Artist club shavette

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Dec 2016, 21:27

Še en tip brivnika obstaja na trgu, ki ga začuda skoraj nismo omenjali na forumu, čeprav je stvar zanimiva: gre za shavette in t.i. kamisori-je, ki uporabljajo Feather Artist Club in Kai Captain žiletke!

Poznamo več ali manj štiri proizvajalce, dva velika in dva posnemovalca:
1) Feather
izdeluje folding razor (klasična šaveta) in japanese style (kamisori, čeprav to tehnično ni kamisori, saj naj bi le-ta imel asimetrično rezilo).
Zaradi praktičnosti ju bom od zdaj naprej naslavljal šaveta ter kamisori. Prav tako tisti del šavete, kjer štrli ven rezilo, laično poimenoval kar rezilo. ;)

- Feather šaveta SS:
Slika

- Feather šaveta DX:
Slika

Razlika med tipom SS in DX je v rezilu, oz. prijemališču britvice. SS ima poudarjen rob, kar je novejši Featherjev pristop in bi naj omogočal manj točkovno porazdelitev pritiska in tako razbremenil kožo tik pod rezilom. DX te razširitve nima in tako menda bolj posnema pravo britev. S SS tipom posledično tudi ne moremo briti pod zelo majhnim kotom, saj z britvico zaradi razširitve ne "dosežemo" kože.
Še slikovna primerjava:
Slika

- Feather kamisori SS:
Slika

- Feather kamisori DX:
Slika

Tu gre za enak sistem rezil, le ročaja sta ravna.

2) Kai
Prav tako izdeluje šaveto in kamisori.
- Kai Captain Standard šaveta:
Slika

- Kai Captain Standard kamisori:
Slika

- Kai Captain Excelia šaveta&kamisori:
Slika

Zelo groba primerjava Feather Vs Kai bi šla takole: oboje so zelo kvalitetne šavete. Najdražje, ki uporabljajo tudi najboljše materale, so Feather DX in Kai Excelia, Feather SS in Kai Captain Standard so en nivo nižje, čeprav še vedno kvalitetno izdelane. Feahter SS je glede rezila posebnež, Feather DX in vse Kai izvedenke pa so podobne in bolje posnemajo britve.

3) CJB kamisori:
Gre za korejski klon, ki se dobi precej ceneje in rezilo je podobno Kai kamisorijem. Te se redno pojavljajo tudi na ebay-ju, vendar se da po forumih zaslediti, da so težave z vzmetmi, ki držijo britvico, zato niso zelo zelo zanesljive. Mogoče dobre za poskus za nekoga, ki se s tem prvič srečuje.

- CJB kamisori:
Slika

4) Sam Seong kamisori
O teh pa piše precej malo. Gre že za en klon, tu se pa moje znanje konča.
Slika

Če koga zanima, ali si jaz katero od teh lastim? Žal ne. Sem pa zelo blizu tega, da si eno privoščim. S tem razlogom sem zadevo tudi malo preštudiral in zdelo se mi je prav, da informacije delim tule :)
Nagibam se pa h Kai Captain Standard kamisori-ju 8-)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2016, 21:36

hm, zanimiva tema,.. zakaj nismo o tem pisali, po moje je za to glavn irazog cena teh shavette, snaejo namrec 100 euro in vec ce se ne motim, posledicno jih po moje nobeden med nami nima..

Glede na izkusnje z artist club SE britvicami mora to delati ko sus :)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Dec 2016, 22:00

Najbrž imaš prav. Čeprav Kai šaveto/kamisori, prav tako Feather SS, se da dobiti za manjši denar kot recimo AS-D2 in slednjega ima kar nekaj članov ;)
Delno je razlog po moje tudi v tem, da še pred nedavnim, razen redkih članov, nismo poznali SE žiletk tipa Artist Club. Tako da tudi meni so bile do pred kratkim te šavete španska vas.
Zdaj me pa mikajo. RAS simptomi, kot bi rekel @Vostok, so se spet poslabšali... :shock:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2016, 23:39

G_man napisal/-a:Najbrž imaš prav. Čeprav Kai šaveto/kamisori, prav tako Feather SS, se da dobiti za manjši denar kot recimo AS-D2 in slednjega ima kar nekaj članov ;)
Delno je razlog po moje tudi v tem, da še pred nedavnim, razen redkih članov, nismo poznali SE žiletk tipa Artist Club. Tako da tudi meni so bile do pred kratkim te šavete španska vas.
Zdaj me pa mikajo. RAS simptomi, kot bi rekel @Vostok, so se spet poslabšali... :shock:

:D :D ja zadnje cajte postajaa ta standard rezil "nove" vroce zemljice .


za shavette-ami gledjao tisti ki jim je investicija v britev predraga, ne vejo ce jim je/o to vsec, potem pogledjao prot ishavette-am, naadna shavette-a stane 1-10 euro, versus Feather Artist club shavette 100-200 euro, pol se je pa vsak odlocal posebej :roll: :D ,..
britev.si ruleeees :)

igor
Prispevkov:12
Pridružen:13 Feb 2016, 07:40

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a igor » 17 Dec 2016, 09:29

cene feather shavett se na ebayu zacnejo pri cca 60 eurih (s poštnino vred)
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... 5573.m1684

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Dec 2016, 11:39

Ex-queeze moi, sem mel napacne info zapecene v glavi ocitno..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a G_man » 17 Dec 2016, 18:57

Kolikor sem jaz bral po forumih, si folk tega niti ne kupuje kot prehod na britve, ampak nadomestilo (ker ne rabijo vzdrževanja). Čeprav za britvaše je najbrž tudi v brušenju in stropanju britve čar. Ne bi vedel :)
Marsikdo namreč komentira, da so te šavete zelo učinkovite (zaradi ostrine britvic), ampak dolgočasne.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Dec 2016, 19:00

mah, za take cene kot jih ti navajas se po moje splaca nabaviti, imas kot en mal odrugacen SE brivnik :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a G_man » 17 Dec 2016, 19:09

Ja, saj najbrž bom res. Sem se na ebayu skoraj dobil cjb kamisori-ja, ampak sem hotel ostati pod 22 eur (zaradi carine), pa je prodajalec hotel 24 :)

Pol pa qurc, rajši dan par 10 eur več in bo Kai.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Artist club shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Dec 2016, 20:21

..ceprav bi ti jaz skoraj bolj svetoval obliko zahodne britve kot kamisori, se mi zdi da se lazje prime in boljse uravnoezi, ceprav, glede na t o da nimas ne z 1 ne z 2. izkusenj bo po moje vseeno s cim zacnes :D
britev.si ruleeees :)

Odgovori