Pozdrav

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58
Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 28 Jul 2017, 23:14

Pozdravljeni!

Moje ime je Miha. Star sem 36 let. Slučajno sem našel forum ter ga pričel prebirati. Tako sem se navdušil, da sem se odločil, da tudi jaz poizkusim. Z mokrim britjem se sedaj mučim približno 1 mesec. Kot večina sem najprej kupil najlažje dostopnega Wilkinsona, nato pa sem preko neta naročil Muhleja R89 ter milo Cella. Z mojim britjem zaenkrat še nisem čisto zadovoljen. Včasih mi rata boljše, včasih slabše. Jezi me predvsem, ko se mi na vratu koža iritira, najbrž zaradi prevelike želje po gladkosti in posledično preveč popravki. Upam, da bo kmalu bolje. :)

Veselo prebiram vaše zelo uporabne nasvete in vadim, vadim...

Hvala še enkrat in lep pozdrav!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Jul 2017, 23:16

The answer is... Wellcome!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Jul 2017, 01:44

Ooo pozdravljen, lepo je slisati da smo te navdusili, se bolj da si se ze lotil zadeve. Ce te kaj dolocenega muci kar vprasaj in bomo z veseljem pomagali ;).
britev.si ruleeees :)

question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 16 Nov 2017, 19:12

Evo, da se po dolgem času malo oglasim med vami in povem, kako kaj poteka britje. Če se obrijem samo WTG in XTG koža še kar v redu prenese, samo ni pa to gladko tako kot si želim. Če pa grem tudi v ATG smeri se sicer obrijem bolj gladko vendar se mi čez nekaj časa okoli ust začnejo pojavljati čisto drobni beli mozoljčki. Izgleda kot da mozoljček nastane točno na mestu kjer izrašča dlaka. Tako, da sem ATG zaenkrat opustil. Se komu kaj sanja zakaj se mi to pojavlja?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Nov 2017, 19:35

Imaš že rabljeno britvico in preveč pritiskaš?

Britvica v ATG smeri svoje delo najbolje opravi, ko je ostra in brezhibna, zato takrat ne potrebuješ prav nobenega pritiska, ampak samo rahlo vlečeš in britvici pustiš, da opravi, kar mora.

question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 16 Nov 2017, 19:49

Hvala za odgovor olly.

Zdaj ko si to omenil sem pomislil da najbrž res pride do tega takrat ko je britvica že večkrat uporabljena. Ponavadi jo zamenjam po cca 5 - 6 britjih. Imam pa zelo trde dlake, sploh po bradi zato bi jo najbrž moral zamenjati prej. Preizkušam še različne. Trenutno se mi najbolj dopadeta Person SI in Wilkinson.

Pri pritisku bi pa najbrž tudi lahko bil nežnejši. Bom jutri bolj pozoren na to. Se mi pa zdi, da če ne pritisnem malo bolj močno mi brivnik, sploh na območju brade kar odskakuje :evil: .

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Nov 2017, 19:53

Tudi jaz imam trde dlake, pa mi brivnik nikdar ne odskakuje. Če ti odskakuje, potem vlečeš brivnik preveč pravokotno na kožo. Z drugimi besedami, nimaš pravega kota. Da ujameš pravega, stori takole: brivnikov top cap nasloni na kožo tako, da bo ročaj brivnika pravokoten na kožo. Potem pa ročaj počasi spuščaj proti tlom do te mere, da britvica zagrabi dlake. Na tej točki je kot pravi.

Pri trdi bradi je 5-6 britij za britvico odločno preveč. Čemu bi šparal z britvicami, saj so poceni?

question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 16 Nov 2017, 20:48

Ja z britvicami res ni za šparat v nedogled. Bom zdaj zamenjal prej. S tem kotom pa se bom tudi probal poigrat in malo bolj naštudirat zadevo. Se mi zdi, da po licih, kjer je več ravne površine še kar gre nekako, po bradi in vratu se pa še kar izgubim.

Mogoče jaz tudi v isti smeri prevečkrat podrgnem po istem mestu. Če gledam na youtubu naredijo samo 1 poteg po koži kjer je nanesena pena in za naslednji poteg v drugi smeri nanese novo peno in spet potegne samo 1x v tej drugi smeri. Ampak imam občutek, da če bi jaz potegnil recimo samo 1x WTG in samo 1x XTG ne bi bilo še nobenega učinka. Če me razumeš kaj sem mislil povedati s tem?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Nov 2017, 20:49

Itak da razumem. Saj zato pa imamo buffing :)

question
Prispevkov:18
Pridružen:13 Jul 2017, 14:58

Re: Pozdrav

Odgovor Napisal/-a question » 16 Nov 2017, 21:07

Se pravi uporabljam tehniko za katero sploh nisem vedel da obstaja :D

Odgovori