Čiščenje čopičev

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a simon » 29 Maj 2014, 20:22

Slika
Milo za čiščenje čopičev kupljeno v Müller.Deluje o ceni pa nimam pojma?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Maj 2014, 21:46

prvic slisim,.. jaz ocistim z blagim alkoholnim kisom in samponom... tako kot verjetno ostali :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Mar 2015, 10:54

Je že kdo sprobal tole milo za čiščenje čopičev?

http://tvbshaving.com/Mens-Care/Da-Vinc ... rushes-40g

Vredno nakupa, ali stran vržen denar?

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a caus24 » 06 Mar 2015, 11:00

Zakaj bi ga pa čistil. Spereš z vročo vodo, dobro streseš, obrišeš rahlo v brisačo in pustiš da se posuši.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Mar 2015, 11:04

Čopič se sčasoma navleče maščobe iz mil, ki se je ne da kar tako oprati. Poleg tega vsebuje tudi nemalo odmrlih kožnih celic in ko to začne s pomočjo vlage in toplote razpadat in oddajat vonj, bi ga z veseljem kdaj pa kdaj očistil.

Saj, neprijetne vonje prekrivajo močno odišavljena brivska mila, ampak vseeno, nečistoč je med dlakami precej.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 16 Jul 2016, 09:58

Jaz sem nazadnje novega merjasca namočil za pol ure v raztopino detergenta, ga opral, z njim spenil trdo milo za roke, ga pustil nekaj minut in nato spenil še palmolive milo. Kar tako naložemega sem za nekaj ur odložil na lijak in moram rečt, da vonja po novem čopiču skoraj ni več
If you don´t have a razor, make one

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 30 Dec 2017, 04:11

Nisem uporabil nobenega čistila, nobenega kisa, nič. Samo voda in ožemanje in zadeva ne smrdi. Po enem letu je čisto okej.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a vostok » 30 Dec 2017, 17:10

Vsakih nekaj mesecev šampon in balzam za lase. V redni uporabi je cca 5 čopičev, ki jih po britju dobro sperem pod toplo vodo, osušim z brisačo in pustim, da se do konca posušijo na zraku. Nikoli nobenega neprijetnega vonja, ne glede na material čopiča.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
stick
Prispevkov:24
Pridružen:20 Mar 2018, 14:10
Kraj:Velenje

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a stick » 21 Mar 2018, 13:33

Meni se vedno zdi da dobro operem čopič, ampak se nekako pozna s časom, da postane čopič kako naj rečem "utrujen" ali kaj takega ? :roll: :) Jaz to opazim po tem, ko dam čopič namakat v toplo vodo pred britjem, potrebuje čopič veliko več časa namakanja da se zmehča. Kot bi se nekakšna plast maščobe ustvarila na dlakah.. upam da je razumljivo, ker ne znam drugače opisat.

Veliko bolj mehek je čopič, če ga redno čistim kar pa zgleda nekako takole..

1x na 2-3 mesece ga namakam cca 5 minut v topli vodi z tekočim milom za posodo + jabolčni kis.
Kisa dam res malo toliko da pokrije konice čopiča ko je v kozarcu z glavo navzdol.
Tekoče milo - ni važno katero, jaz uporabljam Pril beli..
Nalijem tople vode dokler ne pride pod vrh vozla na čopiču.
Mislim da je 5 minut veliko preveč ker kis deluje skoraj takoj na ostanke mila in maščom v vozlu čopiča ampak, tukaj se mi ne mudi, kadar delam to, si vzamem čas.
Vsake toliko zavrtim čopič v tej mešanici in ga parkrat potunkam da pride tekočina tudi v vozel.
Vozle sicer ni priporočljivo namakat zato tudi tunkam kot sem opisal. Nekateri potopijo cel čopič v tekočino - tudi prav, vsak po svoje kar je prav.
Vse poti vodijo v Rim :D

Skratka, po parih minutah dobro sperem čopič pod toplo vodo, obrišem v brisači in to je to. Čopič vedno postavim z glavo navzgor, kar naj bi bil "a big no no" ampak jaz nimam problema s tem. Čopič je na odprtem in važno je da lahko zrak "kroži" v prostoru.

Po končanem procesu ki sem ga opisal zgoraj je čopič kot nov. Mehek, čist.. Res res malenkost se voha kis ampak če namerno ne vohaš čopič ne zavohaš, ko pa prvič uporabiš čopič, pa nemudoma spet diši po zadnjem uporabljenem milu.
Vsak ima svoj način, najbolj važno pa je da zadeva deluje za vsakega posameznika. Meni deluje in to bom prakticiral še naprej.

Veselo britje :D
Nejc
Veselo britje :D
Nejc

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Čiščenje čopičev

Odgovor Napisal/-a G_man » 22 Mar 2018, 14:07

Čopič lahko umiješ/razmastiš tudi s šamponom za lase, potem pa še z balzamom za lase.

Kolikor jaz vem, ni nič narobe, če čopič postaviš na glavo. Veliko bolj pomembno je, da ga otreseš, sicer voda teče v vozel. Tudi kar se sušenja tiče, ne verjamem, da je razlika med enim ali drugim načinom. Simpson je menda včasih (mogoče še vedno?) v navodilih celo izpostavil, da ga je treba postaviti s ščetinami navzgor. In najbrž tudi ni naključje, da ima 90+% čopičev raven zaključek ročaja :)

Odgovori