2014-12 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Bajkman
Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2014, 12:53

Slika

HTGAM - Bay Rum / Zenith - Ilrasoio brush / Muhle R89 / Gillette Silver Blue / Floid blue

Dovolj bo dnevnega britja. :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 18 Dec 2014, 13:28

@Bajkman 3 dni zaporedoma..je kaj iritacije? Jst se ponavadi na 3 dni brijem..zdele pa študeram če bi se že spravil na vsak drugi dan :)

Bajkman

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2014, 13:51

Ja, imam nekaj iritacije, ampak znosne. Če ne bi delal ATG, pa iritacije ne bi bilo.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 18 Dec 2014, 13:57

Aha, v katerem predelu pa se nahaja iritacija?

Bajkman

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2014, 14:01

Na vratu z obeh strani, poleg "golše". :D

Nekaj čutim tudi na bradi, ampak tam sem res pretiraval.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 18 Dec 2014, 14:32

Se mi je zdelo, tudi sam imam na tistem mestu probleme kjer dlake rastejo na vsemogoče se strani ;)

Bajkman

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2014, 14:36

Ko sem se še bril z Gillette Fusion, sem se odločil, da se na morju brijem vsak drugi dan. Samo dvakrat sem se, potem sem moral odnehati. Sem bil kot puran. :D

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Dec 2014, 17:17

Tipam bad boy brado,tipam nižje po vratu...to bo to...dovolj za britje.
Spustim vodo iz pipe in da ne čakam da priteče topla, priklopim hi-fi,vstavim CD od Enniota...nastavim glasnost.
Topla voda je medtem že zalila posodico in čopič v njej. Pobrkam malo čopič in ga dalje pustim, da se namaka.
Hm,bom danes kaj novega, drugačnega poizkusil? Zakaj pa ne.
Pa da probam to foro, saj mislim, da sem na tem forumu to prebral "britje po tuširanju".
Iztisnem proraso v posodico in začnem mešat...kakšno minuto pozneje imam fantastično peno,drsečo, dišečo. Všeč mi je tale rdeči Proraso.
Gledam...v levi Merkurjev slant z dvakrat uporabljeno Polsilver, v desni Fatip Grande s skoraj neuporabljeno polsilver (zadnjič sem bril le vrat). Izberem oba! :D Nanesem peno na glavo in direkt ATG od tilnika navzgor. Reže tale moj slant, reže! Dve pasaže in popravki...odlično!
Slečem se in stopim pod tuš. Vroče kaplje izpirajo ostanke pene in odrezanih kocin. Namilim obraz z glicerinskim milom, masiram strnišče...
S plahnem s sebe šampon, milo in še par minut uživam pod vročo prho.
Gremo, druga runda...a tokrat Fatip. Nanesem, zdaj že mrzlo peno...brrrrr...nič kaj prijetno. Da ne pozabim, pred tem sem obilno nanesel pre-shave.
Skoraj se mi razneži duša ob mili mojstrovini Enniota: https://www.youtube.com/watch?v=iQHp8aj-3og
V kratkih WTG potegih počistim lica...nadaljujem po vratu...odlično!
Splahnem, obrišem in znova namažem peno. Tokrat mi hladna pena nenormalno paše, čopič Omega pa nežen kot jezik prefinjene prešuštnice.Bi kar mazal in mazal! Lotim se nežno in ATG, izgleda obetavno. Izmijem, namažem tretjič.
S prsti leve roke drsim po koži. Kjer zatipam strnišča sledim z rezilom in popravljam...razmazujem peno in drsam...nikakor da se rešim določenih flek strnišč. Koža na vratu me že rahlo peče...prekleto sranje, kot, da je mati narava trenirala kote vseh stopinj na meni!
Splahnem obraz z mrzlo vodo, v ogledalu opazujem iritiran vrat,nič več miren...bentim! :evil:
Osušim obraz, nanesem prvi sloj balzama... se gledam v ogledalu in najdem eno kocino pod nosom...že nervozen vzamem kar shavette da popravim...in ja,zatakne se in zareže milimeter v kožo. Kaj gre lahko še po zlu? Odneham...
Prirežem nosne kocine...nanesem drugi sloj balzama. Čudim se ob pogledu v ogledalo...katastrofa! Nič, danes bom nosil puli!
Se oblečem,obujem,vzamem moj fotoaparat in grem poklan v sončen dan! :D

Moj današnji setup:
Slika
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Petek 19. decembru 2014

Odgovor Napisal/-a razorguy » 19 Dec 2014, 14:07

Petek 19. december 2014

Slika

Thiers Issard 69 N° 275 Special Coiffeur 1937

Današnji britje je značilna ena izmed mojih najljubših mila za britje doslej - veličastno P.160 - zame neprimerljivo mila za britje. Britje je lepo tudi hvala za to lepo in super ostre Thiers Issard britvico, kot tudi ščetko sem zelo navdušen: staro Omega 47, z aluminijastim ročajem, ki je bil moj oče, po takem zelo dolgo časa, je je še vedno počne brezhibno delo. Glorious britje!
  • Pred Britjem: Myrsol Emulsión
  • Milo: Nuova Elberel P.160 Professional
  • Čopič: Moj oče je Omega ščetinami 47
  • Skleda: Kitajski Poceni Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Thiers Issard 69 N° 275 Special Coiffeur 1937, 6/8 Full Hollow, Round Point
  • Post Britjem: Umbria ekstra deviško oljčno olje
  • Po Britju: Floïd Vigiroso Mentolado Aftershave
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a ziga » 19 Dec 2014, 19:56

Slika


Pred Britjem: proraso pre barba zelen in olje village
Milo: proraso rdeč
Čopič: hjm
Skleda: neznana :)
Britev: shavette - Wilkinson britvica
Po Britju: propraso lasjon

Odgovori