2016-11-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Nov 2016, 21:03

bregargasper napisal/-a:Tistega ki ga je brico nazadnje prodajal...po mojih raziskavah je znamke Rondo
Super :) Zgleda fajn glava.
Samo, previdno stopaj po poti vintage brivnikov, ker je spolzka in ima table z imeni krajev, kot so: ebay.co.uk, ebay.de, etsy.com. :twisted: :twisted:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 04 Nov 2016, 03:54

Veliki, mokri, beli mehurji težko padajo v glineni scuttle. Večina se jih ob stiku z grobimi brazdami razpoči, a nekateri le preživijo ta padec in ostanejo ujeti v scuttlovih brazdah. Nanjo takoj zatem pritisne gosta, težka pena. Na oko ocenim, da je nalaganja mila dovolj in s prsti iz mila in posodice poberem še zadnji šlag.
Penzlove ščetine zarijem v to zmes in iz nje s par krožnimi gibi razbesnim perfektno peno. Iz omare vzamem brivnika, si ju ogledam in se hitro odločim, da jima še ne menjam klini, saj bi featherca v njima morala zdržati še to britje. Pogladim ju in ju odložim na rob umivalnika…moja zvesta, garač slant in gentleman Feather.
Slečem majico, se ošvrknem v ogledalu in sežem po kozarcu. Požirek zlato rumenega viskija mi omami brbončice na jeziku…prefinjeni okus, ni kaj. Nato si slečem še hlače in pred ogledalom stojim v gol. Nagnem se proti ogledalu in se sam sebi zazrem v oči. Aha, danes so nekam strupeno zelene…le zakaj.
Zmočim roki pod tekočo vodo in se pogladim po licih in vratu, nato z desno roko sežem po penzlu, zamešam še enkrat po scuttlu in na obraz z nežnimi, krožnimi gibi nanesem peno.
Poprimem za slanta in zarežem v kocine. Perfektno! Slant z lahkoto zaorje v kocine. S prstom leve roke preverim po obritem. Ugotovim, da je po prehodu koža še vedno lepo spolzka. Zato hrabro pričnem z buffing metodo. Krasno, brivnik se ne lepi na kožo, ter odlično drsi po obriti površini. Izmijem ostanke s pljuskom tople vode in ponovno s penzlom nanesem peno.
Bum! V roke vzamem mojga finišerja Featherja in prebuffingiram kompletno površino. Na težavna mesta s prsti leve roke dodatno nanesem malo pene…v bistvu bolj iz navade kot iz potrebe, saj je pena odlična, drseča za znoret. Po finišu pretipam obrito površino in se zadovoljno nasmehnem.
Krenem dalje na glavo in nanesem peno. Bum! Slant pobira kot za stavo. V treh prehodih je glava gladka kot špegu. Bum! Srknem še en požirek ognjene vode in spet ta bum! Pa kaj za vraga? Pogledam navzdol in ugotovim, da zaradi navdušenja nad peno nisem niti opazil da z nabreklim kosom mesa tu in tam butnem v umivalnik. Ha ha ha, evil plan se me poloti, saj je v stanovanju tišina. Odprem vrata kopalnice in s pohotnim pogledom iščem ženo. Locirana! Za mizo se nič hudega sluteča predaja brskanju po internetu…krenem! A po dveh korakih se ustavim, pogledam v smeri kavča in vidim, da se mala hčerkica ravnokar prebuja. Obrnem se, poskočim nazaj in še preden njene prve note nadležnega joka dosežejo moje uho zaprem vrata kopalnice. Razočaran potežkam kos mesa in se spravim pod tuš, da izmijem ostanke britja.
Še zadnje kaplje vode z brisačo popivnam s telesa. V zarošenem ogledalu le meglen obris telesa. Iz omare vzamem pinaudovega Clubmana, odvijem zamašek. V levo roko nalijem par kapljic. Nanesem na obraz in zapeče me, a takoj zatem je vse ok. Pogladim kožo…gladka, prožna. Zadovoljen posežem po kozarcu, srknem še en požirek. V roke vzamem plastično posodico v katero sem natlačil milo, jo povoham in pospravim v omaro. Cella, a! Kdo bi si mislil. Vrhunsko milo. Izmijem ostale brivske atribute in jih zložim v scuttle. Vzamem kozarec in z nasmehom zapustim kopalnico.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Nov 2016, 06:34

@Puskin,

Slika

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 04 Nov 2016, 08:39

Zaradi takih zapisov je naš forum unikaten. 8-)
Sem prepričan, da takega "review-a" Celle ni moč najti nikjer drugje. :)

To je vbistvu Cellospev!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Nov 2016, 11:55

slant rampage SOTD :shock:

tokrat sem stestiral vec slantov na 1x

milo: Alvarez Gomez
copic: jazbec silvertip
brivniki: (od leve proti desni): iKon B1 DLC - Maggard slant - Fasan bakelite slant - Merkur 37C
AS: Ralon
2016-11-04 SOTD by miha @www.britev.si.jpg
2016-11-04 SOTD by miha @www.britev.si
2016-11-04 SOTD by miha @www.britev.si.jpg (359.69KiB)Pogledano 5573 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 04 Nov 2016, 12:46

G_man napisal/-a: Samo, previdno stopaj po poti vintage brivnikov, ker je spolzka in ima table z imeni krajev, kot so: ebay.co.uk, ebay.de, etsy.com. :twisted: :twisted:
@G_man@, a si to napisal zaradi slabih izkušenj ali kar tako?
12 let sem na Yebayu in po partisočih transakcijah lahko rečem samo: THUMBS UP...samo še kruh ne kupujem na Ebayu... :lol: ...če ne bi bilo Ebaya, za 90% stvari sploh ne bi vedeli, 99% stvari nam ne bi bile dostopne...a sem pretiral???...mogoče...vsekakor bi imeli več denarja v žepu... :lol: ...
še to: vse kar se kupuje in prodaja na tem ali drugem forumu, Bolhi, Njuškalu, bolšjakih etc. je zaključena zgodba...ni nobene garancije, zaščite, samo dobra volja med akterji...na Ebayu odpreš despute, prijaviš fake, prodajalca, karkoli odvisno od primera in je skoraj 99% da boš dobil denar nazaj če se vmes ne zmeniš s prodajalcem...včasih tudi brez vračila robe... :D ...
(etsy.com ne poznam)
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 04 Nov 2016, 15:20

brico napisal/-a:
G_man napisal/-a: Samo, previdno stopaj po poti vintage brivnikov, ker je spolzka in ima table z imeni krajev, kot so: ebay.co.uk, ebay.de, etsy.com. :twisted: :twisted:
@G_man@, a si to napisal zaradi slabih izkušenj ali kar tako?
12 let sem na Yebayu in po partisočih transakcijah lahko rečem samo: THUMBS UP...samo še kruh ne kupujem na Ebayu... :lol: ...če ne bi bilo Ebaya, za 90% stvari sploh ne bi vedeli, 99% stvari nam ne bi bile dostopne...a sem pretiral???...mogoče...vsekakor bi imeli več denarja v žepu... :lol: ...
še to: vse kar se kupuje in prodaja na tem ali drugem forumu, Bolhi, Njuškalu, bolšjakih etc. je zaključena zgodba...ni nobene garancije, zaščite, samo dobra volja med akterji...na Ebayu odpreš despute, prijaviš fake, prodajalca, karkoli odvisno od primera in je skoraj 99% da boš dobil denar nazaj če se vmes ne zmeniš s prodajalcem...včasih tudi brez vračila robe... :D ...
(etsy.com ne poznam)
Kar tako :)
Mogoče sem se slabo izrazil. Z zapisom sem hotel povedati, da imajo vintage brivniki prav poseben čar. In če te zasvojijo, kot so recimo mene, potem se znajdeš v svetu ebay-a, kjer te avkcije preprosto prisilijo, da sodeluješ :D

Jaz sem si naredil lepo (in drago) zbirko in zdaj me je le malo popustilo. Če pa govoriva o ebay-ju, imam tudi jaz pozitivne izkušnje. Ampak nujno mora biti kot plačilo opcija paypal. Jaz sem samo enkrat kupoval z nakazilom in to je bilo edinkrat ko nisem dobil robe..

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 04 Nov 2016, 15:41

vidim da sem narobe razumel...kakorkoli, dal si pameten nasvet...vintage je strup, v taki ali drugačni obliki...par dni nazaj sem najdel NOS FatBoya za 500 euriča...juhuuuuuuu...nisem ga kupil....
bom mogel dopolnit temo o zanimivostih Ebaya... :lol: ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Nov 2016, 17:01

brico napisal/-a: bom mogel dopolnit temo o zanimivostih Ebaya... :lol: ...
To pa le daj, vedno z veseljem preberemo :)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 04 Nov 2016, 18:56

miha napisal/-a:slant rampage SOTD :shock:

tokrat sem stestiral vec slantov na 1x

milo: Alvarez Gomez
copic: jazbec silvertip
brivniki: (od leve proti desni): iKon B1 DLC - Maggard slant - Fasan bakelite slant - Merkur 37C
AS: Ralon
2016-11-04 SOTD by miha @www.britev.si.jpg
Če se ti bo dalo, bi z veseljem prebral primerjavo.. ;) Magari samo povej na katerem mestu je merkur..? :)

Odgovori