2014-12 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Omega » 15 Dec 2014, 20:17

Preden sem videl opis mi sploh ni bilo jasno kakšne čudne eksperimente izvajaš :D
Up spirits!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2014, 20:41

@simon: ja pa jo vprasi :D .. sedaj je se Bajkman tem oza njen profil (zenske) startal ;)
http://britev.si/viewtopic.php?f=8&t=569
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2014, 12:12

Slika

Le Pere Lucien / Polsilver SI / Floid Genuine / Simpson Duke 3 Best / Muhle R89

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Dec 2014, 22:05

Peni se in peni...Ti boga,kaka pena! Razkrečen nad školjko stojim, ga otresam in s krmežljavimi očmi začudeno buljim v to peno... Pa ja nisem Proraso jedu?
Potegnem vodo, splahnem obraz z mrzlo vodo,pomanem oči...aaahh, brrrr ni neke topline. Se ogrnem z haljo, poškilim na uro in gledam ta neustavljiv cagar. Ni časa za kavo. Namočim penzel,zmočim vrat in nadrsam Spaickov stick po strnišču. Telefon zvoni, žena na drugi strani preverja če sem buden. Tečen ko penzioner vržem telefon na mizo,izrečem dve sočne!
Spet pred ogledalom. Polsiver,nova, sveža, dišeča...kot japonska češnja -ok, lažem! Jo rešim papirčka, vtaknem v novega Fatipa Grande Chrom in zategnem. Klinga sede u nulo...to mi delaj...poškilim proti slantu in še enkrat zabentim!
Otresem penzel in z hitrimi gibi penim....ah, premoker penzel in redka pena. A ni časa, pustim tako in ATG/XTG direkt na vrat. Narahlo, a čutim da grabi...ok drugi pass...pena za vzorec, klinga grabi a še nikjer pikic.
Tretji pass, pene nič več...s stikom nadrsam kar po dlani iz s čopičem naredim nekaj pene. Namažem in grem v popravke...
Gladek, yes,gladek! A tudi gladko lepe rdeče pikice se pokažejo. Izmijem ostanek pene, začutim da nekje še bremza in popravek. Ok, končno zadovoljen se ogledam...no no, ni tako hudo. Obrišem z brisačo, pretresem Prorasov AS balm in na tanko namažem.
Z ovratnika modre halje izperem ostanke pene...namažem še en sloj AS in smehljajoč zapustim kopalnico z BBS vratom in bad boy brado! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Sreda 17. decembru 2014

Odgovor Napisal/-a razorguy » 17 Dec 2014, 14:01

Sreda 17. december 2014

Slika

Mastro Livi Grifetto

Uživam moj Mastro Livi Grifetto britje po britju in I love it! Zdi se, da je še celo bolje, ob vsakem novem britju in to je seveda kar me še srečnejši, ko jo je kupil. Biti cenovno britev, v primerjavi s celotno obrtnika enega, ki ga Mastro ľivi, daje Grifetto še bolj privlačna priložnost, da jo dobili, kljub temu, z običajnimi kakovosti, ki Mastro ľivi dostavljeno na vsaki od njegovih britve.
  • Pred Britjem: Proraso Green Cream
  • Milo: Tcheon Fung Sing Red Tub Krema za britje
  • Čopič: M HLE Modern 281 H 23, Fine Badger, Pine - 21 mm - Velikost M
  • Skleda: Gerby Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi Grifetto, 6/8 Full Hollow, Round Point
  • Post Britjem: Arganovo olje
  • Po Britju: Mennen Skin Bracer Aftershave
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Bajkman

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Dec 2014, 14:36

Slika

D.R. Harris - Arlington / Simpson Duke 3 - Best / Brut / Gillette Aristocrat (I1) / Polsilver SI

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 18 Dec 2014, 12:15

Slika

Današnje jutranje britje. Po vseh možnih kombinacijah mil, britvic in brivnikov mislim da sem našel optimalno kombinacijo za mene. Je pa res da feather britvice ne dopuščajo malomarnosti takoj fašeš kakšno ureznino. Če si vzamem čas pa dosežem BBS vsakič.


PS
Mislim da vem zakaj je pero narisano na britvici ker je to maksimalni pritisk z katerim se lahko briješ z to britvico :D .

Bajkman

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2014, 12:30

Manj agresiven brivnik + najostrejša britvica. Tudi jaz imam to raje. Za Cello te razumem. ;)

Se tudi tebi zdi, da Arko izsušuje kožo? Ker po spolzkosti in obilnosti pene ne zaostaja. Morda edino po obstojnosti, ampak to težko trdim.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 18 Dec 2014, 12:41

Bajkman napisal/-a:Manj agresiven brivnik + najostrejša britvica. Tudi jaz imam to raje. Za Cello te razumem. ;)

Se tudi tebi zdi, da Arko izsušuje kožo? Ker po spolzkosti in obilnosti pene ne zaostaja. Morda edino po obstojnosti, ampak to težko trdim.
Arko mi je cenovno super, peno ima super ampak je koža zelo izsušena po britju. Zanima me kaj bi se zgodilo če bi dodal kaj milu (olje ali pa kaj podobnega, je že kdo probal kaj takšnega narediti). mogoče bi manj izuševal.

Bajkman

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2014, 12:51

Olivno olje bi moral nanesti na obraz pred britjem, na mokro kožo. Da se vpije, s tem pa se ne more koža toliko izsuševati. Med peno Arka pa bi pomagalo nekaj glicerina.

Da pa bi dajal olje direktno v milo, pa še nisem slišal.

Odgovori