Lep pozdrav

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Hobit
Prispevkov:3
Pridružen:07 Maj 2016, 16:15
Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a Hobit » 07 Maj 2016, 16:53

LP vsem. :)

Imel sem kar precejšnje težave s tem, da sem prebral kodo ampak kot vidite je le uspelo.

Na kratko registriral sem se, da se malo izobrazim o klasičnem britju. Imam sicer srečo (ali pa ne, glede na to da vsi hipsterji furajo brado), da kljub praktično 30 letu nimam praktično nič brade. Nekaj zaplat kocin po vratu in pod nosom ter okrog ust.

Zadnje par let sem se bril s klasičnimi Gilette 2 blue žiletkami in sem zadnjič za spremembo kupil od Wilkinsona DE žiletko. Danes sem se prvič lepo obril v n-tem poskusu brez ureznin. Ugotovil sem, da mi dlake na levi strani vratu očitno rastejo navzgor za razliko od ostalih delov.

S Gilette blue sem bil vedno totalno rdeč.

Kmalu bom prešel na Merkur ipd. ter brivske pripomočke kot se zagre. Vprašanje je ali jih dejansko rabim glede na mojo bradatost pa vseeno - občutek, da nisi cel rdeč in razdražen je super.

Mogooooooče bi v daljni prihodnosti poizkusil celo cut throat razor, ker berem da omogoča še malo večjo svobodo gibanja roke itd.


Dolg prvi post ampak kot bi rekel Pahor so what!

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a caus24 » 07 Maj 2016, 17:33

Dobrodošel

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Maj 2016, 17:38

so what :D:D ... ti se kar razpisi, takih nam manjka (Vecina bere pa nic ne napise)

pozdravljen med nami, ce prav razumem si se ze sam ufural v svet mokrega britja. Katerega Merkurja pa imas?
Trenutno je sansa relativno poceni odbiti inox brivnik (turski),glede na ceno in material je best choice :).. glede na Vostokovo mnenje pa se toliko bolj.
Britev,.. vsekakor,.. sploh glede na to da se verjetno ne brijes vsakodnevno... :)..

uzivaj
britev.si ruleeees :)

Hobit
Prispevkov:3
Pridružen:07 Maj 2016, 16:15

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a Hobit » 07 Maj 2016, 17:45

Nimam Merkurja. Zaenkrat klasičen Wilkinson DE. Po netu večina priporoča 34C.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Maj 2016, 17:46

Hobit napisal/-a:Nimam Merkurja. Zaenkrat klasičen Wilkinson DE. Po netu večina priporoča 34C.
aja sori,.. sedaj sem videl d asi napisal kmalu,.. sem prej napacno razumel da ga imas. 34C jaz nimam tako da ti tezko kaj povem
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a vostok » 07 Maj 2016, 23:05

Dobrodošel na forumu!

In previdno z brivniki ;)

Merkur 34c HD je dober začetek, ker je nekje na sredini med agresivnimi in blagimi brivniki. Predstavlja dobro izhodišče za testiranje britvic (zelooo pomembno) in, da ugotoviš, ali potrebuješ več/manj agresivnosti, daljši/krajši ročaj ter več/manj teže za udobno britje.

Predvidno z brivniki pa zato, ker te že prvi lahko okuži s t.i. sindromom pridobivanja brivnikov (ang.: RAS - Razor Aquisition Syndrome) :twisted:


Veliko zadovoljnih britij ti želim!

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Hobit
Prispevkov:3
Pridružen:07 Maj 2016, 16:15

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a Hobit » 16 Maj 2016, 14:01

Kratek update: ker je imelo Tabac milo izjemno veliko pozitivnih review-ev sem se odločil in ga kupil. Britje je spet zabavno. :D Zaenkrat mi še ni ratal pena res kot se zagre. Ne vem ali naj nanašam diretkno z milla na čopič ali naj dam košček mila v posodico pa potem mešam. Na noben način mi še ni uspelo. Počasi bo ...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Maj 2016, 14:08

Jz ga nanesem iz posode na copic, par minut prej milo na hitro zmocim. Tabac pri meni nima neke strasno dobre ocene..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Maj 2016, 19:25

Hobit napisal/-a:Kratek update: ker je imelo Tabac milo izjemno veliko pozitivnih review-ev sem se odločil in ga kupil. Britje je spet zabavno. :D Zaenkrat mi še ni ratal pena res kot se zagre. Ne vem ali naj nanašam diretkno z milla na čopič ali naj dam košček mila v posodico pa potem mešam. Na noben način mi še ni uspelo. Počasi bo ...
Dobrodošel :)

Ti samo nalagaj in nalagaj, ga ne boš porabil :), potem pa delaj peno ali direktno na obrazu, ali v posodi. Počasi dodajaj zraven vodo in opazuj lastnosti pene (ciljna pena mora biti spolzka, brez mehurčkov, svetleča in na občutek mokra, čeprav kompaktna - ne sme tečt). Iz lastnih izkušenj ti povem, da ko boš mislil, da si že dosegel pravo peno, še nisi tam. :P Tu najbolj pomaga čim več eksperimentiranja.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Maj 2016, 19:42

vostok napisal/-a: Predvidno z brivniki pa zato, ker te že prvi lahko okuži s t.i. sindromom pridobivanja brivnikov (ang.: RAS - Razor Aquisition Syndrome) :twisted:
Šit, jaz mam to.. :) Pozdravit se ne da, obstajajo pa različne tehnike omejevanja širjenja bolezni. Recimo omejitev na en brand, en tip, en material, določeno leto izdelave ;) Malo se hecam..

Odgovori