2014-09 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Bajkman
Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Sep 2014, 18:39

V veliki meri sem prepričan, da boš nad Cello še bolj navdušen, glede na to da ti je vonj sprejemljiv.

Imamo pa sedaj rdeči Proraso na razpolago tudi v Sloveniji pri tvbshaving. Tako da je dostopen in če je res tako dober... ;)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a akaj » 18 Sep 2014, 19:52

Vonj mi je super, ne sprejemljiv. Ceprav sem ze sam sebi malo tecen kolikokrat sem to omenil, a moram seenkrat, to je cisti marzipan in jaz ga obozujem, zato tudi vonj Celle.

Torej, kot sem napovedal, bril sem se s Cello. In to dvakrat. Vceraj zvecer je bla polomija. Naredil sem zanic peno. Mogoce je tudi malo vplivalo dejstvo da je milo karnekaj casa stalo od kar je bilo odprto(dobil sem jo od clana ki ni prenesel vonja), ampak kriv sem sevedno sam za slabo napravljeno peno. Sigurno sem zajel premajhno kolicino mila, naprej niti ni toliko vazno..
Ker je zelo slabo scitilo sem po passu in pol(wtg in xtg na licih, samo wtg na vratu, ker xtg na vratu ne delam, in atg bi bil katastrofa) spral obraz in pospravil vseskupaj. Tudi kozo mi je pustilo suho.

Drugi poskus danes zjutraj. Kot prvo sem dal na povrsino mila nekaj vodo da se omehca(in mogoce malo "ozivi" ker je pocivala mesece po odprtju) in zacel sem nalagat z bolj mokrim copicem in nalagal dlje kot vceraj. Kmalu sem videl da ratuje nekaj cisto drugega kot v prvem poskusu. Pena je bila bol svetleca, kremna, mazava. Skratka neprimerljivo. Bril sem XTG in ATG na licih in WTG in ATG na vratu. Zelo zadovoljivo britje.
morda malenkost bol spolzka kot rdeci proraso, ampak za ostalo mi jè bolj vsec rdeci proraso-bolj kremna pena in lepsi obcutek koze po britju(pustil mi je kozo bol mehko).

Zna se se kaj spremenit ko se bolj nastudiram penjenje Celle, tako da bom se kaj dopisap v prihodnjih tednih, ker Proraso red s katerim sem jo primerjal, sem takrat res zadel penjenje da bolj ne bi mogel.

Aja naj se odgovorim Bajkmanu glede rdecega Prorasa, da ga je mozno kupit/narocit v Slovenij je ODLICNA novica zame. DEFINITIVNO ga bom narocil, ko porabim ta dva ki jih imam.

Bajkman

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Sep 2014, 23:20

Pol pa je Proraso vseeno zelo dober, sploh glede na ceno. Morda imam samo jaz to nesrečo, da meni enostavno "ne sede". Kupil si bom še enkrat rdeče milo, rdečo kremo pa še vedno imam.

Da pa bi Proraso pri meni premagal Cello, se bo pa moral močno močno potruditi.. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Sep 2014, 05:48

BW scena: Standard Razor Black (DE) / soap Strop shoppe / brush Semogue LE 2012

Slika
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Primorec » 19 Sep 2014, 16:54

@bajkman: Pri meni glede rdečega proraso mila (ne kreme) ni bilo dileme niti za sekundo..Proraso red gladko poseka cello po mojem mnenju..Verjetno se še spomniš mojega rejvanja glede tega mila par mesecev nazaj..No v glavnem mnenje se medtem ni spremenilo..Prijetno me je presenetil tudi beli proraso, medtem ko zeleni je bil zelo povprečen..Kar se vonja tiče zmaga beli proraso, predvsem krema za pred britjem..
Kreme za britje od prorasa pa nimam nobene tako da primerjave mila vs. kreme ne morem dat..Po forumskih mnenjih je milo boljše od kreme..

Aja: bo kaj z recenzijo Harris-a? me full zanima..

Bajkman

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Sep 2014, 18:21

Primorec napisal/-a:@bajkman: Pri meni glede rdečega proraso mila (ne kreme) ni bilo dileme niti za sekundo
Sam imam izkušnje tudi z rdečim milom. Nekajkrat sem se z njim obril, ker pa me ni navdušil, sem ga podaril kolegu. Zgleda, da si ga bom šel izboriti nazaj. :D
Primorec napisal/-a:Verjetno se še spomniš mojega rejvanja glede tega mila par mesecev nazaj..
Dobro se spomnim. tako natančno, da je ponovno branje nepotrebno. Komentiram lahko le, da te morda nisem čisto resno jemal. :oops: Glede na moje drugačne izkušnje. A možno, da sem karkoli naredil narobe.
Primorec napisal/-a:Prijetno me je presenetil tudi beli proraso
Dober do kože, a premalo drseč. Tukaj pa sem siguren v izjave, saj ga dokaj redno uporabljam.
Primorec napisal/-a:Aja: bo kaj z recenzijo Harris-a? me full zanima..
Danes bi bila lahko recenzija, ampak sem se obril pri majstru. :oops: To priložnost imam redko, tako da ni bilo dileme. D.R. Harris bom probal danes vsaj na roki in takoj sporočil občutke, kateri sicer ne bodo popolnoma iz prakse. Ampak se ne morem takoj lotiti, saj moram k sosedu urediti računalnik. Pričakujem, da ne bo dolgo trajalo.
Naslednje britje bo z Harrisom v pravem pomenu besede.
Imata pa to milo tudi @simon in @miha, ter tudi @akaj, kateri je specifikacije že komentiral kot neprekosljive. In ker ni začetnik, lahko mnenju verjamemo. Znanost pa, za razliko od religije, temelji na večkratnem preverjanju, zato bom @akaja "preveril". :lol:

Uporabniški avatar
Paolo antonio tondi
Prispevkov:94
Pridružen:20 Avg 2014, 13:48

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Paolo antonio tondi » 20 Sep 2014, 07:32

Slika

zdravo in dober vikend vsem
danes v črno-beli

Uporabniški avatar
Paolo antonio tondi
Prispevkov:94
Pridružen:20 Avg 2014, 13:48

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Paolo antonio tondi » 20 Sep 2014, 07:32


Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 20 Sep 2014, 17:31

Slika

D.R.Harris Windsor sem prvič nalagal direktno na obraz.Milo ima očitno zelo majhno porabo in se enostavno peni.Vonj je prijeten ,ampak pustimo to.Bolj pomembno je ,da mi deluje izredno naravno in popolnoma neagresivno do kože tako kot MWF.Trenutno edini minus temu milu pa je nekoliko suh občutek na koži po britju?
Naslednjič se seli v vročo posodo,uporabil bom drugo kombinacijo in čas bo pokazal kako se bo odrezal na mojem tipu kože.
Zdej grem pa tablete jest ,pa čaj pit ker me vročina daje. :twisted: :twisted: :twisted:

Bajkman

Re: 2014-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Sep 2014, 17:56

Ravno za suho kozo mi je na ZS pisal tudi Miha. Sam tega nisem obcutil, ampak delal sem na roki. Lahko da bo na obrazu cisto drugace.

@simon, snops pa pod kouter presvicat!

Odgovori