2014-10 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Okt 2014, 14:51

Jaz od tukaj:

http://www.maguiresbarbershop.co.uk/shaving-soaps/

Pred časom se ni dalo naročiti izdelkov, ki vsebujejo alkohol (aftershave) iz UK.. Imel sem namreč namen naročit ogallala bonanza pack aftershavov, pa sem takrat obupal..Se je kaj spremenilo glede tega, Chrom kje si jih ti nabavil?

Je pa ogallala bay rum res najbolj dišeče milo od vseh ki jih imam, sem imel v uporabi še Mike's bay rum sample, pa ni niti približno tako dobro dišal..Kot sem že napisal sem to ogallala milo kupil, parkrat uporabil nato pa pozabil nanj..Včeraj je bilo to res fajn presenečenje, ko sem ga izbrskal..

Sem pa videl ravno v tej temi da ima tukaj eden Pinaud Clubman bay rum AS, pa me zanima kako se mu obnese.. Tudi na tvbshaving.com je malo ponudbe od bay rum mil, tako od htgam kot tudi od PPF ga nima v ponudbi, je mogoče nedobavljivo?..

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 10 Okt 2014, 15:37

Po tem kar sem zdaj na hitro prebral o cem razpravljate, se mi zdi, da bi vas utegnila zanimati tema, ki sem jo enkrat zasledil, in link katere bom prilimal na koncu. Gre se za temo iz BB kje tip testira in primerja 14 razlicnih Bay Rum-ov. Sicer se mi zdi da vse AS--i, ampak mnogokrat je vonj mila enak vonju AS-ce firma sploh oboje ponuja,in marsikdaj ja. Sem si rekel lih tako, da bo na razpolago, evo prilimam mogoce komu pride prav. Evo ga:

http://badgerandblade.com/vb/showthread ... t-Bay-Rums

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Okt 2014, 18:54

Sem prebral, dober thread..Tudi avtor je postavil ogallala med svoje priljubljene 4. Vsekakor bom bolj pogosto posegel po tem milu..
@ chrom: kako dolgo traja vonj ogallala AS in kje si ga ti nabavil?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Okt 2014, 19:49

Primorec, jaz imam pinaud, kar fajn je... Kaj tocno te zanima, ce se prav spomnem ga ma tudi chrim
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Okt 2014, 20:22

Hmm, vic je v tem da noben bay rum ne diši enako, izgleda da je to mešanica (oziroma so dodane še druge sestavine). Nekako sem prišel do tega ko po spominu primerjam Mike's bayrum milo in Ogallala milo. Vonj teh dveh je bil zelo različen. Pri ogallala je vlekel na citrus, pri mike's pa je bil bolj oster, meni slabši..
Je še kdo primerjal bay rum izdelke, kako dolgo se vonj obdrži (mislim na AS ali cologne..?

In ja, danes (še pod vtisom) sem naročil bonanza aftershave pack od ogallale, pa da vidimo če bo maguire poslal, me prav zanima. Pa še koda za 10% popust pri registraciji mi je prijela, he, he win win..

BTW: pri tvbshaving mi ni prijela koda za popust, izgleda da prime samo enkrat, pa sem naročil mila na seifenglatt...

Sedaj pa dovolj offtopic, miha, sorry da sem nasmetil SOTD temo, tole lahko premakneš pod 'mila in kozmetika' , sicer ne vem če smo imeli kako temo 'posvečeno' bay rum dišavi, ampak mislim da bi to skoraj morala biti, glede na to da se jo (v tujini) precej uporablja - v brivskih produktih..

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 10 Okt 2014, 23:58

Slika
3p/Dr.Harris Windsor/Texugo 1/Feather/Voskhod/Speick
Ja Dr.Harris lepo deluje in tudi žiletke Voskhod bodo našle svoje mesto med mojimi brivniki. :)

Nekaj slik posnetih z Olympus OM-D 10
https://www.dropbox.com/sh/yj9rqsbya7v4 ... sNoOa?dl=0

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Okt 2014, 14:04

Maguire mi je dal refund, nič ne bo z ogallala AS..Se pravi nič novega na tej fronti..Pošiljajo samo preko royal mail, vsaj kolikor sem videl druge opcije ni bilo za izbrat pri checkoutu...
Škoda...

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 13 Okt 2014, 22:57

Današnje britje precej slabo.
Milo: Barbus
Čopič: HJM sintetik
Žiletka Polsilver (4)
AS: Kumarična voda

Zakaj slabo? Milo Barbus sem očitno precenil, se mi zdi da ne ščiti dovolj kože ali pa jaz ne znam narediti dobre pene. Mogoče bi moral zamenjat žiletko + da očitno vsakodnevno britje mogoče ni zame, veliko lepše se obrijem, ko so dlake malo daljše.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Primorec » 14 Okt 2014, 10:19

Včeraj sem imel dobro britje (po dolgem času) z gel-om iz tube. Gelov nisem rabil že dolgo, dolgo, vmes so izgleda naredili malo evolucije. Uporabil sem Afrodita MEN 3D sensitive shaving gel (na popustu v Hoferju). Zadeva je tako slick, da se moraš kar potrudit po britju jo splaknit z obraza...Priporočam.. Namazal sem jo samo enkrat za vse 3 prehode in nisem imel občutka da jo rabim dodajat.. Skratka presenetljivo dober izdelek za malo €..
Zgleda pa takole:
http://www.kozmetika-afrodita.com/slo/b ... shave-gel/

Kakšen me bo kritiziral za izjavo, ampak bom vseeno zapisal: support your local bussiness pa jo probajte..

Bajkman

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Okt 2014, 10:24

Točno ta gel sem jaz gledal,ne vem pa zakaj ga nisem kupil. Bi morda slikal ali pretipkal sestavine?

LP

Odgovori