DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 08 Mar 2016, 13:58

Jaz ga tudi odšraufam 2 obrata, pod močnim curkom splahnem, otresem, potem pa še potopim v 70% alkohol.

Cca. 1x na mesec, ko je vodni kamen že moteč, pa ga s ščetko in zobno pasto očistim. Nisem pa prepričan, koliko mu lahko z. pasta škodi. Za enkrat ni vidnih posledic :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Mar 2016, 19:29

jaz tak ocistim star brivnik ko ga kupim... magari se kaksno polir pasto zraven,... drugace jih probam sproti cim bolj ocistiti. Ce se nabere kamen zra tud imalo kisa pomagati,. a je nevarnost da skorodira zadevo... ce ima kdo ultrazvocno (ultrasonic) kopel je to super stvar da se dobro ocisti takele stvari... baje :D
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Mar 2016, 08:02

Jaz imam ultrazvočni čistilec. Uporabljam ga pred razstavljanjem brivnika in po razstavljanju brivnika. Ta zadeva pobere vse dol. Ker jih da ponavadi nikljat dodam malo kisa v vodo poleg cistila.
Velikokrat se pokaze kako tanka plast niklja je gor ker jo dol pobere.

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a iii » 09 Mar 2016, 08:30

Ampak kakšne brivnike pa potem imate?
Jaz ga na koncu samo obrišem v navadno brisačo in to je to.
OK - v kake mini-mini zareze res ne gledam, ampak površina je tak bleščeča kot je bila prvi dan. (imam pa: Muhle R89 Chrome/+2leti)
Zadnjič spremenil iii, dne 09 Mar 2016, 09:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Nekje v Savinjski dolini...

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Puskin » 09 Mar 2016, 09:17

Jaz ga splahnem z vodo in to je to. Ko pa začne klinga cukat in se brivnik maši, pol ga kar v smeti vržem in naročim novega. To je pa približno enkrat na mesec. Zalogo klingic imam, tako da nimam problemov. :D :mrgreen:
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 09 Mar 2016, 09:49

Odvisno je tudi od vode. Pri nas je tako trda, da se že po nekajkratni uporabi začne nabirat bela plast kalcija gor. Tisto z alkoholom sem začel delati zato, ker alkohol izhlapeva hitreje kot voda in če potopiš brivnik v alkohol, bo ta nadomestil vodo, brivnik se bo hitreje osušil (tudi med zobmi, npr. pri open comb) in manj "trdih in grdih stvari" iz vode se bo gor zasušilo. ;) Delam pa to že od začetka, zato nisem pa prepričan, ali to res pomaga, ali je samo fama. :?:

Še vedno jih moram na vsake toliko na hitro sščetkati. Ampak predvsem zaradi estetskih razlogov :)

@Puskin: katere brivnike pa mečeš stran? Upam, da ne kakih Fatboy-ev ;))

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 09 Mar 2016, 15:30

G_man napisal/-a:Odvisno je tudi od vode. Pri nas je tako trda, da se že po nekajkratni uporabi začne nabirat bela plast kalcija gor. Tisto z alkoholom sem začel delati zato, ker alkohol izhlapeva hitreje kot voda in če potopiš brivnik v alkohol, bo ta nadomestil vodo, brivnik se bo hitreje osušil (tudi med zobmi, npr. pri open comb) in manj "trdih in grdih stvari" iz vode se bo gor zasušilo. ;) Delam pa to že od začetka, zato nisem pa prepričan, ali to res pomaga, ali je samo fama. :?:

Še vedno jih moram na vsake toliko na hitro sščetkati. Ampak predvsem zaradi estetskih razlogov :)

@Puskin: katere brivnike pa mečeš stran? Upam, da ne kakih Fatboy-ev ;))
Upam, da kartuše :shock:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Puskin » 09 Mar 2016, 16:14

Ne ne...ponavadi samo Feather ASD2! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2016, 20:40

Puskin napisal/-a:Ne ne...ponavadi samo Feather ASD2! :D
ti kaj ce bi ti meni na pm poslal kje zivis pa kdaj meces v smeti da bi se vsaj 1x mimo zapeljal :twisted:

..cisto resno, ni mi bilo cit jasno kako se ti zafila in kaj stran mece, a to kartuse ali DE ziletke ali je bil samo hec?
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Puskin » 09 Mar 2016, 21:37

Valda da je hec! :D
Nothing less...than BBS

Odgovori