2017-03-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Feb 2017, 22:06

Britja dneva v mesecu marcu (2017) :).
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 05 Mar 2017, 10:02

Slika

Današnje 5 britje z cobro.
Moram povedat da je britje z tem brivnikom postreglo eno od boljših če ne najboljše britje z brivnikom v zadnjih dveh letih. Na žalost je pa kar nekaj stvari katere me motijo.

V primerjavi z Mongoosom je defintivno zmagovalec v britju. Je pa kvaliteta in natačnost izdeleave Mungosa na dosti višji ravni kot je Cobre. Od brivnika kateri stane 200$ (plus ostali stroški) osebno pričakujem malo več. To bi še nekako požrl, ampak to da se z temi žiletkami jaz lahko obrijem samo dvakrat udobno je rahel nesmisel. Ne vem če je ravno poštena primerjava z polsilverjom ampak tam dobim z eno žiletko 5 britij. Cena 20 Fether žiletk je 11€ cena 100 Polsilver pa trenutno 15€.
Po današnjem britju sem se 99% odločil da si tega brivnika ne bom kupil.

Rad bi se pa ponovno zahvalil Ollyu za posojo brivnika in ker mi je omogočil da sem naredil primerjavo.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Mar 2017, 20:37

Zelo me preseneča, ker praviš, da ti britvice ne zdržijo več kot samo dve britji :shock:

Jaz britja z eno samo britvico kar nizam eno za drugim in odneham, ko začne cukat. Brije še vedno, ampak cuka - takrat se je znebim.

Ni mi jasno, v čem je finta. Si prepričan, da ne briješ sirkove krtače? :)

Kar se tiče kvalitete izdelave, ki si jo omenil, je v bistvu takole: jaz ne pričakujem, da bo nekaj tako oblikovno razkošnega, kot je Cobra, kakorkoli konkuriralo geometrijsko pravilnima AS-D2 in Mongooseu, ki sta narejena strojno in iz inoxa, Cobra pa je medeninasta, s slojem kroma, ali niklja in lita. Dvomim, da obstajata dve enaki Cobri, če bi ju šel merit z nonijem.

Kaj točno te pa moti pri kvaliteti in natančnosti izdelave? Jaz namreč pri tem nisem opazil nobenih pomanjkljivosti.

Geometrija glave je vrhunska, britvica je vpeta nepremično, plasti niklja/kroma na medenini pa itak ne moreš primerjati z inoxom.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 05 Mar 2017, 21:41

olly napisal/-a:Zelo me preseneča, ker praviš, da ti britvice ne zdržijo več kot samo dve britji :shock:

Jaz britja z eno samo britvico kar nizam eno za drugim in odneham, ko začne cukat. Brije še vedno, ampak cuka - takrat se je znebim.

Ni mi jasno, v čem je finta. Si prepričan, da ne briješ sirkove krtače? :)

Kar se tiče kvalitete izdelave, ki si jo omenil, je v bistvu takole: jaz ne pričakujem, da bo nekaj tako oblikovno razkošnega, kot je Cobra, kakorkoli konkuriralo geometrijsko pravilnima AS-D2 in Mongooseu, ki sta narejena strojno in iz inoxa, Cobra pa je medeninasta, s slojem kroma, ali niklja in lita. Dvomim, da obstajata dve enaki Cobri, če bi ju šel merit z nonijem.

Kaj točno te pa moti pri kvaliteti in natančnosti izdelave? Jaz namreč pri tem nisem opazil nobenih pomanjkljivosti.

Geometrija glave je vrhunska, britvica je vpeta nepremično, plasti niklja/kroma na medenini pa itak ne moreš primerjati z inoxom.

Britvice so zdržale 2 britji in so zacele cukat, ker nisem bil siguren ce je to mozno sem sredi britja vzel AS-D2 z nekajkrat uporabljeno polsilver in je bil očutek kot da bi novo žiletko vstavil.

Glede kvalitete izdelave je pač moje mnenje da bi lahko brivnik kateri stane 200 ali vec dolarjev bil malo bolj natančno izdelan. Ne spoznam se na procese izdelave ampak v današnjem času mislim da to ne bi smel biti problem.
Sem pa malo bral po drugih forumih in je ogromno ljudi te brivnike vrnilo nazaj ker so bili zelo slabo in nenatančno izdelani.
Pač takšno je moje mnenje da če bi že odštel 200 za brivnik pričakujem da je vrhunsko izdelan in da mi ni potrebno britvice menjat po dveh britjih. Je pa res da sem v tistih dveh britjih bil vrhunsko obrit.

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a kavka » 06 Mar 2017, 20:13

Za današnje britje je bilo potrebno:
-ena ura časa
-trije kamni
-eno pivo
-standard brivski pripomočki
-The wall v ozadju
Filarmonica (2).jpg
Filarmonica (2).jpg (85.08KiB)Pogledano 7110 krat
Danes s kočijažem prišel Španec :mrgreen:
Delaaaaaa
LP Gorazd

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Mar 2017, 20:15

Lepa Španka! Čestitke!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Mar 2017, 20:24

... in kavka? kako se ti zdi povsod opevana Filarmonica :)?
britev.si ruleeees :)

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a kavka » 06 Mar 2017, 20:29

miha napisal/-a:... in kavka? kako se ti zdi povsod opevana Filarmonica :)?
Brez premisleka priporočam. Najboljše britje do sedaj, pa se bom moral še malo poigrati z brušenjem.

LP Gorazd

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Mar 2017, 20:35

kavka napisal/-a:
miha napisal/-a:... in kavka? kako se ti zdi povsod opevana Filarmonica :)?
Brez premisleka priporočam. Najboljše britje do sedaj, pa se bom moral še malo poigrati z brušenjem.

LP Gorazd
:) 8-)
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: 2017-03-SOTD

Odgovor Napisal/-a vostok » 07 Mar 2017, 20:32

SOTD32.jpg
SOTD32.jpg (138.88KiB)Pogledano 7079 krat
čopič: Semogue S.O.C. 2 band jazbec
milo: EUFROS Ylang Ylang
britev: Filarmonica 14 Jose Monserrat POU
AS: Pinaud Lilac Vegetal

Da vskočim v temo; ja Filarmonica je res odlična britev. AS Pinaud sem uporabil drugič ali tretjič in sem ravno tako izredno zadovoljen. Dobra nega kože ter prijeten, nevsiljiv vonj, ki traja ves dan (uporabil kot AS in toaletno vodo).

Danes je bil dober dan za britje :D Happy shaver 8-)

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Odgovori