2016-09-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Sep 2016, 10:01

G_man napisal/-a:Na drugi strani je toga (se ne zvija). Na pamet bi rekel, da je občutek bolj na strani britve, kot DE. Britvaši/SEisti popravite me, če se motim..
Nimamo te kaj popravljat, drži to, kar si napisal - SE brivniki s svojimi togimi britvicami so precej podobni britju z britvami.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 27 Sep 2016, 20:08

hja kaj naj rečem. Moja koža zahteva britje na tri dni in tole ni bilo ravno nek presežek v udobju. Pridelal sem si tri rdeče pikice (me niti ne moti) + pena mi je dražila kožo preden sploh britev prislonil k obrazu...ne vem kaj točno bi bilo temu vzrok ampak krivca sta lahko le dva: krema ali pa premalo spočita koža.
IMG_20160927_164644.jpg
IMG_20160927_164644.jpg (90.15KiB)Pogledano 8684 krat
Nivea sensitive krema za britje
L`Occitane Plisson
Sedef shavette
Gillette platinum
Barburys alum blok
Nivea sensitive AS balsam
Nivea men krema
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Sep 2016, 20:12

olly napisal/-a:
G_man napisal/-a:Na drugi strani je toga (se ne zvija). Na pamet bi rekel, da je občutek bolj na strani britve, kot DE. Britvaši/SEisti popravite me, če se motim..
Nimamo te kaj popravljat, drži to, kar si napisal - SE brivniki s svojimi togimi britvicami so precej podobni britju z britvami.
SE so gotovo blizje britvam kot DE,.. ni pa to ravno enako ali zelo podobno britju z britvami po mojem mnenju

mogoce Vostok ki zadnje casa uporablja tudi britev lahko kaj vec pove na to temo.. mogoce ce je celo brico opogumil in sel malo britev sprehajat :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Sep 2016, 20:49

evo se moj jutri zgodnje jutranji SOTD,... me je navdahnil G_man da jutri brijem s SE brivnikom Ever Ready in GEM britvico kot on ;) .. zraven se milo sPeick in silvertip jazbecji copic z ebenovina rocajem
2016-09-27 - SOTD by miha @www.britev.si.jpg
2016-09-27 - SOTD by miha @www.britev.si.jpg (313.32KiB)Pogledano 8682 krat

PS. se dodatek k prejsnjemu postu... ce zelite isti filing kot je britev v obliki DE ali SE brivnika priporocam Rolls razor ali njemu podobne iznajdbe :) ... link spodaj
http://britev.si/viewtopic.php?f=7&t=91 ... lls#p16286
http://britev.si/viewtopic.php?f=13&t=9 ... lls#p16352
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 27 Sep 2016, 21:06

miha napisal/-a:me je navdahnil G_man da jutri brijem s SE brivnikom Ever Ready in GEM britvico kot on ;) .. zraven se milo sPeick in silvertip jazbecji copic z ebenovina rocajem
Hehe, tudi izbiro mila sem ti vsilil. Telepatsko! Namreč, ko si prej spraševal po Phoenix&beau milu, sem ti mislil napisat, da mi po konstituciji deluje identično Speick milu. Pa sem rekel, najprej probam in bom potem pameten. Zdaj pa vidim speick v tvojem SOTD-ju :geek: :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Sep 2016, 21:08

G_man napisal/-a:
miha napisal/-a:me je navdahnil G_man da jutri brijem s SE brivnikom Ever Ready in GEM britvico kot on ;) .. zraven se milo sPeick in silvertip jazbecji copic z ebenovina rocajem
Hehe, tudi izbiro mila sem ti vsilil. Telepatsko! Namreč, ko si prej spraševal po Phoenix&beau milu, sem ti mislil napisat, da mi po konstituciji deluje identično Speick milu. Pa sem rekel, najprej probam in bom potem pameten. Zdaj pa vidim speick v tvojem SOTD-ju :geek: :lol:
uf samo to je pa res ze nevarno visok level mind connecting-a...
imam ze kovinsko cedilo na glavi, ojacano z alu folijo za male mozgane, probaj se 1x po moje ne bo vec delalo :twisted: :roll: :twisted: :o
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Sep 2016, 22:20

miha napisal/-a:
olly napisal/-a:
G_man napisal/-a:Na drugi strani je toga (se ne zvija). Na pamet bi rekel, da je občutek bolj na strani britve, kot DE. Britvaši/SEisti popravite me, če se motim..
Nimamo te kaj popravljat, drži to, kar si napisal - SE brivniki s svojimi togimi britvicami so precej podobni britju z britvami.
SE so gotovo blizje britvam kot DE,.. ni pa to ravno enako ali zelo podobno britju z britvami po mojem mnenju

mogoce Vostok ki zadnje casa uporablja tudi britev lahko kaj vec pove na to temo.. mogoce ce je celo brico opogumil in sel malo britev sprehajat :D
me vlečeš za jezik....pa naj ti bo.... ;) ...

ne vidim, čutim, nobene povezave med SE in britvo...res je da so kline bolj trde kot DE žiletke...sploh če vzamemo tipo Gem kline ki so bolj podobne strgalu za barve ali vinjete...
@olly@ lahko pove za široke SE Feather kline za Cobro ali tisti ki uporabljate Mongoosa...jaz lahko povem samo za SE Schick tipo kline...podobne vendar ožje, tipo Schick brivnik in novi Supply...obe klini sta narejeni bolj sofisticirano kot Gem...in držijo dlje....
podobnost z britvo?....ne...edino če je klina preveč izpostavljena...ali pa če vpneš klino v DE brivnik brez spodnje čeljusti... :lol: ....o tem je že bilo govora....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Sep 2016, 23:47

Jaz SE britvice z britvijo primerjam v smislu obnašanja na koži. Rezilo je togo, neupogljivo, daje občutek, kot bi se bril z nožem, ne pa s tankim lističem, ki se upogiba in odmika.

Ni treba iskati dlake v jajcu s temi primerjavami, ker je brivnik brivnik, britev pa britev. Pika.

Miha je lepo zaokrožil mojo misel - "SE so gotovo blizje britvam kot DE".

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Sep 2016, 08:17

...howgh...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-09-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 28 Sep 2016, 23:05

Slika
Aleppo milo -- L'occitane Plisson -- Stirling SDM -- Gillette Rocket HD -- Feather blade -- Speick AS

Odgovori