Shavemac čopič

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a G_man » 28 Sep 2016, 14:56

Že dolgo časa sanjam, kako si bom kupil jazbeca :)
Ne pričakujem amerike, ampak se mi vseeno zdi, da ga kot brivski entuzijast pač moram imeti v svojem brlogu. Vsaj enega.

Tole je target (http://www.shavemac.com/). A ima kdo kaj izkušenj? Namreč izbiram lahko širino/dolžino vozla, tip dlak in tudi obliko vozla (bulb, fan, flat). Tu je lahko 100 kombinacij.
Če bom moral na pamet, bom najbrž izbral Fan shape, Silvertip D01 (3-band badger hair) 23mm širina, 54 mm dolžina. Na ročaju bo pisalo: "Fuck U, give me back my tail!" Ne, hecam se.. :)

Veliko informacij sem dobil na tem linku: http://shavenook.com/showthread.php?tid=4598

@Miha, se mi zdi, da sem Shavemac-a videl v enem tvojem SOTD-ju. Hočeš pokomentirat? Katero varianto imaš ti?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2016, 15:32

Dobro si videl. Mam shavemack-a D01. Mer vozla ne vem, kupil sem rabljenega. Ce se ne motim si ga ze videl v zivo. Ta moj je copic z dlako ki ima najmocnekso hrbtenico. Moj je bupb, ce bi izbiral bi verjetno kaksnega bolj ravno oblikovanega... priporocam nakup, poceni pa verjetno ravno ne bo..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a G_man » 28 Sep 2016, 16:08

Če sem ga videl v živo, se tega takrat nisem zavedal :)
Ja, tudi jaz sem bral, da ima D01 dobro hrbtenico, ampak vseeno mehke konice. To bi mi bilo kul, ker če bom kupil badgerja, ki bo ves mehek, potem sem samo dobil organskega plissona.. In mi sintetični čisto dobro služi. Zato pa ne bi pretiraval pri širini vozla, ker bo pretrd in najbrž tudi flow ne bo tapravi.

Ampak čakaj.. Najmočnejšo hrbtenico med tvojimi badgerji, ali med vsemi čopiči? :?: :shock:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2016, 20:10

Med vsemi copici ki jih imam. Ko se vidiva ti lahko pokazem. Dobro hrbtenico, mehak in nizja cena od shavemacka je npr Semogue SOC2...

Mere shavemacka so, 24xmm sirina in 40 mm visina vozla..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Sep 2016, 20:14

evo sem ti naredi le eno slikico za primerjavo z ostalimi copici, na sliki spodaj so (z leve):

Shavemack silvertip D01 - Semogue SOC2 - Plisson
Shavemack D01 vs Semogue SOC2 vs Plisson @ www.britev.si.jpg
Shavemack D01 vs Semogue SOC2 vs Plisson @ www.britev.si
Shavemack D01 vs Semogue SOC2 vs Plisson @ www.britev.si.jpg (291.79KiB)Pogledano 14987 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a G_man » 28 Sep 2016, 23:25

miha napisal/-a:Med vsemi copici ki jih imam. Ko se vidiva ti lahko pokazem. Dobro hrbtenico, mehak in nizja cena od shavemacka je npr Semogue SOC2...

Mere shavemacka so, 24xmm sirina in 40 mm visina vozla..
Najprej hvala za sliko ;)

Zdaj mi je pa tudi jasno, zakaj je to "najtrši" čopič, ki ga imaš. 24mm na 40mm je hudo razmerje (v prid hrbtenici, seveda).
Ja, prinesi ga s sabo, bo koristno za orientacijo.

Res sem pa pozabil na Semogue SOC2. Tega sem najprej gledal. Se mi zdi, da sem potem nekje slišal, da nima tako mehkih konic - a imam prav?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Sep 2016, 05:50

Odvisno v primerjavi s cim, oba malo pikata, upam da nimas pricakovanj o mehkobi glede na primerjavo s Plissonom ;)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a G_man » 29 Sep 2016, 08:44

Hja, še sam ne vem v primerjavi s čim... :)
To je itak brezveze na pamet razpravljat. Kak že pravijo: YMMV.

Drugače pa ja, v idealnem svetu pričakujem, da bo jazbečji čopič za 150€ mehek kot Plisson in pokončen kot Omega 10029 :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Sep 2016, 09:01

G_man napisal/-a:Drugače pa ja, v idealnem svetu pričakujem, da bo jazbečji čopič za 150€ mehek kot Plisson in pokončen kot Omega 10029 :D
Optimist :)

Jaz imam silvertip badgerja, Plissona in Semogue Misturo, mešanico merjasca in jazbeca. Bolj medsebojno različne čopiče, kot so ti trije, si težko predstavljam. Jasno je seveda, da je med njimi jazbec najprestižnejši in da je mešani Semogue najtrši in najbolj grob. In povem ti, rajši posežem po Semogue, ker je odličen v vseh pogledih - lepo nabira mila, tudi tista najbolj zoprna, pa z veliko učinkovitostjo vtira peno med goste in trde dlake na obrazu.

Plisson je fin, ko je treba milo, ki se ne peni rado, dobro spenit, saj to delo opravlja z odliko. Je bolj zoprn, ker se na obrazu obnaša kot mokra cunja.

Silvertip badger je nekje med obema - ima nekaj mehkobe in ima nekaj hrbtenice, a je v bistvu nekaj srednjega - ne tič ne miš. Če veš, kaj hočem s tem povedat. V smislu funkcionalnosti.

Predlagam, da se pri izbiri čopiča fokusiraš na njegovo funkcionalno uporabnost, željo po božanju obraza pa preusmeri na ženske prste, ki bodo to opravile vrhunsko :)

Pa še to: težko razumem, da ima kdorkoli med nami tako nežno kožo na obrazu, da jo ziritira že čopič. Upam, da si kože ne razvajate z raznoraznimi kremicami in oblogami, kot to delajo babe. Na veter, sonce in mraz je treba it, to je pravo zdravilo za kožo!

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Shavemac čopič

Odgovor Napisal/-a G_man » 29 Sep 2016, 09:27

olly napisal/-a:Plisson je fin, ko je treba milo, ki se ne peni rado, dobro spenit, saj to delo opravlja z odliko. Je bolj zoprn, ker se na obrazu obnaša kot mokra cunja.
Podpišem!
olly napisal/-a:Silvertip badger je nekje med obema - ima nekaj mehkobe in ima nekaj hrbtenice, a je v bistvu nekaj srednjega - ne tič ne miš. Če veš, kaj hočem s tem povedat. V smislu funkcionalnosti.
Evo, ravno zaradi tega, sem se zapičil v Shavemac D01 silvertip 3-band. Ta naj bi imel mehkobo silvertipa (ne pričakujem, da bo tako mehek kot Plisson) in dobro hrbtenico. Boljšo kot običajen silvertip.
Na splošno pa se strinjam s tvojim zapisom, da je silvertip nekje vmes. Če pa vzameš trše jazbečje dlake (ala pure/finest), potem je pa itak zelo podoben (cenejšemu) svinjskemu.
olly napisal/-a:Predlagam, da se pri izbiri čopiča fokusiraš na njegovo funkcionalno uporabnost, željo po božanju obraza pa preusmeri na ženske prste, ki bodo to opravile vrhunsko :)
Ali pa kupim živega jazbeca in ga uporabim za vzglavnik :D

Odgovori