moj umetnik,ki ga bo moral narediti zaposlen z njemu znanimi projekti! :D
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Feb 2015, 22:37

Puškine, si kaj namakal? :D

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Feb 2015, 22:41

Hahaha! Ne kadim...pa grem po s...u na internet! :D
Pa ne zdaj o detajlih,da ne bomo mogli nove teme odpirat! Sex,after BBS! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-02 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Feb 2015, 22:51

Puskin napisal/-a:Sicer imam enega posebnega v mislih,a ideje ne bom razkrival! Hudo bolna ideja,a je trenutno moj umetnik,ki ga bo moral narediti zaposlen z njemu znanimi projekti! :D
Hej! Na tem forumu si vse povemo!

Ne bomo tolerirali skrivnosti!

Brž povej, kaj naklepaš! :twisted:

Odgovori