2014-11 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53
Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 10 Nov 2014, 16:17

Odlicen SOTD, denis !!! res mi je zelo vsec.
Zanimivi elementi, super sestavljeni...Tabaca pa tako ali tako ne morem prehvalit in sem ze malo dolgocasen za vas glede tega pomoje. Ampak ti, in ostali, ki ga uporabljajo, me najbrz (vsaj delno) razumete :D :D :D

PS: ce imas slucajno kompresor pri hisi, si popestri in olajsaj zivljenje s pnevmatskim vijacnikom al kako se rece 'pistoli na zrak' :D hidravlicna dvigalka in pistola na zrak sta meni tolko casa prisparala vsa ta leta, da je neverjetno :)) pa se za marsikaj drugega jo lahko uporabljas...se posebaj z razlicnimi nastavki (uni dolgi gibljivi(oz. upogljivi) je Z A K O N ).

V glavnenm tvoji sotdji so pogosto nekaj posebnega in izvirnega. Pohvale.

Lp, Jaka

Bajkman

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Nov 2014, 16:21

Pa moment ključ :D

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a denis » 11 Nov 2014, 07:16

Imam vse to kar sta naštela pa še marsikaj več, tako da se na brzino premenja vse skupaj ;) Križni ključ (z ročico) pa še vedno uporabljam za tisto prvo odtegovanje, ker včasih so res zategnjeni vijaki, da ne moreš verjeti, večinoma ko prideš od kakega mehanika. Da malo šparam pištolo raje odtegnem s križnim ključem. Ubistvu si vse kar se tiče servisiranja avtomobila, do razdiranja motorja, naredim sam. Tudi pobarval sem že marsikaj. Imamo pravo malo delavnico doma. Oče je ključavničar po poklicu, jaz pa imam veliko veselje do tega in zato je tako :D

Bajkman

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Nov 2014, 08:15

Imas Unior orodje ali kar Stahlwille? :shock:

Da se jaz pametujem. Tudi sam naredim vse doma. Hidravlicne dvigalke nimam, imam pa kanal. Rocno orodje vec ali manj Unior, moment kljuc 40 do 200 Nm pa je res Stahlwille.

Se mi pa zdi, da je Proxxon rocno orodje vredno nakupa.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 11 Nov 2014, 16:54

denis napisal/-a: ker včasih so res zategnjeni vijaki, da ne moreš verjeti, večinoma ko prideš od kakega mehanika.
Ej to pa drzi kot pribito!!! Jaz ko sem variator na motorju dajal dol za zamenjat valcke, sem zvil dva kljuca. Potem je prisu na pomoc nas strojnik z barke z dosti bolj kvalitetnim orodjem kot ga imam jaz ampak sevedno sem rabil eno inox cev od metra da sem imel vecji moment. Smo tako preklinjali tistega mehanika in njegovo profi orodje :)

Drugace je pa meni ena boljsih zadev, nevem kako se rece bom opisal, das nastavek gor odvisno od tega od glave vijaka in nastavis na glavo, pol pa usekas s kladivom zgoraj po tem orodju in to silo mehanizem znotraj prenese v obrat levo ali desno odvisno kako nastimas. Poleg tega ta udarec drzi nastavek v glavi in prepreci da bi skoclo ven kar se zgodi vcasih ce delas na roke. Se posebaj pri kriznih. Za kake diske ki so vedno zapeceni naprimer je to orodje nepogresljivo...pa na barkah kjer vse rado oksidira je to treba nujno imet :) ze mnogo mnogo krat smo ga uporabli.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 11 Nov 2014, 17:15

Evo fantje o tem sem govoril:

http://www.uniortools.com/cgi-bin/cms.c ... 1&lang=slo

To je Z A K O N! :) ze ko primes v roke in obcutis tezo ves da se skriva nekaj posebnega znotraj te rocke ki ne zgleda nic posebnega. Tudi kvaliteta nastavkov, kar je razumljivo glede na udarce ki jih prejema, je zelo visoka. Tisti ki se redno spopadate z zapecenimi vijaki, zelo zelo ZELO mocno priporocam to zadevo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Nov 2014, 17:34

To je SOTD tema, o orodju je tema tu http://britev.si/viewtopic.php?f=14&t=528 ;)
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 11 Nov 2014, 17:59

Nism vedel, bom vzel na znanje. Ni bilo misljeno a iz opazke se je razvila debata kajcmo. Ups :oops:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Nov 2014, 18:20

ma sploh ni panike,... samo v temi omenjeni v prejsnjem postu naprej nadaljuj ;)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2014-11 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 13 Nov 2014, 21:26

Slika
Danes je poštar prinesel Feather žiletke http://www.ebay.com/itm/100-Feather-Dou ... 41811f1179
Cade je resnično najbolj pekoče milo kar jih poznam,kljub temu sem ga obdržal za spomin na stare čase.
Zame recimo deluje v vroči posodi, kateri dodam karite maslo in lanolin. ;)

Odgovori