La Saponeria Artigiana

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a olly » 01 Sep 2015, 09:32

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

La Saponeria Artigiana. Novo odkritje, vrhunsko presenečenje!

Ni mi v navadi, da preučujem in testiram brivska mila, ker je moje srce oddano brivnikom, a vendarle si ne morem kaj, da ne bi pohvalil tega pretežno nepoznanega mila, ki mi je priklicalo nasmeh na obraz.

Gre za tipično italijansko milo, z vonjem, kakršnega imata že Cella in Vitos. Vonj mila v posodici sicer nekoliko sili v nos, toda ko se ga speni in nanese na obraz, se dovolj razdiši, da nam postreže z nežnim vonjem po mandljih, ob katerem bi se prefinjeni brivski connoisseur sicer namrdnil, ker je za njegov okus preozek in preosnoven, toda za tistega pravega tradicionalista, ki brska po preteklosti, pa ravno tak, kakršnega je iskal.

Milo je mehko, a ne premehko. Je gnetljiva kepa testa, ki se ga z lahkoto prenese iz vrečke v posodico, kar sem jaz tudi storil. Nudi dovolj upora, da se ga zlahka nanese celo na tako trd čopič, kakršen je Semogue Barbear Classico Mistura, čopič s kratkim loftom in izjemno hrbtenico.

Nisem štel sekund in ne krogov, ki sem jih odvrtel s čopičem po posodici, zato sem milo nabral po občutku - prve tri slike prikazujejo količino nabranega mila. Čopič sem namočil in pred nabiranjem mila dvakrat temeljito ožel ter nekoliko otresel in s tem zadel ravno pravo količino vode, ki je bila potrebna za ravno pravo vlažnost mila ob nabiranju.

Milo sem spenil v skledi, pred začetkom penjenja sem dodal le nekaj kapelj vode in popravki vlažnosti niso bili več potrebni. Speni se z lahkoto, pena je kremasta, odlično prekrivna in kar je najvažnejše - zelo spolzka. Drsnost je izjemna, kajti Merkur 34C je prek plasti pene drsel popolnoma brez upora.

Obril sem se z užitkom, s tremi prehodi v klasičnem zaporedju WTG-XTG-ATG, obril sem se vrhunsko, brez iritacije in brez aftershava.

Občutek po britju je tak, kot mora biti - ne veš, da si se pravkar obril, koža je mehka, vlažna in gladka.

Paolo, zahvaljujem se ti, ker si nam približal to milo in ocenjujem ga s čisto petico!

Najlepše od vsega je to, da končno lahko izberem pakiranje, ki se mi zdi ravno pravo - 250 gramska vrečka.

100 gramov se mi zdi včasih malo, kilogram preveč. Teh 250 gramov je pa točno tisto, kar vedno iščem.

In kar je najlepše - končno imamo pravi artisan za nizko ceno.

Sploh rabi kdo še kaj več kot to?!

Priporočam!!
Zadnjič spremenil olly, dne 01 Sep 2015, 11:02, skupaj popravljeno 1 krat.

shkorc
Prispevkov:16
Pridružen:26 Sep 2013, 17:16

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a shkorc » 01 Sep 2015, 09:46

Pena izgleda super! Hvala za prispevek.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a Puskin » 01 Sep 2015, 10:22

Lepo izgleda!
Tudi mene že srbi,da bi sprobal kako novo milo in kak after shave. Morda pa res kaj najdem...tam do konc leta! :D
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Sep 2015, 12:29

Prispevek za čisto 10-ko!!! :!: :!: :o

Vzorčen primerek, česar bi si jaz ŠE želel. Popolnoma berljivo, natančno opisano, argumentirano s čudovitimi slikami. Ostal brez besed, zato oceno dvigujem na 10 na kvadrat! :o
Avtorja bo potrebno vikati - ker si lahko predstavljam, da je tole dobro premišljeno, fotografirano, vloženega veliko truda, na koncu pa gotovo tudi vsaj 1x pregledano, preden se je potrdilo. Iskreno zelo cenim tole "delo".

@Olly, mater vola, ta pena na slikah res izgleda impresivno!

Tudi sam imam to milo. Generalno se z napisanim zelo strinjam. Glede vonja moj nos pravi, da je podobnejši Vitosu kot Celli. Vonj Celle deluje "sladkast", vonj Artigiane pač ne.
Mene je milo presenetilo predvsem zato, ker NI na osnovi loja, posledično od njega nisem pričakoval dobre drsnosti. A sem se motil, kar recimo pri Prorasu ni bil primer.

Res je to milo Artisan, zato je vredno več spoštovanja.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a G_man » 01 Sep 2016, 22:30

Moram rečt, da sem dobro leto nazaj, ko sem začel z mokrim britjem, nabavil to milo. Če se prav spomnim, ravno na podlagi tega posta. Takrat sem seveda bil še preveč zelen in milo je potonilo v pozabo :)
No, zdaj po enem letu sem ga ponovno "obiskal" in temeljito postestiral (ožet čopič, moker čopič in Marco metoda - za vse, ki ne veste, kaj je to, poglejte https://www.youtube.com/watch?v=heaz_1sDHi4).
Milo je res neverjetno, kljub temu, da je vegansko. In prebavi ogromno količino vode. Danes zjutraj sem peno naredil po zg. omenjeni Marco metodi na dlani. Se pravi, začel sem s popolnoma mokrim čopičem, kjer počakamo samo toliko, da iz njega neha kapljat. Potem pa z nič pritiska nabirati milo direktno iz posode (brez predhodnega namakanja). Uporabil sem čopič Semogue 610. Pena, ki sem jo po nekaj minutnem delanju dobil (zelo podoben način, kot v zg. videu), je bila perfektna, spolzka, zaščitna, dovolj za 4 - 5 prehodov.

Res je ogromno odličnih mil na trgu.. La Saponeria Artigiana je definitivno eno izmed njih.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Sep 2016, 22:41

Me ima da bi ga sprobal glede na vso hvalo :).. A to govorimo o kilskem bloku, ali o tistem milu ki so ga dali ven za 70 letnico, o kaksni tretji varianti.. Btw kako so razlicne variante med seboj primerljive?

S katerim milom bi se ga dalo primerjati (od ostalh proizvajalcev)?

Ce je kilska varianta ok se nas par zbere in nabavimo :)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a G_man » 01 Sep 2016, 23:12


Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Sep 2016, 23:22

hvala...

ce ima se kdo kaksno izkusnjo, info se priporocam...

po pravici povedano me glede na dobro izkusnjo z Vitos-om se najbolj vlece v nakup kile pa da si nas jo par razdeli..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a G_man » 02 Sep 2016, 08:26

miha napisal/-a:Me ima da bi ga sprobal glede na vso hvalo :).. A to govorimo o kilskem bloku, ali o tistem milu ki so ga dali ven za 70 letnico, o kaksni tretji varianti.. Btw kako so razlicne variante med seboj primerljive?

S katerim milom bi se ga dalo primerjati (od ostalh proizvajalcev)?

Ce je kilska varianta ok se nas par zbere in nabavimo :)..
Hmmm, kar se tiče 70 obletnice, si ga najbrž zamenjal s Saponificio Varesino..?
La Saponeria Artigiana je sicer cenejše milo (glede na Saponificio Varesino) in je (samo) v dveh različicah, mandelj (tega imam jaz) in kokos.
Glede primerjave bi težko rekel, ker imam večino drugih mil na osnovi loja. Je na nivoju Vitosa, kar se mene tiče.
Obstaja pa tako kilska, kot tudi 250g varianta refill-a. Seveda se najbolj splača kislka.

Če se bodo našli še ostali, sem jaz kandidat za cca 150g (se mi zdi, da se milo kar hitro porablja).

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: La Saponeria Artigiana

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 02 Sep 2016, 13:30

Še ena žajfa! Hhaha :D
jaz sem tudi zraven za cca. 200 gramov če se bo nabavljalo
If you don´t have a razor, make one

Odgovori