2016-11-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Nov 2016, 18:23

G_man napisal/-a:
miha napisal/-a:Imam 2 TOBS kremi (a sem 1 slucajno kupil od tebe :D?). Lahko drugic ta drugo probam ce zelis, nisem vedel da cakas.

Ta avokado me spominja po vonju na kumaro od Petal Pusher Fancies. Mislim da ni peklo, mogoe cisto malo (po pravici povedano sem hitel in nisem imel za mar)., Kar se tice performance-a je dober, priporocam.
Avokado je bla moja. No, me veseli, da ti ustreza :)
aja!?!? prej bi dal skoraj roko v ogenj (ampak ocitno se motim) da je bila TOBS Cedarwood :D :D ... :shock:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Nov 2016, 18:47

testing neuspešen...za igmur...daje samo povezavo na fotko...to ni zame...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Nov 2016, 18:59

brico napisal/-a:testing neuspešen...za igmur...daje samo povezavo na fotko...to ni zame...
ce imas link od fotke ga paste-as v post, oznacis cel link in kliknes na gump "Img" nad oknom kamor si pisal tekst (dalo ti bo oznako img v kvadratnih oklepajih okrog linka ki si ga paste-al oz oznacil, kar je oznaga za sliko), ko bos objavil bo vidno kot slika
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a blaz » 29 Nov 2016, 19:11

Slika

Slika

Da še jaz pristavim kakšen SOTD, preden bo leto 2016 izpelo. Pa tudi obljuba dela dolg :) Zato na tem mestu hvala članu foruma Tangerousu za milo La saponeria artigiana.
Opravičujem se za neumetniški fotki, ki so robustni do plafona ampak sem imel časovno stisko. Vsaj resolucija je OK. :)

Brada je bila stara vsaj štiri dni, če ne še več in sem z veseljem pričakoval, da zarežem z Mühle brivnikom skozi, kot z vročim nožom skozi maslo. Zjturaj po svojem zajtrku in kavi malo relaxiram kot je že v navadi. To balkansko - črno gorsko sem nehote osvojil :) :) Rad imam umirjen začetek dneva. Ko le blagovolim, da bi dvignil leno rit, pogledam na uro in malo izračunam za koliko časa lahko grem tečit, ker danes imam (sem imel) razgovor za službo in je treba upoštevat slabo uro za britje. Po dobrih 30 min tekanja na zelo svežem zraku, kar je imelo za posledico prebujene čute in pekoče/žgečkajoče občutek na obrazu.

Malo počakam, da se koža privadi na notranjo temperaturo. Vmes namočim čopič in poiščem ustrezno zvočno podlago na youtube-u. Najdem fukiš easy instrumetalni jazz set. Že prvi komad, ki je preigraval Ain't No Sunshine whensShe's gone me je postavil v pravo razpoloženje. Umijem obraz z namenskim milom, ki sem ga kupil v L Occitanu.
Naredim peno po svojih najboljših močeh. Na čopič nabiram veliko mila.Vsaj zdi se mi, ker občutim, kako postaja težji v obratih. Pričakoval sem, da bo milo ob dodatku nekaj kapljic vode v čopič eksplodiralo. Pa nič. Nič ne de. Obraz še enkrat splahnem z vodo iz umivalnika, ker se je osušil. Moja koža je očitno žejna kot žolna in stvari delam prepočasi....verjetno. Prijeten občutek pene na obrazu, na katerem še dograjujem peno. Všečno milo za enkrat.

Obraz obrijem nekako v treh pehodih. Ne vem čemu bi pripisal današnje mehke mirne gibe roke. Milo, jazz, jutranjih 30 min teka na mrazu, res nevem. Vsekakor über zadovolljen. Na vratu nekako ni sledi iritacije in tudi ureznin ni videti. Zakon! Kaj naj to smatram kot dober znak za uspešni razgovor? Hitro se še stuširam, ker kljub solidnemu britju ne bom prepričal, če bom tam prešvican in v tekaških španarcah. Kakor hitro sem osošil obraz, sem opazil kako se pojavljajo rdeče pike. "Shit! Naj gre v maloro! pa saj sem res minimalno čaral po vratu!! Pa dobro no, upam da Cade reši zadevo. Sicer pa iritacija je blaga, " sem si rekel in začel na okoli bezljat kot kura, ker sem opazil, da imam samo še 20 min, da se spokam v svoj avto. Med živčnim skakanjem soba - kopalnica in gledanjem, če je iritacija se kaj zmanjšala, sem še naflodral malo Niveje na vrat. Mislim, da je to pomagalo.

S tem, kar sem videl v ogledalu sem bil zadovoljen. Po razgovoru sem tudi detaljno pretipal obraz in ugotovil, da sem naredil današnje britje spodobno in zadovoljivo. Lahko bi rekel, da nivoju. In da ne pozabim. To milo zame nima minusa. Samo plus in to sta dva: 1. milo na obrazu in na čopiču se ne suši hitro, lep čas zadrži vlago in konsistenco kreme 2. ne sneži po kopalnici. To je moj prvi vtis in upam, da bodo vsa nadaljna britja takšna ali k večjemu boljša (perfektna) :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Nov 2016, 19:13

ne gre...cazzo duro...ne grem se več
Zadnjič spremenil brico, dne 29 Nov 2016, 19:32, skupaj popravljeno 5 krat.
...is a good man without a good knife really a good man ?

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a mango » 29 Nov 2016, 19:25

Sem poizkusil objavit tvojo sliko in mi je v predogledu pokazalo da bo slika ogromna. Mislim da bo pomagalo, če sliko v imgurju zmanjšaš na širino 800 pikslov ob nespremenjenem razmerju širina:višina

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Nov 2016, 21:14

brico napisal/-a:testing neuspešen...za igmur...daje samo povezavo na fotko...to ni zame...
Ti rečem, @brico, da dlje ko boš odlašal s tistim čajem, na katerega te vabim, dlje te bodo hecale fotke :mrgreen:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Nov 2016, 21:55

milo: Seifenglatt Savon a Raser
copic: silvertip badger (custom)
brivnik: Mulcuto slant (w Feather)
AS: Wars
2016-11-29 SOTD by miha @www.britev.si.jpg
2016-11-29 SOTD by miha @www.britev.si
2016-11-29 SOTD by miha @www.britev.si.jpg (203.82KiB)Pogledano 8829 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 30 Nov 2016, 20:29

Ko ti pod nosom zadišijo klinčki, že kar nekako veš da so prazniki pred vrati in tako se je tudi končal moj no shave november. cel mesec me je brada srbela, danes pa je bilo pravo olajšanje, ko je shavette-a postrgala ves novembrski narastek, zaključil pa sem s kombinacijo Gillete Black Beauty in Polsilver britvice na sredinski agresivnosti. Prvič v življenju sem uporabil pre shave gel, ki pa se mi zdi da mi je malo razdražil kožo, razen če je to posledica enega meseca ne-britja.
Overall imam dober občitek, kljub rahlemu skelenju ob uporabi alum blocka.
_IGP1746.jpg
_IGP1746.jpg (61.13KiB)Pogledano 8817 krat
If you don´t have a razor, make one

Odgovori