2014-10 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Primorec » 14 Okt 2014, 10:26

So na nekaj malega opisane na linku, ki sem ga postal, ne vem če ga bom danes utegnil slikat..Za manj kot 3 eure je to res dober izdelek. Če ga je še kdo sprobal pa naj napiše ugotovitve. Ne bom trdil da povozi najboljša mila, ampak samo rekel, da je kvaliteten izdelek..Thumbs up z moje strani..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Okt 2014, 17:31

primorec se strinjam s tabo,.. bi oz bom tudi jaz kupil,.. smao da lociram :).. ce drugega ne da afrodito malo podpremo :)... sploh za tak drobiz in glede na kvaliteto kot jo opisujete...
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 16 Okt 2014, 16:21

Evo mene :D
Malo bolj poredko utegnem postat zadnje dneve, ampak sevedno pridno spremljam kaj se dogaja :D
No, na sliki je vcerajsnji SOTD . Tabac je odlicno milo!! Zelo dobro sciti in je z dovolj vode tudi zelo spolzko(jaz ciljam na to da ima pena sijaj in je zelo malo oz ni"lepljiva"). Aja se to, milo se nalozi in pena se ustvari zelo enostavno. Mocno priporocam!!! (naj vas ne sekira cena, 13eur se mi pravzaprav zdi poceni za tripple-milled milo v zelo lepi in kvalitetni posodi).
Windsor AS meni disi super in dooolgo traja, a v kombinaciji z Arlington milom pa rata vonj res neverjeten, zelo "poln".. Tudi s Tabacom se dobro ujame.
Zdaj pa dovolj blebetanja, na vrsti je slika. Upam, da vam je vsec. :)

Slika

Bajkman

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Okt 2014, 16:58

Meni je všeč. ;) Si z Lordom še vedno zadovoljen?

Kje si dobil to posodo?

LP

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 16 Okt 2014, 17:25

Jap, Lord dobro opravlja svoje delo. Treba edino res pazit ba kot ker ima velik gap(je neka stran kjer mas gape od mnooogo brivnikov in Lord L6 ma nekih 1.06..zdaj se ne spomnim sicer kera stran) in ce mas prevelik kot zna dobro drsat. Po eni strani je to OK ker takoj zacutis in se popravis. V bistvu sem ze karnekaj casa navajen nanj in ni potrebno o kotu vec razmisljat, je avtomatsko. Bistvo je, da ce hoces je BBS komot izvedljiv. Ne maram blagih brivnikov. Sicer sem poleg Lorda probal samo se Wilkinsonov plasticni DE...in tisto zame res ni. Nula agresivnosti. Sem clo za 1/4-1/2 obrata odvil glavo da sem dobil malo vecjo agr3sivnost. Sicer sem ga uporabljal samo dokler sem cakal da pride Lord iz Kanade do mene. (V bistvu sem narocil lorda in 2dni za tem videl tega wilkinsona v DM in se nisem mogel upret in bil tako neucakan da sem ga vzel in se 10dni bril z njim :D )

Ja, posoda mi dosti bolj vsec kot tista v bistvu skodelica ki sem jo prej uporabljal. Predvsem zato ker jo lepse drzim(spodni del je lih dovol 'zavihan' da lahko samo za njega drzim in sevedno obrnem posodo upside-down komot ne da bi se bal da mi iz rok pade) in je precej bol debela in drzi FUL casa toploto. Je lepa siroka in dokaj nizka. Rob gre dokaj ravno na koncu gor, ce bi sel malo navznot bi bilo idealno. Ima malo reliefa notri ker je rocno narejena.(dobro za delat peno)
Dobil sem jo dosti let od tega in je pac neka loncarska posoda. Nevem za kaj je namenjena, kaksno suho sadje al kaj takega mogoce imet ja mizi. Ali pa celo kaksno toplo hrano jest z zlico ker drzi res dolgo toploto. Ampak mi je rablo casa da sem se spomnil na to posodo ne... :D

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 16 Okt 2014, 17:30

Aja pri Lordu mi je se posebaj vsec dolg rocaj(mislim da je 4inch) in to da je aluminijast. Ker je tako dolg bi znalo razporeditev teze pokvarit ce bi bil istega materiala kot glava. Tako pa je sevedno teza na strani glave.
Tudi to je ena (meni) neprimerna lastnost tistega wilkinsona, rocaj je kovina in plastika, glava samo plastika. Meni to nikakor ne odgovarja za britje. Imam zelo slab obcutek za tezo brivnika na kozi na tak nacin.

tinche
Prispevkov:52
Pridružen:17 Avg 2014, 11:37

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a tinche » 16 Okt 2014, 18:22

Super in disece zgleda vse skupaj. ;)

Kako ti pa kaj odgovarjajo te Gillete Platinum?
Meni od svojih (jih nimam veliko - Astra, Wilkinson crna pakunga, Gillete Platinum in BIC) odgovarjata samo Astra in Wilkinson.
Bic mi 95% oz. skoraj zagotovo ne odgovarja, medtem ko bom tem Gillete Platinum se dal moznost, pa me malo zanima tvoje mnenje. :)

lep pozdrav

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 16 Okt 2014, 19:00

Meni so te Platinum cisto v redu. Tistih v beli pakungi se nisem probal.
od teh platinum, wilkinson, bic chrome plat, mem, so mi za britje brade najbolj ok ravno te gilette (se mi zdj da se jim rece dark platinum, tistim belim pa platinum whites). Potem BIC in potem wilkinson. Mem so pa same zanic.
a za britje glave pa so mi najboljsr bic chrome platinum. Imam FUL goste lase. FUL.
Bic mi zna na bradi pustit ksno pikico rdeco vcasih. In gillette DP mi znajo pustit na glavi kaksno rdeco pikico. Zdaj pa ti vedi... :) jaz mislim da so BIC mogoce malenkost bolj ostre. Enkrat sem lrobal MEM za glavo in sem po par potegih zamenjal za BIC. Tolko se mi je zatikala in ni slo nikamorm po zamenjavi gladko in tekoce britje. Ce brijem glavo in naredim tudi ATG, bom ziletko vrgel proc kar po enem britju. Za ceno ziletk, ni vredno zajbancije, res. :)

A Wilkinson crna pakunga pa kaj js vem...nic posebnega, se obrijem cisto ok z njimi a ze mi zdi da mi gillette dp bol odgovarjajo. Wilkinson mi daje obcutek da je 'manj fleksibilna' ziletka, a gillette pa kot da bi se mi malo prilagajala. Kot da bi bila wilkinson debelejsa in manj upogljiva posledicno...je mozno?
Mogoce igra tudi to vlogo zakaj je pri glavi tako in pri bradi drugace. Mogoce za glavo mi je bolse da je ziletka 'trsa'. Zdaj sem si dal mislit, in naslednjic lrobam wilkinson za glavo ker se nisem. Ce bo bolse kot gillette dp, sem verjetno nekaj ugotovil...kaj tocno nevem, je pa nekaj glede trdote ziletke :D

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Luka » 16 Okt 2014, 19:52

Ja, Tabac je res izvrstno milo, do zdaj moje najljubše :) (je res da nisem sploh še probal veliko mil ampak delamo na tem :D )
✞ Memento Mori ✞

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: 2014-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Omega » 18 Okt 2014, 00:36

Evo, moj danasnji (mogoce malo pozen) SOTD :)
Probal britje z mrzlo vodo, lahko recem da je bilo kar uspesno. Edino mislim, da nisem imel na voljo dovolj mrzle vode :P
Slika
Omega 10029
Merkur 34C
Polsilver SI
Mitchells wool fat
3 prehodi, brez iritacij. Mislim da bom tole z mrzlo vodo veckrat delal :D
Up spirits!

Odgovori