MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
_mack_
Prispevkov:20
Pridružen:18 Nov 2015, 17:47
MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a _mack_ » 14 Maj 2016, 15:51

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj oz. svetuje za kakšno "milo" pred nanosom brivske pene/mila!?

https://www.youtube.com/watch?v=k-IcBXv7jeM
https://www.youtube.com/watch?v=zaQaLSZsXjQ

Kot razmasti oziroma, po moji oceni britev lepše potem drsi... Zgleda da je neko posebno milo namenjeno prav temu.
Zadnjič spremenil _mack_, dne 14 Maj 2016, 15:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Maj 2016, 16:42

Zivijo, kot ze receno se kolikor vem za to uporabljajo glicerinska mila. Milo v drugem linku je zelo podobno glicerinskemu pre shave milu ki ga dela Mamma Bears. Nisem pa tega nikoli prakticiral..
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a caus24 » 14 Maj 2016, 22:07

Jaz si ze mesec dva umivam z milom obraz pred britjem. Ni ti treba prevec komplicirat kupi eno milo tipa dove ali kaj podobnega v mullerju in to je to.
Vsako milo bi naj ponavadi razmastilo. Ni ti potrebno zapravljat nevem kaksen denar.
Jaz sem opazil veliko izboljsanje v britju. Manj iritacije in manj urezninic tako pri britvi kot brivniku.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a Puskin » 15 Maj 2016, 20:05

Jaz sem zadovoljen z milom Biobaza...meni je odlično.
http://www.biobaza.com/index.php/si/men/black-soap
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Maj 2016, 20:23

Puskin napisal/-a:Jaz sem zadovoljen z milom Biobaza...meni je odlično.
http://www.biobaza.com/index.php/si/men/black-soap
Puskin, odlicno za kaj, za britje ali pred britjem. Namrec jaz sem kislil nabaviti za britje pa folk ni imel ravno dobrega mnenja zato se potem nisem odlocil..?
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a Puskin » 15 Maj 2016, 21:06

Jaz z njim umivam brado in ga uporabljam pri tuširanju...pena je res obilna, očisti kožo in meni lepo diši. Za britje ga še nisem uporabil, čeprav glede na peno, bi ga lahko uporabil tudi za britje. Uporabljam ga pa pred britjem glave in kocin na vratu. Brada še vedno raste in jo imam poln kufer...komaj čakam, da jo posmukam in zapišem kaj na SOTD!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Maj 2016, 21:20

Puskin napisal/-a:Jaz z njim umivam brado in ga uporabljam pri tuširanju...pena je res obilna, očisti kožo in meni lepo diši. Za britje ga še nisem uporabil, čeprav glede na peno, bi ga lahko uporabil tudi za britje. Uporabljam ga pa pred britjem glave in kocin na vratu. Brada še vedno raste in jo imam poln kufer...komaj čakam, da jo posmukam in zapišem kaj na SOTD!
tocno to sem tuhtal da za tusiranje bi znala bit super :).. a to si jo pri nas dobil ali na hrvaskem... ce se jo pri nas dobi jo grem mogoce jutri nabaviti (dopust :twisted: )..

brada... hm... to kar klice po tem da ko jo bos bril sprobas britev :D
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a Puskin » 15 Maj 2016, 21:38

Kupil sem v Mullerju...imajo celotno kolekcijo, prav-tako uporabljam njihov after shave.
Za britje brade pa nimam britve, tako, da bo prvi pass najbrž s šaveto. :roll:
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Maj 2016, 21:40

.. Mueller it is,.. aftershave balzam (je ok) in deodorant (srednje) ze imam (dobil), predvidevma da so ga res tam kupili :)..

britev.. ce ni pol pa shaveta .. v sili hudic se muhe zre :twisted: :roll:
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: MILO PRED NANOSOM PENE mila/kreme

Odgovor Napisal/-a vostok » 17 Maj 2016, 22:23

Pozdravljeni!

Bil zadnjih nekaj dni brez interneta, vendar sem vneto testiral :)
Do sedaj sem pred nanosom pene vedno kožo dodatno navlažil pod tušem in namastil z jojoba oljem. Zadnji dve britji sem olje namenoma izpustil in ga nadomestil z miljenjem obraza med tuširanjem. Uporabil sem običajno trdo milo za roke.

Rezultat:
Po prvem britju (36 ur narastka, Merkur Futur, nova personna, silvertip jazbec in LEA) BBS z nekaj zametki DFS. Kake 3 krvave pikice, odpravljene v 5 minutah z galunskim kamnom, ki praktično ni iritiral kože.
Drugo britje (24 ur narastka, Edwin Jagger, nova personna, silvertip jazbec, Cella). Popoln BBS in 5 krvavih pikic, odpravljenih v 5 minutah z galunskim kamnom in minimalno kratkotrajno iritacijo.

Vmesni zaključek po dveh britjih:
Umivanje obraza z milom pred nanosom pene pri meni pripomore k bolj gladkemu britju, praktično brez iritacije. Na drugi strani je koža malenkost manj prožna in pridelam več mikro urezninic (običajno 0-2, z milom pred nanosom pene 3-5).

Rezultati so vsekakor dovolj spodbudni, da bom še testiral v tej smeri.

LP, G
Shaven haven. Respect!!

Odgovori