Malo o meni

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Tangerous
Prispevkov:57
Pridružen:01 Avg 2016, 10:45
Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a Tangerous » 07 Sep 2016, 10:05

bregargasper napisal/-a:Super da si si kupil tabac milo, čopič pa je svinjski in ne jazbec. Priporočam sintetiko od hjm, ker je mehak indobro peni

Čudno, pisalo je na škatlici da je jazbečja dlaka ?

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 07 Sep 2016, 10:52

Pisalo je ampak vem da je pobarvana prašičja dlaka..imam doma enega takega in mi ni čisto nič všeč :) priporočam sintetičen čopič hjm black fibre, ki stane 10€ in ima super hrbtenico za sintetičen čopič (v primerjavi z L'Occitane Plisson ki stane 50€) in sorazmerno mehke konice...drugače ti lahko pa miha pravega jazbeca proda, za katerega pa verjamem da je vrhunski čopič
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Sep 2016, 12:28

Jazbecji copici so lahko super, ampak znajo boti dragi, lahko so pa tudi precej zanic ;). Pri svinjskih ni tako ekstremnih razlik (vsaj po mojih izkusnjah jih ni). Sinteticni copici so dobri (vsaj te ki sem jih preizkusil, HJM-ja nissm imel, ne vem kaksen je, njihov jazbecji (pure badger) je bil za nic), tako da je mogoce to najboljsi naslednji nakup..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 07 Sep 2016, 14:51

No da jaz primerjam Hjm sintetiko in loccitane plisson.
Hjm ima premer vozla 19mm, loccitane ima 22mm, vendar je malo nižji. Hjm ima debelejša vlakna, ki se na koncih stanjšajo. Noben čopič ne pika (sta oba zelo mehka), hrbtenice pa ima loccitane občutno manj kot hjm. Razlika v samem vozlu ni sorazmerna s ceno, je pa plisson narejen iz boljših materialov, predvsem pa je lepše zapakiran
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Sep 2016, 14:53

Potem je glede na ceno priporocljivo, kakor Gasper pravi...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Sep 2016, 12:22

Tangerous ima neslutene moznosti da postane nov britvas svetovnega slovesa :)!!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 10 Sep 2016, 12:59

Miha od kje ti pa ta ideja? :D
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Sep 2016, 14:04

11. čut :twisted:

Mogoce se bo se on kaj oglasil :)
britev.si ruleeees :)

Tangerous
Prispevkov:57
Pridružen:01 Avg 2016, 10:45

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a Tangerous » 12 Sep 2016, 10:54

Dejansko sem do zdaj uporabil čopič točno 15krat in vsakič boljša pena ratuje tako, da bom zaenkrat ostal pri temu :)

Miha malo pretirava :lol: :lol:

Pač novi nakupi so se odvijali in imel sem to čast da sem spoznal alfo in omego britev.si (Miha)- žal mi je edino, da smo vsi v teh časih, ko se nam nonstop nekam mudi :P pa nisva imela dosti časa za debato.

Gre se pa za nakup prve prave britve, katera bo skoraj sigurno ostala v moji lasti dokler bom vedel zase :lol: :

Slika


Slika


Slika


Uspel sem jo testirat in moram priznat, da je čisto drugačen občutek kot s shavettami. Veliko "lažje" drsi zadeva po obrazu, skratka veliko boljši občutek kot z obema shavettama. Moram pa še enkrat omenit da sem samo oblikoval linije (stanjšal brke, oblikoval vrat ipd...) Enkrat kasneje bom pa celoten obraz obril. Nujno potrebujem strop, da bom vzdrževal to britev kot se zagre. Vsake toliko pa jo bom poslal k Mihcu na brušenje (on tega še neve) :D

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Malo o meni

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 12 Sep 2016, 11:24

Res lepa britev :D tudi jaz sem včeraj ugotovil, da britev dosti lepše drsi kot shavette, nimam pa še dovolj ostre za doseganje kvalitetnih britij...mogoče tudi tu miha česa še ne ve :lol:
If you don´t have a razor, make one

Odgovori