2014-09 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Sep 2014, 18:12

.. da vidimo vasa britja dneva (SOTD) meseca septembra :)
britev.si ruleeees :)

tinche
Prispevkov:52
Pridružen:17 Avg 2014, 11:37

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a tinche » 05 Sep 2014, 22:02

No pa se bom jaz opogumil :)
Slika

milo: Tabac (mi nekako bolj ugaja kot Cella,pene za 3 prehode vrha glave)
čopič: Omega 10029 (dobil od uporabika Fasan: prvovtisno zelo zadovoljen in ko na netu spremljam te profi omege 48,49, se mi zdi da bi bil to zame copic prevelikega vozla.
Bom jutri malce potipal in na oko premeril :) ,mogoce pa je srednji vozel zame cisto dovolj)
brivnik: Gillete Tech end ball (super in zaenkrat me se ne mikajo ostali :oops: )
ziletka: Gillete Platinum (danes obup, 3ic uporabljena,poln obraz urezninic (mogoce zaradi prakticiranja 3 prehodov), obcutek sem imel da wilkinson sword brije dlje,je pa res da se apetit po cim bolj pobriti kozi povecuje - kaj pa vem)

lp

p.s fotka je taka kot je, zgornja polica prevzela cel flash :roll:

Bajkman

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Sep 2014, 22:08

Hvala za predstavitev.
tinche napisal/-a:No pa se bom jaz opogumil :)
Slika

čopič: Omega 10029 (dobil od uporabika Fasan: prvovtisno zelo zadovoljen in ko na netu spremljam te profi omege 48,49, se mi zdi da bi bil to zame copic prevelikega vozla.
Bom jutri malce potipal in na oko premeril :) ,mogoce pa je srednji vozel zame cisto dovolj)
Ja, za peno na obrazu zna imeti Pro 49 nekoliko predolge dlake.
tinche napisal/-a: ziletka: Gillete Platinum (danes obup, 3ic uporabljena,poln obraz urezninic (mogoce zaradi prakticiranja 3 prehodov), obcutek sem imel da wilkinson sword brije dlje,je pa res da se apetit po cim bolj pobriti kozi povecuje - kaj pa vem)
Še več neznank je, lahko da si malo pretiraval, lahko pa da ni dovolj ostra žiletka. Če se je zatikalo, ti pa si zato bolj cukal, potem je to to
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 06 Sep 2014, 11:09, skupaj popravljeno 1 krat.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a mango » 06 Sep 2014, 01:22

Evo,pa sem se tudi jaz prvič obril z DE brivnikom. Uporabil sem Gillette Fat Boy in G platinum žiletke, peno oz. Gel od nivee, aftershave balzam pa je tudi nivein. Čisto prvo britje je bilo v torek ampak sem imel brivnik nastavljen na zelo malih cifrah in zato mi je peno samo pobiralo z obraza, dlake pa je le malo skrajšalo. Vedel sem, da moram nekaj počet narobe, zato sem vse skupaj počistil in pospravil brez da bi se obril, saj nam dlake itak prepočasi rastejo... :D kasneje sem zato malo prebrskal po forumu in našel temo o nastavljivih brivnikih in videl, da se drugi brijete na 7 za WTG. Danes sem torej brivnik nastavil na 6 in glej ga zlomka, šlo je kot po maslu. Šel sem WTG, XTG in po nekod tudi ATG brez nezaželenih stranskih učinkov(iritacij, ureznin).
Z brivnikom in britvico sem zelo zadovoljen, nad gelom pa razočaran, saj se kljub temu, da sem si obraz večkrat zmočil pred in tudi med britjem, hitro posuši in brivnik proti koncu bremza in paca. Po eni strani sem celo zadovoljen, saj imam vsaj razlog, da si v prihodje kupim Tabac kremo :twisted: Aja, tudi novi čopič si imam namen umislit, saj ima sedanji kljub namakanju trše ščetine ( nekaj jih je tudi polomljenih na sredini) in me zato pikajo in potem mislim, da je koža razdražena.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a denis » 06 Sep 2014, 06:24

Najbolje bo, da sam testiraš katera cifra ti najbolj ugaja. Poizkusiš na najmanj, in vidiš kako gre, če ne odreže dovolj, še enkrat peno gor in dvigneš za 1. Ponavljaš dokler ni zadovoljivo, naslednjič pa lahko preizkusiš še za kakšno cifro bolj agresivno britje.
Drugače pa je @Bajkman nekje pisal kako on zmanjšuje nastavitev. Začne na najbolj agresivni zanj z WTG, nastavi manj agresivno za XTG in še manj agresivno za ATG. Pa z ATG samo ne pretiravaj z drgnenjem, počasi pa boš vsakič dosegel bolj gladko britje.

Gel vsekakor zamenjaj z kakšnim milom ali kremo, bo boljša pena in bolj zaščitena koža.
Glede čopičev pa je že precej napisanega, zato le preberi pa še vprašaj kaj kar te zanima. Kar nekaj je bilo napisanega tudi o iritaciji zaradi čopiča.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Sep 2014, 10:10

Glede na to kar rabis bi se ti mogoce splacalo vpisati tudi v nagradno igro foruma ;)... (KLIK)..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Sep 2014, 11:12

@mango, dobre nasvete si dobil. No, mene pa nekaj matra. :oops:
Bi pripel kako slikco tega FatBoya?

Hvala, LP

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 06 Sep 2014, 19:38

Sicer spremljam forum bol pasivno ampak sem se odločil da mogoče bi pa le še kaj napisou. :)
Slika

Brivnik: MÜHLE R41 GRANDE (2013)
Britvica: Astra (sicer dokaj close shave ampak mi polsilver bolj odgovarja)
Čopič: Semogue Owners Club Boar Ash
Milo: L'OCCITANE milo za britje Divji brin
After shave: Old spice Original, L'OCCITANE balzam po britju Divji brin

Vem ja slikca je bol amaterska pa bo pa drugič boljš.
Zadnjič spremenil janez011, dne 08 Sep 2014, 14:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Sep 2014, 20:35

evo se moje danasnje vecerno britje (da bo do pondeljka zjutraj drzalo :D)

Slika

Heljestrand MK 32
Semogue SOC2
Petal Pusher Fancies - Briar
Floid Classic
l+Occitane AS balsam
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Sep 2014, 20:56

Slika
-Predbritje-3p
-Milo-Brinell
-Čopič-Muhle Black Fibre
-Brivnik-Titan H1
-Žiletka-Astra
-Po britju-Floid blue-Village barber balm

Odgovori