2014-12 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Bajkman
Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Dec 2014, 11:40

Slika

Strop Shoppe Limited Edition - Baker Street from Holiday Collection 2014 / Gillette Platinum / Floid Genuine / Gillette Rocket - Blue / L'occitane Plisson

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 24 Dec 2014, 21:56

Slika
-Brivnik -Gem
-Žiletka- Gem Personna
-Olje-Village Barber
-Po britju- https://www.amway.si/en/product/117074, ... #.VJsh7soA

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Četrtek 25 decembru 2014

Odgovor Napisal/-a razorguy » 25 Dec 2014, 13:29

Četrtek 25 december 2014

Slika

Mastro Livi Double Damascus San Mai

Razkošje britje. Superior britje milo, brezhibna krtačo in superlative naravnost britev. In, mimogrede, po mojem skromnem Bay Rum britju. Mastro Livi Damask ima absolutno super gladek dotik, žametno še učinkovit, da ne omenjam vrhunsko slickness in uspešnost odlično Boellis Panama 1924 mila za britje: Rezultat je nepozabno. Radodaren splash moje Bay Rum in, gospe in gospodje, tukaj je moj zelo razkošno britje!
  • Pred Britjem: Truefitt & Hill Ultimate Comfort Pre-Shave Oil
  • Milo: Boellis Panama 1924 britje Milo
  • Čopič: Mastro Livi Silvertip Badger, Madagaskar Ebony Handle, 26 mm vozel
  • Skleda: Gerby Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi Double Damascus San Mai, 15/16 Full Hollow, Barber's Notch
  • Post Britjem: Umbrian ekstra deviško oljčno olje
  • Po Britju: RazorGuy Bay Rum Aftershave
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 26 Dec 2014, 11:08

Slika

•Milo: rdeči Proraso
•Čopič: Omega 10065
•Skleda: Dr K Bowl
•Brivnik: Mühle CC R89
•Britvica: Feather

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a mango » 27 Dec 2014, 00:07

Slika

Polsilver SI pa trga gate!! :o

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Nedelja 28. decembru 2014

Odgovor Napisal/-a razorguy » 28 Dec 2014, 14:12

Nedelja 28. december 2014

Slika

Mastro Livi "The Last New Grind"

Tu pa je še ena lepa britje z zadnjim "New Grind" ravne britev doslej jih Mastro ľivi. Biti zelo zadnji dolge in slavne zgodbe, sem zelo ponosen, da imam privilegij, da ima v lasti zelo zadnji primerek te dobro znane Mastro ľivi britvijo, ki je bila zgodba pripoveduje ena od mojih videoposnetkov. Moram priznati, da sem absolutno ljubezen lestvice te britvice: naravno BUCKEYE burl z morsko uho, belo biserovine, sive Sedef vložkov in nasveti nikelj srebro. Pristno umetniško delo!
  • Pred Britjem: Truefitt & Hill Ultimate Comfort Pre-Shave Oil
  • Milo: XPEC Krema za britje
  • Čopič: Omega Ščetinasta Brush 49 Rdeča
  • Skleda: Gerby Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi "The Last New Grind", 6/8 Half Hollow, Round Point
  • Post Britjem: Arganovo olje
  • Po Britju: Geo. F. Trumper Curzon Cologne
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Torek 30 decembru 2014

Odgovor Napisal/-a razorguy » 30 Dec 2014, 13:59

Torek 30 decembru 2014

Slika

Wade & Butcher Bow Razor, 9/16 Full Hollow, Spike Point

Wade & Butcher. Stara in zelo dragi Wade & Butcher. Kljub svoji starosti, to britev še vedno dokazuje, da dobimo vrhunsko zmogljivost in odlično britje. Jaz sem tudi všeč PannaCrema nostalgija mila za britje zelo, zelo dober italijanski milo, da ne omenjam njene vonj - nejasno spominja moj ljubljeni Bay Rum - na katere sem dodane velikodušno splash Myrsol Agua De Limon. Zelo osvežujoča!
  • Pred Britjem: Truefitt & Hill Ultimate Comfort Pre-Shave Oil
  • Milo: PannaCrema Nostalgia britje Milo
  • Čopič: Wilkinson Ščetinasta Brush
  • Skleda: Gerby Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Wade & Butcher Bow Razor, 9/16 Full Hollow, Spike Point
  • Post Britjem: Umbrian ekstra deviško olje
  • Po Britju: Myrsol Agua De Limón Aftershave
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Bajkman

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Dec 2014, 13:08

Slika

Strop Shoppe Limited Edition - Baker Street / Simpson Duke 3 best / Feather / Muhle R89 / Floid Genuine

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2014-12 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 31 Dec 2014, 18:56

Še moja zadnja brivska avantura letos...sicer ne današnja,a nisem imel časa prej pisat. ;)
Božični prazniki so že mimo in december je v zadnjih vzdihljajih...moja brada pa že dolga, saj sem eno britje, zaradi prazničnih obveznosti, izpustil.
Ponedeljkov večer je bil...težek dan za mano in čudovit vikend na snegu. Štajersko je pobelil sneg in jutro je bilo prav čarobno...lepoto dneva je skalila le prometna nesreča zaradi katere sem se bil primoran nekaj časa cijaziti po stari cesti. Seveda to ni omembe vredno v primerjavi s ponesrečenci...da bi jim spomin na to izkušnjo čimprej zbledel...a vrnimo se na moje britje!
Mislim da je bila ura že okoli enajste zvečer...a moral sem se očediti za torek...pomemben dan! Namesto muzike sem poslušal zavijanje primorske Burje. Ta zvok te hladi, pa četudi si doma na toplem. Burjo komaj čakaš, a jo vedno preklinjaš!
Z roko avtomatsko zagrabim slanta, odvijem glavo in staro žiletko odvržem v kovinsko škatlico od bonbonov, ki mi služi kot zbiralnik žiletk.
Odvijem novo Feather klingico, jo namestim na vodila slanta in počasi pritegnem. Ob tem pazljivo opazujem in poizkušam centrirat to zadevo. Šele v četrtem poizkusu sem zadovoljen s centriranjem. Slečem majico, se ogledam v ogledalu...malo napenjam mišice in ugotavljam, če se že poznajo posledice decemberske hrane. Nato nanesem Village Barber pre shave olje. V posodico iztisnem Tabac pasto in s čopičem nastepam lepo gosto peno. Malo jo ovohavam in po glavi se mi motajo besede iz foruma, kjer jo vsak po svoje opisuje.
Za lešnik veliko kepico Proraso pre shave kreme razmažem po bradi in pustim kakih pet minut da počiva. V tem času poškilim na TV, da vidim, če moja draga spet gleda oddajo o poročnih oblekah. :D
Zaplešem še enkrat s čopičem po posodici in nanesem peno. WTG v dolgih potezah...slant in feather...kaj naj rečem...odlično.
Izmijem obraz in nanesem drugi sloj pene. Grem direkt na ATG..ne vem zakaj izpuščam ta XTG...morda zao, ker mi dlake rastejo v tako različne smeri, da se mi ne da s tem se ubadat. Nič, do sedaj je vse ok in peno nanesem tretjič, saj me čakajo popravki. Sledi četrti nanos in popravki. Britje bi zame bilo preenostavno,če bi imel samo ravne površine,a narava me je obdarila z geometrijo. Končno gladek in brez rdečih pikic, čeprav je čutiti, da je koža utrujena. Pa grem dalje in nanesem peno na tintaro...Dva prehoda in popravki, no problemo! Moti me le, da je pena že zelo mrzla in mislim, da bo treba nabaviti posodico z dvojnim dnom.
Še pajskeodsmukam in finale, tuš! Vroča voda mi šprica po zdaj že rahlo premraženem telesu...popoln užitek! Stopim iz tuš kabine v s paro napolnjeno kopalnico. Z grobo brisačo zdrsam še zadnje vodne kaplje, nato pobrišem ogledalo saj v njem nič ne vidim. Ogledalce, ogledalce povej,kdo najlepše obrit je v deželi tej? A ogledalo mi razkrije rahlo rdečico po vratu...a nič hujšega. Posežem po belem Prosasu balm in nanesem prvi sloj. S prsti tipam in upam, da ne zatipajo česa..vse je ok, in gladek sem ko spoliran marmor.
Grem v kuhinjo pristavim za čaj se še enkrat v ogledalu ogledam in zadovoljen nanesem še drugi sloj prorasa. To bo to za danes...še čaj spijem in hop v posteljo...saj je cagar že čez polnoč.

To bo to za letos, dragi moji ljubitelji britja! Šampanjec je leden in biftek pečen...lepo praznujte...! :D
Nothing less...than BBS

Odgovori