Kako na forumu prikazati slike

Pravila, obvestila ter ostale uradne stvari.
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Avg 2015, 20:59

No, jaz ostajam na shrani.si.

Vsaj dokler ne ugotovim, da mi izgubljajo fotke.

Bajkman

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Avg 2015, 21:06

Za imgur sicer ne vem, koliko izgubljajo in koliko ne. A je med ponudniki te storitve najbolje ocenjen. Ker funkcionalno shrani.si deluje precej bolj lešinarsko.
Na imgur komot urejaš fotko, spreminjaš resolucijo, direktno daš, da prevzame sliko z druge spletne strani itd.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Avg 2015, 21:08

Hecno, ampak meni shrani.si nudi vse, kar rabim.

Sliko uploadam, določim resolucijo, na katero naj jo zmanjša, določim lokacijo, kjer jo hočem imeti, ponudi mi 4 linke, ki jih lahko poljubno uporabljam in s tem imam vse, kar rabim.

Bajkman

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Avg 2015, 21:11

Ampak ko je slika enkrat naložena, ne moreš z njo delati več čisto nič. In to je tisto, kjer imgur nudi veliko več.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Avg 2015, 21:12

Pa saj ravno tega ne rabim :)

Bajkman

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Avg 2015, 21:15

Jaz pa moram kdaj zmanjšati že naloženo sliko. In kaj, na shrani.si bi moral ponovno nalagati. Imgur pa klik in naredi še eno sliko z definirano manjšo resolucijo, katero celo sam določiš.
Pri shrani.si pa lahko samo izbiraš širino (ne višine), pa še to samo po korakih.

Glede funkcionalnosti (in tudi hitrosti) shrani.si precej zaostaja.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Avg 2015, 21:23

Saj ne rečem, Imgur premore cvetke, ki jih marsikdo z veseljem izkoristi.

Mimogrede, 'resizing po širini' je v bistvu proporcionalni resizing. Ohranja standardno resolucijo. To ni pomanjkljivost, to je uporabna funkcionalnost.

Bajkman

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Avg 2015, 22:02

Ja, ampak če imaš na strani maksimalno resolucijo, kot smo jo nekaj cajta imeli na tem forumu (morda še vedno), je maksimum po širini in višini. Recimo 800x800.

Imaš sliko, kateri določiš širino 800, s tem pa še vedno presegaš višino, če je slika pokončna. In če ne poznaš razmerja slike (vsaj pri meni je drugačno s telefona ali pa fotoaparata), je spet heba.
Imgur pa višjo cifro zmanjšaš na 800, druga pa se proporcionalno zmanjša, da ohrani razmerje.

Bajkman

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Nov 2015, 10:21

Ena novost pa vendarle je. Namreč za prikaz slike se NI več potrebno mučiti z Imgur, shrani.si in podobnimi rešitvami, katere so do sedaj bile nepraktične in nezanesljive. Sedaj se enostavno lahko naloži sliko direktno na forum:

http://prntscr.com/92y0nt

Novost seveda pozdravljam, a to nikakor ne nadomesti Tapatalka, kateri bi moral biti prednosten.
Priponke
stusj8.png
stusj8.png (79.76KiB)Pogledano 16484 krat

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Kako na forumu prikazati slike

Odgovor Napisal/-a Puskin » 15 Nov 2015, 13:14

No pa da probam!
Nothing less...than BBS

Odgovori