2015-01 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:
Četrtek 15 januar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 15 Jan 2015, 16:06

Četrtek 15 januar 2015

Slika

Wade & Butcher Celebrated Rattler, 7/8 Faux Frameback Half Hollow, Barber's Notch

Včasih rad britje z zelo starimi britve in zlasti s tistimi, ki lahko prikazuje njihovo starost. Kljub časa in starosti, vedno izkaže, da je odličen ravne britvice, ki lahko daje odlično britje. Tako kot je to Wade & Butcher Celebrated Rattler - še vedno ima svoje prvotne lestvice - britev, ki skozi vse preteklega stoletja in je preživela še danes. S svojim veseljem in ponosom, seveda.
  • Pred Britjem: Myrsol Emulsión
  • Milo: Proraso Bela Tub britje Milo
  • Čopič: Omega Ščetinasta Brush 48 Gold
  • Skleda: Old Barber Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Wade & Butcher Celebrated Rattler, 7/8 Faux Frameback Half Hollow, Barber's Notch
  • Post Britjem: Umbrian ekstra deviško olje
  • Po Britju: P.160 Professional Ambre Dorée Aftershave
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Jan 2015, 18:06

Razorguy, poslal sem ti zasebno sporočilo (Private Message), bi pogledal, prosim?

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 16 Jan 2015, 21:54

Brivnik: Mongoose razor/Milo: Speick/Čopič: Wolf Whiskers/AS:Old Spice,Cade balzam
Slika

Nekaj misli: Itak nisem mogel čakat na jutri da sprobam nov brivnik :).
Bril sem mislim da kar 5dni staro brado,standardna procedura tuš itd.. naložil sem prvo žiletko in sicer Captain Titan mild Protouch MG ki pa je šla po prvem potegu ven(sicer nekaj brilo je ampak je pa tudi precej ostalo), nič zamenjam na žiletko na Featherjev Pro Guard(občutno bolj ostra) in opa takoj opazna razlika naredil sem 3 prehode tudi vmes kar precej pritiskal ampak zaradi konstrukcije žiletke sploh ni bilo problemov. Za prvič lahko rečem da sem se obril super tudi imel sem občutek da mi nebi bilo potrebno uporabiti nobenega AS-ja saj je bila kože spočita kot pred britjem. Je pa ta žiletka za moje pojme premalo agresivna recimo po občutku je verjetno super za vsakodnevno britje oziroma takrat ko primankuje časa. Skratka treba sprobat še 3 druge žiletke ki so na zalogi je pa brivnik res vrhunsko izdelan(za tako ceno že more bit :lol: ).

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Nedelja 18. januar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 18 Jan 2015, 14:08

Nedelja 18. januar 2015

Slika

Mastro Livi RWL34, 9/8 Full Hollow, French Point

Ta naravnost britev je ena izmed mojih najljubših. To daje globoko in popolno britje, nekaj zelo pogosti v Mastro ľivi britve, seveda. Ta RWL-34 rezilo ima pa nekaj posebnega, zlasti obožujem svoje francoske točko, zelo učinkovite, zlasti za britje določene predele obraza. Samo podaja na Mastro ľivi statve sling, nato roko naslon, in sem pripravljen, da uživajo razkošje britje. Moram priznati, da tudi zelo mi je všeč ta Frank britje Pur-tech krtačo: čeprav ima sintetično mansarda, je zelo mehak in prijeten za uporabo, zelo učinkovita pri montaži Pena.
  • Pred Britjem: Myrsol Emulsión
  • Milo: Cella britje Milo
  • Čopič: Frank britje Visokokakovostni Pur-Tech - 24mm Knot
  • Skleda: Gerby Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi RWL34, 9/8 Full Hollow, French Point
  • Post Britjem: Arganovo olje
  • Po Britju: Myrsol F./Extra
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Jan 2015, 18:35

Poljsko inox britje :)

(inox) Shave works finest badger copic
Waipienica (inox poljska britev)
Wars krema za britje
Apa 378 AS

Slika
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 21 Jan 2015, 09:42

Slika

Mongoose brivnik
Wolf Whiskers sintetika
Spieck stick
Old spice AS

Danes zopet padlo britje z mongoose brivnikom 8-) . Tokrat britje 4 dnevne brade najprej trije prehodi z Kai Captain mild žiletko, ker z videnim nisem bil zadovoljen sem menjal žiletko za Feather pro ki je pobrala še tistega malo kar je ostalo :D .

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Sreda 21. januar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 21 Jan 2015, 14:15

Sreda 21. januar 2015

Slika

Le Grelot 361 The Lord Barber, 5/8 Full Hollow, Round Point

Lovely britje! To Le Grelot naravnost britev res Gospod Barber. Gladka in navdušeni, da mi je dal odlično britje. Moram reči, to Mastro Livi čopič je super performer, mehka s pravo hrbtenico, je pravi užitek uporabljati. Radodaren splash moje Bay Rum in mojo kožo je popolnoma gladka in žametna z ljubkim vonjem.
  • Pred Britjem: Myrsol Emulsión
  • Milo: Tcheon Fung Sing Blue Tub britje Milo
  • Čopič: Mastro Livi Silvertip Madagaskar Ebony Handle - 26mm Knot
  • Skleda: Gerby Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Le Grelot 361 The Lord Barber, 5/8 Full Hollow, Round Point
  • Post Britjem: Umbrian ekstra deviško oljčno olje
  • Po Britju: RazorGuy Bay Rum
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nedelja 18. januar 2015

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Jan 2015, 14:22

razorguy napisal/-a: Slika
Razorguy, britve mi niso ravno najbolj všeč, toda tale Mastro Livi RWL34, 9/8 Full Hollow, French Point, je pa čudovita!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 23 Jan 2015, 11:22

Dobra je dobra!
Presneto dobra je tale Lindtova 70% črna čokolada s peperoncinom...
Počasi se v ustih topi in razvaja brbončice!
Nov CD vrtim, prispel je danes zjutraj...pravkar se odvija pesem: https://www.youtube.com/watch?v=PyRZTAmcW7c
Žene ni doma...vrag je moral v službo! :D A jaz fraj... :D in nabijam to muzko,kot en prfuknjen mulc! :D
Danes sem se odločil, da drugič testiram to famozno milo "savon d'alep". Medtem, ko mi je na bradi počival sloj prorasove preshave kreme, sem v topli vodi namakal ta košček mila...V ustih čokolada, v ušesih muzika in v roki Omega čopič! Razlika je bila očitna od zadnjič...pena odlična, lepa gosta a dovolj mokra! Nekako sem imel v mislih rezervni plan, da vmešam zraven kako drugo kremo, če pene ne bo dovolj. A potrebe ni bilo. Na hitro sem izmil obraz in brado, se pogladil, da odcedim odvečno vodo in nanesel peno.
Pripravil sem seveda oba brivnika in nad brado sem se spravil s Fatipom in že enkrat uporabljeno personno.
WTG...lep lahkoten,presenetljivo je šel čez vratne kocine....
Drugi nanos pene mi je vedno v užitek in res, tudi tokrat je bilo tako!
ATG...nisem mogel verjeti očem...zatikanja nič, cukanja nič, oči mi očarane sledijo kaplji vode, ki odnaša porezane kocine na ovratnik jutranje halje! Nasmeh...užitek fantje moji! :D
Tretji nanos pene je bil bolj iz navade kot potrebe, saj so bili popravki minimalni! Ni mi jasno, kaj sem danes naredil? Vrat, kot da ni videl žiletke a gladek kot dojenčkova rit!
Zadovoljen z doživetim, namažem prorasovo preshave kremo...in se še malo občudujem v ogledalu!
Pa grem dalje na glavo,nanesem peno in s slantom v treh pasažah kot pričakovano odsmukam vse kocine. No problemo!
Pene je ostalo dovolj še za pajske in vse ostalo. Zadovoljen stopim v tuš kabino in si privoščim vroč tuš.
Ko brisača vpije še zadnje kaplje vode z mojega telesa, nanesem prorasov balm...nenormalno sem zadovoljen z njim...do sedaj je zame to njihov najboljši proizvod...poudarjam ZAME!
Zdaj pa dragi moji grem, kajti iz skodelice sem posrkal še zadnji požirek ingverjevega čaja...grem iz omare ukrast še en košček te fine čokolade in nanest še drugi, finalni sloj tega balma. ;)
To be continued...
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 23 Jan 2015, 11:46

Vedno z užitkom preberem tvoja doživetja!

Če še nisi, poskusi tole čokolado, mene je vrgla na rit: http://www.lindtusa.com/shop/a-touch-of ... llence-bar

Odgovori