2015-01 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Jan 2015, 18:47

Ma, jaz se sploh ne brijem več.

R41 me je tako dobro obril, da vas zdajle lepo iz naslanjača gledam, kako se trudite s svojimi mašincami ;)

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Nedelja 25 januar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 25 Jan 2015, 14:15

Nedelja 25 januar 2015

Slika

Mastro Livi Grifetto, 6/8 Full Hollow, Round Point

Še ena brezhibno britje z Mastro ľivi Grifetto. Sem absolutno ljubezen to naravnost britev, enostaven za uporabo in daje super gladko britje. Rad imam tudi ročaj Grifetto, izdelana iz oljčnega lesa, neposredno ob sklicevanju na lep razgled imate tukaj v Umbriji, kjer so hribi polni oljk: definitivno umbrijskem lesa! To Mastro Livi Grifetto jeklo je še žametno zelo učinkovita, daje globok in gladko britje, ravno britev sem vsekakor kažejo na to, da vsem, ki želijo priti v čudoviti svet mokro britje z ravnim britvico.
  • Pred Britjem: Roberts Distilled Rose Water
  • Milo: Mondial Almond britje Milo
  • Čopič: Omega Badger # 63167
  • Skleda: Old Barber Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi Grifetto, 6/8 Full Hollow, Round Point
  • Post Britjem: Arganovo olje
  • Po Britju: Floïd Mentolado Vigoroso
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Krivoverstvo!

Odgovor Napisal/-a olly » 25 Jan 2015, 16:51

Če bi tole objavil na forumu naših hrvaških kolegov, bi me @slice označil za krivoverca. Danes sem se odpovedal rabi brivskega mila in čopiča, uporabil sem brivski gel.

Slika
  • Pred britjem: tuširanje
    Milo: /
    Čopič: /
    Skleda: /
    Gel: Arbonne RE9 Advanced gel
    Brivnik: Mühle R41 Open Comb
    Britvica: Polsilver Super Iridium
    Po britju: Natyr aftershave balzam - zeleni čaj, grenivka in mentol
Pri današnjem britju me je gnala radovednost, kakšno je drsenje brivnika po koži ob uporabi gela, ker sem predvideval, da gel nudi veliko boljše drsenje od brivskih mil, ki sem jih do sedaj uporabljal (Cella, De Vergulde Hand, rdeči Proraso, Tabac, Brinell Sensitive krema, Seifenglatt, hjm).

Nisem se motil, drsenje brivnika po koži je naravnost brezhibno!

Vse, kar je treba, je to, da se pred nanosom gela kožo navlaži z vodo, na tanko nanese gel in gremo.

Brivnik R41 se je spet izkazal, v WTG smeri je že v prvem prehodu pobral večino dlak. V drugem WTG prehodu sem pobral še preostanek, v tretjem prehodu, ki je bil v smeri ATG sem dosegel BBS povsod, tudi na vratu.

Nobene iritacije, nobenih ureznin.

Brivnik je tako zelo odprt, da se gel z lahkoto izpira pod tekočo vodo. Ni zoprnega mašenja, katerega sem bil vajen in nad katerim sem se jezil v časih britja s kartušami.

Z lahkoto lahko izjavim, da bi se lahko za dosego odličnega rezultata pri britju odpovedal brivskim milom in se bril z gelom, ker daje res neverjetne rezultate. Žal pa bi se v tem primeru odpovedal krasni izkušnji dela z brivskim milom in čopičem. Vendarle to dvoje pričara tisto dodatno vrednost, zaradi katerih je vredno malce stisniti zobe, se odpovedati tisti piki na i v smislu drsenja brivnika po koži in malce potrpeti, ali pa se potruditi in najti milo, ki ima boljše drsne lastnosti od teh, ki jih imam in uporabljam.

Ima pa gel vendarle eno majhno pomanjkljivost: ko je že nanesen na kožo, mu je treba dodati malo vode, ker deluje rahlo suho. Z dodatkom vode gel prav oživi in brivnik se po njem zadrsa kot povoskana smučka po ledeni ploskvi.

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Sreda 28. januar 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 28 Jan 2015, 13:58

Sreda 28. januar 2015

Slika

Le Grelot 68 Le Petit Coiffeur, 5/8 Quarter Hollow, Round Point

Rad Le Grelot britvice, vključno s to "Le Petit COIFFEUR", čeprav ne v idealnih pogojih - tistega, ki je v lasti, preden sem kupil to ni storil dobro delo v honanje, točka zlasti - vendar je vseeno lep brivnik. Kot je za milo, Martin De Candre je med mojimi najljubšimi one in njihovo "Foug? Re" dišava je zelo očarljiv. Dobra britje končal z mojo ljubljeno Bay Rum, okrogla in gladka, je bil popoln spremljevalec.
  • Pred Britjem: Roberts Distilled Rose Water
  • Milo: Martin De Candre Fourg? Re
  • Čopič: Omega Syntex 90081
  • Skleda: Gerby Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Le Grelot 68 Le Petit Coiffeur, 5/8 Quarter Hollow, Round Point
  • Post Britjem: Umbrian ekstra deviško olje
  • Po Britju: RazorGuy Bay Rum
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a denis » 28 Jan 2015, 20:11

@olly: cudovit SOTD!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Jan 2015, 20:12

Hvala!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Jan 2015, 20:33

Sedi 5! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Jan 2015, 21:12

Slika

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Phoenix

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Jan 2015, 20:08

Slika
  • Pred britjem: umivanje obraza z glicerinskim milom
    Milo: Green Mountain Soap - Unscented
    Čopič: Omega 10065
    Skleda: plastična skleda iz Merkurja
    Brivnik: The Phoenix Double Open Comb Safety Razor
    Britvica: Feather
    Po britju: /
Fantje, tole je brezveze!

Phoenix je neverjeten.

Zlorabljal sem ga na vse možne načine s čisto novo Feather britvico v WTG, XTG in ATG smeri in nisem pridelal nobene ureznine, nobene pikice, nobene iritacije, zgolj in le BBS in to povsod! Britje je bilo lahkotno, neverjetno lahkotno, pravzaprav mnogo lahkotnejše od kateregakoli britja s kartušami do zdaj. Ni potrebno nič pazit. Le vlečeš po koži in se čudiš, ko vidiš, kaj dela.

Brivnik je tako mil, da bi se prej urezal s kartušnim brivnikom, kot s tem in to Featherju navkljub.

Prvi vtis je bil bolj čuden - ob prvem WTG prehodu je ostalo kratko strnišče povsod. Šel sem še drugič v WTG smeri, tokrat malo bolj odločno, s pritiskom in v tretjem prehodu še v ATG smeri, na koncu le še popravki okrog ustnic in na bradi in to je to.

Enako, če ne še bolj neverjetno, je Green Mountain milo, ki mi ga je od svojega odstopil polovico @Bajkman. @Bajkman, iskrena hvala, odprl si mi nova obzorja! Milo je tako zelo spolzko, da lahko z brivnikom na obrazu delam, kar hočem, pa bo drsel kot bi ga gnal po vročem olju. Milo tu in zdaj oklicujem za takšen dragulj, da javno in brez zadrege priznam, da ga nisem spral s čopiča! Kolikor sem lahko, sem ga spravil s čopiča v skledo, kjer bo počakalo na naslednje britje.

Zdi se mi, da sem z današnjim britjem doživel novo dimenzijo britja - neverjetna sta oba, tako brivnik, kot milo. Že brivnik je 'self lubricated', ko pa mu dodaš še neverjetno spolzko milo, ki ga je še sprati težko z obraza, si na obrazu privoščiš dobesedno vse. Na nek način je britje s Phoenixom prav dolgočasno. Če sem obupaval s Featherjem v Mühle R89 in cincal, ali bi ga sploh uporabil v Mühle R41, se v Phoenixu izkaže do konca in z lahkoto rečem, da sta ustvarjena en za drugega.

@chrom, grabljast občutek na obrazu jaz pripisujem grobi obdelavi brivnika - preveč je grob, nima finih okroglin, ki bi lepo drsele po koži in puščale fin občutek, zato dobimo takšno 'praskanje', ki si ga pri tem brivniku res ne želim in mu to zamerim. Pravzaprav je ravno to, kar mu zamerim, saj mu resnično manjka fine obdelave, ob katero se jaz toliko spotikam. Ostanki materiala med zobmi obeh glavnikov mu niso v prid, ker se bo tam nabiralo milo in bo z njim več truda pri čiščenju, kot bi ga bilo, če bi bilo to poštimano, kot je treba.

Kakorkoli, občutku, da imaš v roki polizdelek navkljub, jaz Phoenixa priporočam komurkoli.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-01 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 29 Jan 2015, 22:08

Kako navdušenje! :D
Nothing less...than BBS

Odgovori